Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

5427
05.01.2006р. |
Автоматизована система контролю й обліку - перший крок до скорочення витрат електроенергії
В умовах світових цін на енергоносії і глибокої фінансової, енергетичної та екологічної криз найважливішим завданням, яке стоїть перед керівником кожного підприємства, є підвищення енергоефективності виробництва. Перший крок на цьому шляху - це скорочення витрат електроенергії за рахунок зниження нераціональних витрат енергії при її транспортуванні та використанні.
"Електртема" № 4 (4) 22 жовтня - 11 листопада 2002 року

Керівнику підприємства, який прийняв рішення про скорочення витрат електроенергії, необхідно мати правдиву інформацію про ефективність використання електроенергії на підприємстві, про основні втрати та їх причини, одержати кваліфіковане техніко-економічне обґрунтування конкретних першочергових заходів, що дають можливість знизити витрати електроенергії. Саме такі можливості надає автоматизована система контролю й обліку електроенергії.

Енергосистеми і великі промислові підприємства нині вже встановили автоматизовані системи контролю й обліку електроенергії, скорочено АСКОЕ, у них свій підхід до створення таких систем. Середнім і малим підприємствам потрібно мати стандартну і надійну систему обліку, яка повинна задовільняти їхні потреби. Що дає впровадження на підприємстві системи АСКОЕ?

Уперш за все система АСКОЕ дозволить знизити витрати споживання електроенергії підприємством за рахунок: підвищення точності обліку електроенергії, скорочення втрат і виявлення місць, де електроенергію крадуть, зниження споживаної потужності в години пікових навантажень, прогнозування навантаження і зниження заявленої потужності на наступний розрахунковий період, переходу на розрахунок за електроенергію за диференційованими тарифами. Крім цього система обліку дозволить одержувати електроенергію з ринку, де вона дешевша, а також контролювати якість електроенергії. Автоматизація збору даних дає можливість одержувати всю інформацію з лічильників на комп`ютер, а вже комп`ютер буде друкувати всі звіти в необхідній формі, будувати графіки навантаження і т.п.

Що таке автоматизована система контролю й обліку електроенергії?

Система обліку складається з декількох основних компонентів: лічильники електроенергії, контролери, чи, як їх називають - пристрої збору і передачі даних (ПЗПД), модеми, кабелі та інші пристої для організації зв`язку, комп`ютери з установленою на них спеціальною програмою. Але про все за порядком.

Лічильники. Для сучасної цифрової системи потрібні точні мікропроцесорні лічильники, від яких залежить половина успіху системи обліку (на комерційний облік краще ставити високий клас 0,2S і 0,5S, на технічний можна і 1,0). Цифрові лічильники можуть враховувати за диференційованими тарифами активну та реактивну енергію і потужність у двох напрямках, фіксувати максимальну потужність навантаження на заданому інтервалі часу, зберігати обмірювані дані у своїй пам`яті до року, вимірювати і деякі параметри якості електроенергії (напруга, струм, частота, кути зсуву фаз, провали напруги і т.д.).

Інтерфейси. Інформацію з лічильників необхідно зібрати. Для цього лічильник слід з`єднати з комп`ютером. За невеликої відстані від лічильника може просто йти телефонний кабель до комп`ютера. Але нині частіше використовується інтерфейс, коли прокладають один кабель-шину, при цьому досягається істотна економія на прокладуванні кабелів, збільшується швидкість передачі даних.

Якщо лічильники встановлені на далекій підстанції, то використовують модем. Лічильники на підстанції підключаються до мультиплексора, а той до модему і найближчого телефону, комп`ютер також підключається до модему. До лічильників можна підключити не тільки телефонні, а й радіомодеми, чи ВЧ-модеми, чи навіть стільниковий телефон.

ПЗПД. Це теж комп`ютер, але в спеціальному промисловому виконанні для систем обліку. Він призначений не тільки для збору даних з лічильників, а й їхньої обробки і передачі на верхній рівень. ПЗПД дозволить системі об`єднати вирішення завдань як комерційного, так і технічного обліку. До ПЗПД крім цифрових лічильників можна підключити й індукційні лічильники з імпульсними виходами, що дає можливість здешевити систему і не замінювати відразу всі лічильники. ПЗПД може передавати дані зі значно меншою швидкістю, а це знижує вимоги до каналів передачі даних: можна спробувати використовувати наявні канали. ПЗПД також спрощує завдання об`єднання системи АСКОЕ із системою керування підприємством - за рахунок застосування різних каналів зв`язку. У багатьох випадках застосування ПЗПД дозволяє підвищити гнучкість системи. Але часто можна обійтися і без нього.

Комп`ютери. Для системи обліку потрібний звичайний комп`ютер, який буде збирати всі дані з лічильників, сам їх обробляти і друкувати звіти - тому потрібен ще й принтер.

Як створити систему АСКОЕ на підприємстві?

Впровадження системи – це процес, який складається з декількох етапів:

- Обстеження підприємства.

- Вибір постачальника.

- Розробка, узгодження і затвердження технічного завдання.

- Розробка проекту.

- Узгодження і затвердження проекту з різними інстанціями.

- Постачання устаткування.

- Виконання монтажних і пуско-налагоджувальних робіт.

- Навчання персоналу.

- Здавання системи в дослідно-промислову експлуатацію.

- Перевірка системи і її переведення у промислову експлуатацію.

- Гарантійне і післягарантійне обслуговування системи.

- Технічна і консультаційна підтримка впродовж усього часу існування системи.

Деякі з цих етапів цілком перебирає на себе підрядник, в інших буде потрібна участь підприємства. Кожен етап потребує витрат певного часу і коштів. Жодного з етапів не слід пропускати, все одно колись доведеться його виконувати.

Імовірно, що не всі переваги АСКОЕ вдасться відразу використати, але навіть частина здійснених заходів за рік окупить систему. Вже наступного року після установки система обліку дозволить реально визначити шляхи енергозбереження (точно підрахувати, яку економію можна одержати від тих чи інших заходів, визначити енерговитрати на конкретні технологічні процеси).

Підготував Микола ЦАП.

Теги и ключевые фразы
автоматизованої системи контролю та обліку електроенергії, Система обліку на підприємстві це, скорочення нераціональних витрат, proposition rubrik 163, ПРИЧИНИ ВЕЛИКИХ ЗАТРАТ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ НА НА ПІДПРИЄМСТВАХ, автоматизовані системи обліку що це таке, перші системи Автоматизованої системи, автоматизований облик, proposition detail 8340, "Система обліку на підприємстві"
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.