Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Виставки
Виставки

6-8 листопада 2018 року

Україна, м. Київ,
Броварський проспект 15, ст. м. „Лівобережна”,

Міжнародний виставковий центр

6-8 листопада 2018 року

Україна, м. Київ ,
Міжнародний виставковий центр Броварський пр-т, 15

6-8 листопада 2018 року

Україна, м. Київ,
Міжнародний виставковий центр,Броварський проспект, 15

20-23 листопада 2018 року

Україна, м. Київ,
Міжнародний виставковий центр
Новини
Компанія «Jerelo» розробила енергодерево «SmartCityTree Каштан» для підзаряджання мобільних гаджетів та гіробордів.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик наказом №497 від 28 вересня 2018 року перерозподілив повноваження між своїми заступниками і державним секретарем.

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
1851
19.10.2017р.
Оптимальна електрична схема для двокімнатної квартири

Однією із найважливіших робіт при благоустрої або ремонті квартири є організація зручного й безпечного електропостачання. Перебудова особливо потребує заміни електротехнічної схеми у квартирах старого житлового фонду, не розрахованих на сучасне споживання електроенергії й вимоги безпеки.

У процесі заміни проводки електрощиток зазвичай переносять у квартиру – таке встановлення добре вже тим, що можна зробити все на власний розсуд, не обмежуючи свої потреби відсутністю вільного місця в під'їзному щиті. Тим більше що найпотужнішим приладам потрібні окремі лінії із захисними пристроями.

 

Загальні правила

Якому щитку віддати перевагу – металевому чи пластиковому, вбудовуваному або навісному – залежить від вибору клієнта, а також від виду стін. Пластиковий бокс для квартири набагато зручніший і естетичніший.

Звичайно намагаються вибрати вбудовуваний, але в бетонних стінах складно видовбати нішу необхідного розміру, тому частіше використовується навісний щиток. Установлюють щиток так, щоб до нього був вільний і зручний доступ, на висоті 1,5 м від підлоги й не ближче 0,5 м від інженерних комунікацій газо- і водопостачання.

При виборі розміру боксу потрібно врахувати, що в ньому треба залишити вільними кілька модулів, оскільки згодом у квартирі з'явиться додаткове електроустаткування, якому буде необхідна окрема лінія. У нашій схемі ми використовуємо вбудовуваний бокс ЩРН(В)-П IP41 серії PRIME IEK®. Це хороший варіант для квартири: він максимально простий у складанні й монтажі, зручний у користуванні й завдяки сучасному дизайну прикрасить будь-який інтер'єр. У нашому випадку потрібний PRIME на 18 модулів (схема вмикає автомати з 12 модулів, але ми пам'ятаємо про необхідність «запасних» модулів). До речі, не забувайте про обов’язкове нанесення пояснювальних написів, щоб у процесі експлуатації в будь-який момент можна було розібратися, де який автомат установлений. Зручніше за все маркування наклейками із цифрами на апаратах, а на внутрішньому боці дверцят можна прикріпити табличку умовних позначок.

Типова схема електропостачання двокімнатної квартири

Пропонуємо для двокімнатної квартири однофазну електричну схему з набором автоматичних вимикачів і ПЗВ, яка складена відповідно до будівельних норм ДБН В.2.5-23-2003.

Поверховий щит

Електросхемі квартири передує встановлення необхідних апаратів у загальному поверховому щиті. Тут необхідно встановити вхідний автомат диференціального захисту, який буде захищати електросистему всієї квартири, в тому числі електролічильник. Як вхідний автомат ми рекомендуємо АВДТ32 IEK® зі збільшеною здатністю 6 кА й струмовою уставкою 100 мА. Такий вибір обумовлений необхідністю забезпечення селективності через вище навантаження на вході.

Після вхідного АВДТ установлюємо в поверховий щит і лічильник електроенергії.

 

Наявність дорогої високочутливої електротехніки змушує багатьох мешканців задуматися про встановлення у квартирі додаткового захисту – стабілізатора напруги. Релейний стабілізатор найекономічніший і простий у користуванні, але й досить гучний. Електромеханічний стабілізатор має меншу похибку напруги – лише 3%, але шумить не менше від релейного. Найвисокоточніший, сучасний і безшумний стабілізатор – симісторного типу, але й вартість його досить висока. Який тип вибрати, зваживши всі «за» і « проти», вирішувати мешканцю. Ми рекомендуємо симісторний однофазний стабілізатор напруги PRIME IEK® (настінний або переносний) з підвищеним класом точності, розширеним діапазоном вхідних напруг, миттєвою реакцією, високою надійністю й абсолютно безшумною роботою.

Квартирний щиток

Тепер переходимо до схеми самого квартирного щитка. Як пристрій захисного вимикання (ПЗВ) у ній активно використовують автомати диференціального захисту АВДТ32 IEK®. Комбінована схема з електронним модулем диференціального захисту, варистором класу D і вбудованим вимикачем забезпечує відразу чотири види захисту: від диференціального струму (струму витоку), короткого замикання, перевантаження, а також захист внутрішніх частин пристрою від імпульсних перенапруг. Крім цього, АВДТ32 має тип А, тобто спрацьовує і на постійний пульсуючий струм витоку в приладах з електронними компонентами (наприклад, комп'ютерах). На сьогодні АВДТ32 – одна із кращих можливих захистів при прямому дотику до струмоведучих частин.

АВДТ32, що захищають розеткові групи різного призначення, мають різні струмові уставки й різний номінальний струм. Електробезпечність кухні, вітальні й спальні забезпечать дифавтомати з уставкою 30 мА. На ванну кімнату ставимо дифавтомат з більш чутливою уставкою 10 мА, тому що це приміщення з високою вологістю, а отже, підвищеною небезпечністю. Кухонна розеткова група захищена дифавтоматом на вищий номінальний струм 32 А, оскільки сучасні кухні мають підвищене енергозабезпечення, яке передбачає використання електродуховки, СВЧ-печі, посудомийки, електрочайника тощо.

Хочемо особливу увагу звернути на захист розеткової групи кімнати, в якій установлений комп'ютер та інша електронна техніка. Як ПЗВ тут є не АВДТ, а комбінація автоматичного вимикача ВА47-29 IEK® і диференціального автомата ВД1-63 IEK®. Це зроблене для надійнішого захисту електронного обладнання, особливо якщо будинок розміщений поруч із ЛЕП або залізницею – зонами з високою ймовірністю виникнення електромагнітних перешкод. Оскільки АВДТ32 – високочутливий апарат з електронним модулем дифзахисту, ці перешкоди можуть спровокувати його неправильне спрацьовування, що вкрай небажане для комп'ютерної техніки. Тому його заміняють високонадійними й перевіреними часом електромеханічними апаратами з високою завадостійкістю ВА47-29 IEK® і ВД1-63. Диференціальний вимикач ВД1-63 з електромеханічною схемою без електронних компонентів не має власного споживання електроенергії й зберігає працездатність при обриві нульового провідника. На його корпусі є незалежний індикатор стану кола, який надає точну інформацію про стан контактів.

Освітлення ми поділили на дві групи: коридор + ванна кімната й кімнати + кухня. Це зроблене для більшої зручності: у випадку спрацьовування автомата в першій групі освітлення друга група залишається в робочому стані. Для їхнього захисту встановлені автоматичні вимикачі ВА47-29 IEK®. Одна із переваг цих апаратів – удосконалена дугогасна система з підвищеною стійкістю до струмів короткого замикання й збільшеним терміном служби, яка захищена патентом на винахід. Вимикачі також мають на корпусі індикатор положення контактів.

Ви, напевно, звернули увагу, що в пропонованій схемі квартирного щитка немає ввідного автомата диференціального захисту. Практика показує, що такий автомат з економічної й технічної точки зору – зайва витрата грошей, у квартирі ним практично ніколи не користуються. А ми розробляли надійну робочу схему, розраховану на ощадливих користувачів.

www.iek.ua

 
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуДодайте коментар, висловіть свою думку

Михайло | 21.10.2017 16:51:23

Стоимость электромонтажа url=http://ele.kiev.ua/service/view/2Анкор[/url]

[Відповісти]

   Сторінки: 1Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.