Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

8825
17.01.2006р. |
Нагрівач поставимо і буде комфорт
Існує два основних типи електричних водонагрівачів: проточні моментальної дії (далі ПВ) і проточно-накопичувальні (далі ПНВ), їх ще називають бойлерами. Про це і розповідається у цій статті.
"Електротема" № 6 (6) 26 листопада - 9 грудня 2002 року

Існує два основних типи електричних водонагрівачів: проточні моментальної дії (далі ПВ) і проточно-накопичувальні (далі ПНВ), їх ще називають бойлерами.

Основною перевагою ПВ є швидкість нагрівання і необмежена кількість води.Використання ПВ обмежує, висока споживана потужність (від 3,5 до 24 кВт/год) та обов`язкове заземлення. Останнім часом з`явилися ПВ потужністю 3,5кВт/год вітчизняного та імпортного виробництва. Єдиною їхньою перевагою є те, що вони можуть бути підключені до алюмінієвої електропроводки перетином 1,5÷2,5 кв. мм. Згідно з науковими розрахунками, за використання потужності 3,5 кВт вода при потоці 3 л/хв може нагріватися максимум на 20 градусів Цельсія. Тому ПВ 3,5 кВт рекомендуються тільки для літнього використання при потоці води не більше 3л/хв.

До переваг ПНВ варто віднести невисоку потужність (1,2 - 2,4 кВт/год) і дуже високу температуру нагрівання - до 65÷75 градусів Цельсія. Основні недоліки - обмежений обсяг гарячої води при неправильному розрахунку обсягу (наприклад, для 4 чоловік - не менш 100 літрів), значний час нагрівання - від 25 хв (10 л) до 6 годин (300 л), великі габарити, витрати електроенергії на підтримку заданої температури (навіть найдосконаліша теплоізоляція допускає добові втрати 5÷7 градусів від заданої температури).

Проточний водонагрівач моментальної дії

Водонагрівач цього типу елегантний, естетичний, та й у використанні та встановленні набагато зручніший, ніж ПНВ. Однак для роботи ПВ необхідні певні умови, за недотримання яких ПВ не буде працювати:

-ПВ вимагає окремої посиленої заземленої електропроводки. Параметри її залежать від потужності ПВ і обов`язково зазначені в інструкції користувача.

Примітка.

У переважній більшості випадків місця передбачуваного використання не обладнані такою електропроводкою, тому ПВ потужністю 5кВт і вище не комплектуються мережними шнуром і вилкою, проте багато покупців не читають інструкцію чи не хочуть вести додаткову проводку і вмикають ПВ у вже наявну штатну. У кращому випадку це призведе до спрацьовування запобіжників на щитку, у гіршому - до оплавлення ізоляції при застосуванні “жучків” і, як наслідок, до короткого замикання.

- ПВ вимагає певного тиску води - не менш 0,5 атм.

- Вентиль регулювання потоку води обов`язково має бути розміщений на вході ПВ. Встановлювати вентиль на виході ПВ категорично заборонено, тому що це призведе до закипання води і, як наслідок, до розриву корпусу тена.

- На виході ПВ обов`язково має бути встановлена спеціальна кухонна чи душова насадка, що йде в комплекті з ПВ. Без них ПВ не встигає прогрівати воду до комфортної температури.

- ПВ із будь-якою комплектацією (крім моделі IN-LINE) може давати воду тільки на один вихід і тільки в місці встановлення ПВ. Універсальний комплект призначений для випадку, коли раковина і ванна стоять поруч.

Проточний накопичувальний водонагрівач

На відміну від ПВ, проточно-накопичувальний водонагрівач не вимагає потужньої проводки, вбудовується в систему водопостачання в будь-якому зручному для користувача місці. Цей тип водонагрівача (крім проточних водонагрівачів потужністю понад 12 кВт) дозволяє набрати ванну практично без втрат температури води, і не перевантажуючи електромережу.

Як працює ПНВ? Холодна вода з водогону надходить у бак. У ПНВ встановлений автоматичний термостат, що вмикає і вимикає ТЕН. ТЕН нагріває воду до встановленої температури (максимум 75 градусів Цельсія) і вимикається. ПНВ зберігає високу температуру води протягом великого проміжку часу (наприклад, модель 100 л -до 24 годин). Коли користувач відкриває вентиль гарячої води, холодна вода рівномірно надходить в ПНВ, витісняючи гарячу, не змішуючись з нею. Самопливом гаряча вода не може витікати з ПНВ, тому що вона забирається з верхньої частини бойлера. Таким чином, якщо ПНВ не підключений до водогону, додатковий резервуар з водою має бути розміщений на висоті не менш 5 м від верхньої кришки ПНВ.

На вході ПНВ рекомендується поставити зворотно-запобіжний клапан, що обов`язково йде в комплекті з ПНВ. Він запобігає витіканню води з бака за відсутності тиску в системі, і отже наслідок ТЕН не може опинитися в повітряному середовищі, а також запобігає створенню надлишкового тиску у водонагрівачі або постійного надлишкового тиску в системі. До носика клапана рекомендується підвести шланг для зливу води.

Як вибрати ПВ?

Спочатку треба визначити, для якої мети буде використовуватися водонагрівач? Виходячи з цього, вибирається комплект - душовий, кухонний чи універсальний (універсальний комплект поєднує в собі всі комплекти). Є також моделі, які вбудовуються просто у водогінну систему (наприклад, модель ATMOR IN-LINE).

Примітка.

На відміну від інших моделей, ATMOR IN-LINE не боїться перекривання води на виході і може давати гарячу воду більш ніж на один вихід. Це зумовлено тим, що замість механічного датчика тиску, в нього встановлене реле протоку води, що вимикає електроживлення при протоці менше 1,2 л/хв (тиск води нижче 0,8 атм). Таким чином, IN-LINE може використовуватися і як звичайний ПВ із будь-якою схемою підключення, і як ПВ, що вбудовується в систему водопостачання.

Продуктивність ПВ залежить від його потужності.

Потужністьводонагрівача, кВт

Продуктивність, л/хв (при нагріванні на 25 градусів Цельсія)

Необхідний перетин кабелю (мідь), кв. мм.

Автомат захисту, А

3,5

1,9

1,5

16

5

3,4

2,5

25

7

4

4,0

40

12

6,9

6,0 (на кожну фазу)

3х20

Наприклад, для того, що б приймати душ на дачі, цілком достатньо потужності 5 кВт. Якщо гаряча вода має бути в душі і на кухні, то потрібен водонагрівач потужністю 7 кВт або більше (відстань від водонагрівача до місця відбору не повинна перевищувати 3 м, рекомендується труби утеплити щоб уникнути, тепловтрат). ПВ 3,5 кВт,призначений тільки для використання в літній преріод.

Як вибрати ПНВ?

Легше зберегти тепло, ніж нагріти нову порцію холодної води. У накопичувальних системах основний наголос зроблено на теплоізоляцію (у переважній більшості теплоізоляційним матеріалом виступає пінополіуретан). Чим ефективніші теплоізоляційні властивості матеріалу, що відокремлює внутрішній бак від навколишнього середовища, і чим товстіший його шар, тим економічніший водонагрівач. Сучасні бойлери гарантують зниження температури води не більш 0,20÷0,5 градуса на годину і витрату електроенергії менше 1 квт/год на добу в черговому режимі.

Існують загальні рекомендації з вибору і режиму роботи будь-яких ПНВ. Не слід вибирати накопичувальні водонагрівачі недостатньої ємності. При тривалому режимі експлуатації краще використовувати прилад більшої ємності, але з меншою температурою нагрівання (найбільш ефективна температура 65 0С).

За температурного режиму 65 0С:

- збільшується термін служби бака;

- збільшується термін служби нагрівального елемента;

- зменшується утворення шумовиння, яке знижує ефективність роботи нагрівального елемента;

- знижується споживання електроенергії для підтримання температури гарячої води.


Для одержання комфортних умов при споживанні гарячої води можна користуватися орієнтовною таблицею для вибору ємності ПНВ (див. Табл.)

`Нагрівач

Примітка.

Середнє водоспоживання на людину в Україні складає 280 л на добу. На думку фахівців, це марнотратство, і без будь якого збитку для дотримання правил гігієни його можна скоротити вдвічі. Для повного задоволення потреб у гарячій воді на добу досить 30÷40 літрів (5÷10л для кухні, 15 л для душу) на людину.

Щоб `продовжити життя` накопичувального водонагрівача, всередині нього встановлюється магнієвий анод (катодний захист), що запобігає корозії корпуса і нагрівального елемента, приймаючи на себе наслідки процесу корозійного руйнування. З часом цей магнієвий анод руйнується. У цьому випадку його варто замінити (рекомендована періодичність заміни не більш 1 року). У деяких моделях накопичувальних водонагрівачів передбачений індикатор стану магнієвого анода, що заздалегідь оповіщає про необхідність його швидкої заміни - на жаль, такі водонагрівачі мають невиправдано високу вартість.

Передові високотехнологічні рішення в галузі захисту водонагрівачів використовує компанія ATLANTIC (Франція). У водонагрівачах ATLANTIC замість магнієвого анода застосовується запатентована технологія електронного захисту і новий тип анода. Сучасний принцип захисту за допомогою магнієвого анода називається `зношувальним`, тому що захищаючи бак, анод зношується. У нову технологію з використанням анода накладеного струму покладено принцип, основою якого є генерація струму між титановим анодом і баком. Струм генерується електронним генератором постійної напруги (0,5 В), а змінний акумулятор виступає як джерело живлення у випадку, якщо водонагрівач відключений від мережі. Ця технологія електронного захисту зводить до мінімуму різницю потенціалів між баком і нагрівальним елементом, що дозволяє нейтралізувати корозійні струми, забезпечуючи тим найбільший захист бака і нагрівального елемента. Новий тип анода, виготовлений з титану, є просто випромінювачем електронних імпульсів заданої величини, тому, на відміну від магнієвого, не зношується і, відповідно, не вимагає періодичної заміни.

За матеріалами НВФ “ГРЕСА Лтд” підготував Микола ЦАП.

Теги и ключевые фразы
нагрівач проточноі води, нагривач, водо нагривач, водо нагривач електрычный, митево нагривач води делимано, Як замінити магнієвий анод в водонагрівачі atlantic, кран водо нагривач, нагрівач пнв, миттєвий водонагрівач, водо нагривач делимано


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   Інші статті
26.03.2010р.

Обмежники перенапруги нелінійні у районних і розподільних мережах

Вентильні розрядники, що застосовувалися раніше для захисту від перенапруг у районних і розподільних мережах, заміняють обмежники перенапруги (ОПН). Не маючи іскрових проміжків, ОПН ефективніше захищають електроустаткування від усіх видів перенапруг, які можуть виникнути в електричних мережах.

26.03.2010р.

Енергія, принесена вітром

Річний приріст енергії, одержуваної останнім часом у Європі за допомогою вітроенергетичних установок (ВЕУ), перевищує 30%. Настільки потужне зростання причинене збільшенням кількості подібних установок і підвищення їх потужності. Стрімкий розвиток технологій виробництва напівпровідників, зниження рівня втрат силових ключів і підвищення їх ефективності, поява нових засобів моделювання й проектування дає змогу створювати перетворювачі з унікальними техніко-економічними показниками.

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.