Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Виставки
Виставки

6-8 листопада 2018 року

Україна, м. Київ,
Броварський проспект 15, ст. м. „Лівобережна”,

Міжнародний виставковий центр

6-8 листопада 2018 року

Україна, м. Київ ,
Міжнародний виставковий центр Броварський пр-т, 15

6-8 листопада 2018 року

Україна, м. Київ,
Міжнародний виставковий центр,Броварський проспект, 15

20-23 листопада 2018 року

Україна, м. Київ,
Міжнародний виставковий центр
Новини
Компанія «Jerelo» розробила енергодерево «SmartCityTree Каштан» для підзаряджання мобільних гаджетів та гіробордів.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик наказом №497 від 28 вересня 2018 року перерозподілив повноваження між своїми заступниками і державним секретарем.

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
58
09.10.2018р.
Енергоміст допоможе Україні досягти енергобезпеки
Енергетична безпека в Україні у довготривалій перспективі може стати ще більш дестабілізуючим фактором, ніж конфлікт на Донбасі.

 

У статті «Яку роль Енергетичний міст може зіграти для енергетичної стабільності України?», опублікованій на сайті Атлантичної ради, її автори – науковий співробітник Центру з надзвичайних ситуацій та національної безпеки Аризонського державного університету (США) Меліса Херш і генеральний директор Консалтингової групи з ядерної економіки (NECG, США) Едвард Кі дають оцінку перспективам реалізації проекту «Енергетичний міст «Україна – Європейський Союз».

Енергетична безпека в Україні у довготерміновій перспективі може стати ще більш дестабілізуючим фактором, ніж конфлікт на Донбасі. США і ЄС активно підтримують зусилля України з реформування енергетичного сектора та приділяють велику увагу зниженню залежності України від російського газу й модернізації газового сектора України. Однак, поки адміністрація Трампа зважує варіанти протидії будівництву «Північний потік – 2», який забезпечить постачання російського газу до ЄС в обхід України і створить потенційну загрозу для економіки і безпеки України, увагу до газового сектора України слід доповнити більш чітким акцентом на електроенергетику і атомну генерацію.

Останні два роки атомна енергетика забезпечувала половину загального виробництва електроенергії в Україні і є ключовою частиною стратегії енергобезпеки України. Для України енергетична безпека означає не лише диверсифікацію постачальників енергоносіїв, але й диверсифікацію джерел енергії, а також їхню надійність. Плани України щодо розвитку потенціалу її атомної генерації, національної безпеки і зовнішньої політики знаходять своє відтворення в проекті «Енергетичний міст «Україна – ЄС». Ідея проекту виникла після початку російської агресії щодо України і була представлена уряду країни у 2015 році.

Реалізацію проекту «Енергетичний міст «Україна – ЄС» очолює державна компанія «Енергоатом», а в його основі лежить під’єднання України до енергосистеми ЄС для постачання електроенергії з блоку №2 Хмельницької атомної електростанції. Передбачається, що енергомостом електроенергія з другого блоку Хмельницької АЕС надходитиме безпосередньо у Польщу та Угорщину, а також, можливо, в країни Балтії. Наразі тільки незначна частина української енергосистеми пов'язана з Угорщиною (через Бурштинський енергоострів), і енергетичний міст націлений на посилення цих зв'язків. Доходи від продажу атомної електроенергії в Європу дасть змогу «Енергоатому» забезпечити фінансування добудови двох ядерних реакторів на ХАЕС.

Передбачувані стратегічні й фінансові вигоди для України від реалізації проекту очевидні: енергоміст дасть змогу постачати атомну електроенергію з України в Польщу і, можливо, далі в Європу, формуючи тісніші зв'язки між Європою та Україною. Більш того, для постачання електроенергії планується більше задіяти вже наявні лінії передачі, ніж нову інфраструктуру. В результаті Україна отримає так необхідну їй тверду валюту від продажу електроенергії в країни ЄС, що допоможе країні компенсувати доходи від транзиту природного газу, втрата яких очікується з 2019 року, коли Україна має намір розірвати контракт з російським «Газпромом».

Енергетичний міст також буде сприяти зусиллям «Енергоатому» з підвищення продуктивності й надійності всього парку атомних енергоблоків, спираючись на раніше зроблені зусилля з підвищення надійності постачання ядерного палива.

У разі успішної реалізації, проект «Енергетичний міст» буде сприяти підвищенню економічних показників «Енергоатома», а також забезпечить надійне постачання електроенергії для економічного зростання країни, її національної та політичної стабільності.

Разом з тим проект несе певні ризики й повинен оцінюватися з урахуванням високої конкуренції на європейському енергоринку, небажання Європи вносити атомну генерацію у свої плани диверсифікації джерел електроенергії і підвищена увага ЄС до відновлюваних джерел енергії. «Енергетичний міст» також стикається з проблемами і в самій Україні, серед яких вибори 2019 року.

Однак, «Енергетичний міст» – це життєздатний проект, гідний подальшого вивчення як один з факторів досягнення Україною енергетичної і національної безпеки.

Укрінформ
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.