Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

8074
05.01.2006р. |
Мікропроцесорні пристрої в релейному захисті
Релейний захист народився і розвивався на базі механічних пристроїв, що поступово ускладнювалися до існуючих нині багатофункціональних механічних комплексів. Приблизно три десятиліття тому з розвитком електронної промисловості з'явилися пристрої захисту на напівпровідникових елементах. Вони не витіснили цілком своїх механічних побратимів і далі експлуатуються разом з ними.
"Електортема" № 4 (4) 22 жовтня - 11 листопада 2002 року

Поява і бурхливий розвиток цифрової мікропроцесорної техніки, комп`ютерних та інформаційних технологій призвело до створення пристроїв захисту нового покоління. Реле на механічній і напівпровідниковій елементній базі експлуатуються вже не перший рік і фахівцям добре відомі їхні переваги і недоліки, сильні та слабкі сторони. Розглянемо основні особливості цифрових захистів, і які переваги може дати їхнє застосування в енергетиці.

Зауважимо відразу, що алгоритми роботи пристроїв захисту на різній елементній базі однакові, відрізняються тільки способи їхньої реалізації.

Мікропроцесорні пристрої мають такі особливості:

- Цифрові пристрої компактні. Логіка їхньої роботи реалізується за допомогою спеціального програмного забезпечення. Конструктивно вони складаються з одного чи декількох мікропроцесорів, вимірювальних перетворювачів, дискретних входів і вихідних реле. Це дозволяє розмістити в одному корпусі різні види захистів і зв`язати їх на програмному рівні, що призведе до зменшення витрат металу, кабельної продукції та інших матеріалів на виготовлення й встановлення пристроїв. При цьому також зменшуються власне споживання енергії пристроями і необхідне місце для їхнього встановлення на пунктах і щитах керування силовим устаткуванням.

- Конструкція цифрових захистів дає можливість випускати їх в уніфікованому виконанні з однотипним програмним забезпеченням. Це спрощує подальшу експлуатацію при наявності на об`єкті великої кількості мікропроцесорних захистів з різними функціями.

- Програмне забезпечення дозволяє робити зміни уставок і настроювань, а також перепрограмування функцій захисту без зміни в схемах пристроїв.

- Убудований реєстратор аварійних і експлуатаційних подій записує всі повідомлення про роботу пристрою в нормальному й аварійному режимах, а також осцилограми цих подій. Це сприяє проведенню більш точного аналізу роботи в аварійних ситуаціях.

- Можливість виміру нормального й аварійного режиму. Дисплей на передній панелі пристрою і кнопки ручного керування відкривають доступ до інформації про параметри пристрою і виданих ним повідомлень.

- Спеціальне програмне забезпечення дозволяє задавати параметри пристрою, а також за допомогою портативного комп`ютеразчитувати повідомленя і дані . Це дає змогу не тільки прискорити процес зміни уставок і параметрів пристрою, а й зберігати всі дані в електронному виді з можливістю подальшого видрукування.

- Є можливість об`єднати в єдину мережу декількох цифрових захистів, здійснити передачу даних і керувати цими пристроями з верхнього рівня.

Усі ці особливості мікропроцесорного пристрою сприяють не тільки зниженню витрати на технічне обслуговування, а й підняттю на більш високий рівень культуру експлуатації енергетичного устаткування.

До факторів, що стримують широке впровадження цифрової техніки, можна віднести їх відносно високу ціну, необхідність тримати на кожному енергетичному об`єкті осіб, які займаються експлуатацією мікропроцесорних пристроїв, відповідної комп`ютерної техніки, а також необхідність навчання обслуговуючого персоналу.

В даний час мікропроцесорні захисти діють на Дністровській ГЕС і “Дніпрогесі”, планується встановлення цифрових комплексів на новому блоці Київської ТЕЦ-6 і споруджуваної повітряної лінії напругою 330 кВ між Хмельницькою АЕС і підстанцією Хмельницька яка споруджується. Ведуться монтажно-налагоджувальні роботи з упровадження цифрових пристроїв на лініях класу 750 кВ ОЕС України. На цих лініях установлені напівпровідникові захисти, термін експлуатації яких минув, або наближається до завершення. Нині замінюють застаріле устаткування працюючих комплексів мікропроцесорного захисту на лініях 750 Кв підстанції `Вінницька`. Мікропроцесорні пристрої тут будуть працювати паралельно з існуючими напівпровідниковими комплексами, які згодом цілком замінять .

Розробку цифрових пристроїв для енергетики та промисловий випуск мікропроцесорних захистів ліній 10-35 кВ здійснює підприємство `Київприлад`.

Підготував Ярослав РОМАНИШИН.

Теги и ключевые фразы
мікропроцесорний захист, цифрові мікропроцесорні пристрої, новини в мікропроцесорному релейному захисті 2013, мікропроцесорний релейний захист, Тонкошкур О.В. Цифрові пристрої а мікропроцесори, перепрограмування Nokia 101, скачати і застосувати оперу міні для нокіа 5800, релейний захист 10кВ, головні плюси мікропроцесорної техніки, напівпровідникова елементна база в Релейному Захисті


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.