Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

8164
02.03.2006р. |
Електролічильник на всі випадки, або електронний гаманець у кишені

За останні роки кожному з нас доводилося щораз «опановувати» якусь новинку, «звикати» до нових видів послуг, про які ще кілька років тому більшість наших співвітчизників не те що не чули, а навіть не мали уявлення про їх існування. Поволі «диковинки» міцно вживаютьсяу наш повсякденний побут і стають для нас чимось звичним. Натомість про старе подеколи згадуємо з ностальгією, чи ба, навіть з іронією. Як от «з’їдання» двокопійчаних монет телефонними автоматами.
"Електортема" № 3 (11) 11-24 лютого 2003 року

У середині 90-х минулого століття ми почали заздалегідь купувати телефонні розмови, використовуючи телефонну картку. На той час це був новий продукт на вітчизняному ринку, що його впровадив у виробництво одеський завод ТОВ «Телекарт-Прилад». Відтоді електронний гаманець лежить у кишені (так називають її працівники заводу) чи не кожного з нас. А вперше його випробували мешканці Дніпропетровської області. Нині з-посеред інших виробників телефонних карток в Україні, частка заводу становить майже половину.

Дебют виявився напрочуд вдалим: що відтоді більшість коштів фірма вкладала в проекти, де б використовувалась електронна картка. Зокрема, було розроблено та налагоджено виробництво систем комерційного обліку електроенергії на базі електролічильників власного виробництва.Перша партія товару з’явилась на ринку в 2000 році. Однак треба зазначити, що спочатку конструктори фірми мали намір за допомогою електронної картки запровадити лише функцію передоплати електроенергії. Проте досі немає певних нормативних актів, які дозволяли б купувати електроенергію заздалегідь. А вимагати від споживача аванс виглядало більш, ніж нереальним. Відтак, доводилось йти в ногу з реальністю та «пристосовуватись» до умов ринку.

Нині фірма пропонує інтегровані рішення обліку електроенергії «під ключ», які дають змогу вести комерційний або технічний облік розподілу і споживання електроенергії, контролювати та керувати режими енергоспоживання, виявити та запобігти несанкціонованому використанню електроенергії, підвищити точність і достовірність обліку. Це лічильники з автоматизованою системою обліку електроенергії, системи контролю й обліку електроенергії з функцією передоплати для промислових об’єктів та побутово-комунального сектору. Зокрема, три- та однофазні лічильники, які, в разі закінчення на картці грошей, вимикають чи обмежують подачу електроенергії. Вони також облікують електроенергію денного та нічного тарифу. А для побутового використання підприємство випускає багатотарифні електролічильники як з функцією передоплати, так і без неї. Відомо, що нині в промисловості електроенергію облікують за трьома тарифами: час пік, напівпік та нічний тариф. Для таких цілей є спеціалізовані лічильники, які рахують активну і реактивну електроенергію у всіх напрямах, що заощаджує і кошти, і електроенергію. Крім того, в години пік можуть автоматично вимкнути навантаження.

Нині кожен може придбати лічильники «Телекарт-Прилад» з різними функціями. Та лише з дозволу обленерго можна ввімкнути його в режим передоплати, тобто встановити систему програмного забезпечення. Також можлива так звана функція кредитування. Якщо, в середньому, помешкання споживає на місяць близько 200-300 кіловат електроенергії, то кредит може становити 500-600 кіловат. Загалом, це досить ощадлива система, яка зменшує експлуатаційні видатки; підтримує малозабезпечених, оскільки на лічильнику можна задати функцію обмеження навантаження. Наприклад, у лічильник можуть вводитись дані субсидій (згідно із заданою програмою), а в разі ж наявності пільг, враховуватись облік електроенергії з визначеним коефіцієнтом. Отже, в меню одеських електролічильників асортимент послуг, як кажуть, на будь-який смак. Та й переваги очевидні. Передусім, немає такого поняття, як «зношення механічних запчастин»: виріб працюватиме без зупинок – 20-26 років. Тим часом, в індукційних лічильниках з часом обертовий диск стирається, і практично через 4-5 років він втрачає клас точності в середньому на 10 - 20 відсотків. З іншого боку, лічильники «Телекарт-Прилад» приблизно вдвічі дорожчі, ніж індукційні, бо це є вироби вже іншого рівня, тому що технологічно складніший.

Нині на вітчизняному ринку лічильники електроенергії з передоплатою – це лише один з нових напрямів в енергетиці, який з року в рік набуває дедалі більшого розмаху як в Україні, так і Росії, Білорусі. Подібної продукції (передоплата та відімкнення) більше ніхто не випускає не лише в Україні, а й на території СНД загалом. Не поступаються вони й імпортним аналогам, а навіть мають певні переваги, зокрема щодо принципу організації передоплати. Так, Південно-Африканські лічильники при передоплаті потребують набирати на клавіатурі лічильника певний номер, який автоматично вмикає передоплату. У французьких є так звані електронні ключі. Тобто, лічильник працює лише тоді, коли встановлено електронний пристрій. Звісно, його можна перепрограмувати, але апаратура – складніша. У польських лічильників з передоплатою використовуються звичайні картки з магнітною смугою, тобто існує небезпека підробок. Скажімо, в Росії деякі підприємства виготовляють таку продукцію з функцією передоплати, але без пристроїв відімкнення. Для перенесення інформації використовується електронна картка, але там стоїть модуль пам’яті. Це основна відмінність. Для розрахунку за електроенергію одеський приладобудівний завод в електронній картці застосовує мікропроцесорний модуль. Власне саме він дозволяє запобігти всіляким махінаціям. Хоча, звісно, при бажанні та умінні можна зламати і банківську систему. Електролічильник опломбовує відділ технічного коньролю «Телекарт-Прилад» і представник Державного центру метрології, стандартизації та сертифікації, і електрику залишається лише поставити печатку.

– Для виробництва лічильників електроенергії використовуємо переважно імпортні комплектуючі і безпосередньо із заводу-виробника, – говорить начальник ВТК Олександр Хаба. – На Заході ці технології давно відомі, натомість у нашій країні їх ніхто не продукував. Крім того, наші закордонні партнери постачають свою продукцію для західних та східних європейських країн і, відповідно, їхні обсяги чималі. А це зменшує закупівельну ціну, а також дозволяє підтримувати відпрацьовані технологічні процеси.

За словами Олександра Хаби, наразі в Україні немає потужних виробників комплектуючих, які б за технічними характеристиками відповідали вимогам, яку ставить до своєї продукції завод. Звісно, виготовляючи лічильник, підприємство використовує певну частку і вітчизняних комплектуючих, але лише там, де не так важлива точність. Випробування, тестування та метрологічна перевірка лічильників проводиться на обладнанні фірми ZERA 0,01 класу точності (Німеччина),яке відповідає світовим вимогам і дає змогу забезпечити випробування в обсязі міжнародних стандартів МЕК (Міжнародна електротехнічна комісія).При перевірці лічильників на цьому обладнанні можна задавати різну напругу та моделювати будь-яку ситуацію, яка виникає в мережі. До речі, жоден вітчизняний виробник електролічильників немає такого класу обладнання для випробування лічильників, і в країнах СНД також.

Щомісяця завод випускає близько тисячі промислових та десятки тисяч однофазних побутових електролічильників виключно на замовлення. Проте, зазначає начальник відділу постачання приладів обліку АСОЕ Вадим Борохов, дуже часто місячний план з випуску продукції доводиться коригувати, що, звісно, не йде на користь виробництву. За його словами, нині дуже складно оцінити ринок попиту на електролічильники. Один з головних замовників електролічильників приладобудівного заводу є обленерго, а в промислових регіонах більше користуються попитом промислові лічильники. Хоча, на думку Борохова, за нинішніх обставин районувати обсяги реалізації досить складно. Передусім, усе залежить від інвестиційних планів нинішніх приватизованих обленерго і, зокрема від того, коли саме вони мають намір модернізувати побутово-комунальний сектор щодо споживання електроенергії.

Стефанія ШИБУНЬКО.

Теги и ключевые фразы
електролічильник німецький, як поставити електролічильник на нічний режим, як встановити що не працює електролічильник, Прилад для зупинки однофазного електролічильника ціна, Як працює електролічильник по українські, як визначити зону на електролічильнику, в новому електронному трьох фазному лічильнику, як визначити киловати в новому електронному трох фазному лічильнику, лічильник електроенергії на картці, чи можна перепрограмувати електролічильник нік 2301
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
Предложения, которые могут Вас заинтересовать
 25/11/2019
27
Більше пропозицій за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.