Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3782
08.03.2006р. |
Дім, який не обтяжує. Автоматизована система керування будинком Instabus GIRA

Вимоги, які ставляться нині до систем енергопостачання, високі як ніколи. Електричні мережі сучасного будинку повинні забезпечувати зручність монтажу, ефективність, економічність, надійність, комфорт, гнучкість. Електросистеми будинків стають усе більш складними і розгалуженими, містять велику кількість розподільних пристроїв, пристроїв перемикання і керування, з'єднаних між собою величезною кількістю дротів і кабелів.
"Електротема" № 7 (15) 8-21 квітня 2003 року

Витрати на проектування і прокладання таких електричних мереж дуже великі. Зміна структури електричних мереж складна і також вимагає великих витрат. Уникнути перерахованих вище проблем і задовольнити постійно зростаючі вимоги до систем енергопостачання дозволяють практично безмежні можливості системи Instabus EIB .

EIB (European Installation Bus) – це загальноєвропейський стандарт міжнародної асоціації ЕІВА (European Installation Bus Association), куди входить провідний європейський виробник електротехнічної продукції – компанія GIRA.

Шина EIB - `головна артерія` сучасного будинку. Система Instabus GIRA однаково ефективна для об`єктів усілякого призначення. Банки й офіси, готелі і спортивні споруди, котеджі і квартири – усюди система Instabus GIRA дозволяє знайти оптимальне рішення проблем енергопостачання. Електричне устаткування будь-якого будинку містить у собі пристрої для виконання таких функцій:

- керування енергоспоживанням;

- керування освітленням;

- керування мікрокліматом (опалення, кондиціювання, вентиляція);

- оперативний контроль, індикація і моніторинг;

- охорона і сигналізація;

- взаємодія з іншими системами.

Раніше всі ці функції забезпечувалися безліччю автономних систем. Нині система Instabus GIRA бере на себе виконання усіх вищезазначених функцій.

Один двожильний кабель – шина EIB – поєднує всі електричні пристрої будинку. При цьому спрощуються кабельні системи будинку, витрати на їхнє проектування і прокладання істотно знижуються, адже тепер завданням кабельних систем є тільки підведення живлення безпосередньо до споживаючого пристрою. Скорочується час монтажу, зменшується ризик виникнення пожежі. Система Instabus GIRA має виняткову гнучкість. Розширення системи і зміна функцій досягаються простою перестановкою, чи додаванням компонентів системи або їх перепрограмуванням.

Основою системи є лінія. У найпростішій конфігурації лінія складається з кабелю, джерела живлення з дроселем, датчика і виконавчого пристрою. Одна лінія може містити до 64 компонентів. До 12 ліній можуть бути об`єднані в сегмент. До 15 сегментів можуть поєднуватися в систему. Таким чином, система Instabus GIRA може розростися до понад 40000 компонентів, зв`язаних між собою.

Система Instabus GIRA дозволяє керувати електросистемами будинку як локально (у конкретному приміщенні), так і централізовано (з диспетчерського пульту чи комп`ютера). Використання програмувальних таймерів, датчиків освітленості, сили вітру, температури, руху і т.п. уможливлює цілком автоматичне функціонування електросистем будинку залежно від пори року, дня тижня (робочий день чи вихідний) і конкретних зовнішніх умов. Це мінімізує витрату електроенергії і створює винятково комфортні умови в приміщеннях.

Для прикладу розглянемо функцію “центрального вимикача”. Коли людина іде з квартири, вона має знеструмити всі електроприлади, вимкнути усе освітлення, потім зателефонувати на пульт охорони - здати їй приміщення і тільки після цього зачинити і замкнути вхідні двері. “Центральний вимикач” після натискання на його клавішу дасть команду вимкнути всі електроприлади і освітлення, а також відповідну команду на пульт охорони. (Врахуйте, що вимкнуться не геть усі електроприлади, а тільки ті, вимикання яких передбачене після натискання на “центральний вимикач”). Таким чином, один сигнал “центрального вимикача” є командою для одночасного виконання двох абсолютно протилежних функцій – електроприлади він вимкнув (причому не один, а відразу всі), а охоронну сигналізацію увімкнув (цього не робила жодна система). Команда “центрального вимикача” може бути використана, наприклад, для того, щоб перевести опалення в черговий режим, адже якщо усі люди пішли з будинку, то температуру в будинку можна знизити, заощаджуючи тепло чи паливо, ну а заразом вона вимкне усі навантаження, переключить охоронні датчики руху, віконну сигналізацію, датчики витоку, димові датчики на режим оповіщення служби охорони.

Є ще ряд функцій, які вигідно централізувати. До таких функцій, наприклад, належить переведення у режим очікування системи опалення. Навчена це робити ще під час свого створення, система грамотно дасть усі необхідні команди – що треба, вимкне, що треба, переведе в черговий режим, а керування здійснюється натисканням однієї клавіші. Основне призначення такої системи, крім створення зручності і комфорту, – економія енергоресурсів. Наприклад, за рахунок централізованого автоматичного створення різних режимів роботи. За рахунок застосування таймера можна запрограмувати роботу системи опалення на кожен день тижня, на вихідні і святкові дні. Можна організувати нічні режими роботи устаткування: зниження температури в окремих приміщеннях, як-от вітальні, веранди чи ванні кімнати, що, як правило, уночі не використовуються. Те ж освітлення можна перевести в нічний режим: увімкнувши освітлення традиційним вимикачем у ночі, Ви одержите 25-50% звичайної освітленості (до речі, таке “м`яке” освітлення в нічний час сприймається людиною, що з якоїсь причини встала посеред ночі, набагато краще, ніж “повне” світло).

В систему легко інтегруються усі відомі досягнення техніки, причому інтегруються з набагато більшим ефектом, ніж від застосування їх окремо. Річ у тім, що система Instabus GIRA дає можливість обробити сигнал від того самого вимикача декількома способами – це і вимикання і вимикання, це вмикання і вимикання на якийсь визначений час, або періодичне посилання сигналу, чи вмикання - вимикання одночасно декількох пристроїв. Це різноманіття форм сигналу дає можливість групового керування вмиканням і вимиканням світла чи групи пристроїв на цілому поверсі чи на декількох поверхах одночасно.

Тепер повернемося до системи сигналізації. Ми вже згадували про охоронні датчики руху, віконної сигналізації, датчики витоку, димові датчики. При спрацьовуванні датчиків система видає повідомлення і при задимленнях, і при витоку води, повідомляючи, де і що сталося, і саме найголовніше не допускаючи, щоб витік на другому поверсі “затопив” і перший - вона дасть команду відповідному виконавчому пристрою, що перекриє воду в стояку. При цьому в повідомленні система позначить причину аварії. Ті ж датчики руху, що у звичайному режимі увімкнуть світло, під час відсутності господарів будуть, завдяки системі Instabus GIRA, використовуватися як датчики сигналізації несанкціонованого проникнення в приміщення, будуть вмикати освітлення, звукову сигналізацію. Під час відсутності в будинку господарів, система, крім повідомлення в службу охорони в аварійній ситуації (за системою сигналізації), може видати телефонне повідомлення, як господарям, так і в службу експлуатації.

У великих приміщеннях, як-от фойє чи вітальні зі складним світловим рішенням, система Instabus GIRA може дати безліч цікавих рішень по груповому керуванню світлом - це так звані світлові сцени, коли натисканням однієї кнопки видається команда для створення світлової ситуації. Це може бути і повне світло - для офіційного прийому, та інтер’єрне освітлення для перегляду телевізійних програм, і освітлення, що увиразнює всі дизайнерські рішення у даному приміщенні. Водночас завжди залишається можливість увімкнути кожний з освітлювальних приладів вручну. Таким чином, є можливість керування освітленням як у груповому (так би мовити, автоматичному) режимі, так і кожним приладом індивідуально.

Датчики і усі виконавчі пристрої зв`язані між собою інформаційним кабелем (28 В - безпечна напруга), вони можуть встановлюватися й у сирих приміщеннях. Силовий кабель (220 В) з`єднує тільки виконавчі пристрої - небезпеку становить тільки він. Таким чином, якщо потрібно перенести вимикач чи поставити додатковий вимикач, то доведеться мати справу тільки з переносом чи подовженням інформаційного дроту. Можна, нічого не переносячи і не подовжуючи, замінити вимикач, що став недоступним, на радіокерований, і він буде продовжувати чудово виконувати свої функції.

У системі може бути використаний інформаційний дисплей, що дозволить контролювати поточний стан системи. За допомогою інфодисплея можна тестувати всі освітлювальні прилади і розетки, встановлені в даному приміщенні. На цей же прилад можна вивести сигнали від датчиків витоку, димових датчиків, датчиків газу з котельні і т.д. Якщо якийсь з перерахованих датчиків спрацює, то прилад дасть інформацію на дисплей. У той же час сама автоматика зможе увімкнути витяжну вентиляцію (якщо, наприклад, спрацював датчик газу) чи перекрити воду (якщо це витік), звуковим сигналом розбудить людей, що сплять у будинку, при спрацьовуванні пожежного датчика і т.д.

Можливе і комп`ютерне керування системою. Комп`ютер сприймається передавальною шиною не як якась командна надбудова над системою, а як звичайний контролер – контролер, що приймає всі сигнали системи. На екрані комп`ютера відображається схема – ця схема і буде пультом дистанційного керування всіма елементами системи. Для цієї схеми є спеціальна програма. У результаті на екрані дисплея можна проконтролювати стан у кожному приміщенні, на кожному поверсі.

Усе-таки система Instabus GIRA – справа дорога. Коли ж впровадження системи стає економічно доцільним і коли просто вигідним? Якщо при розгляді системи сконцентрувати свою увагу тільки на питанні вартості, то можна і помилитися. Якщо розглядати тільки вартість окремих компонентів, то система Instabus GIRA не може конкурувати з традиційними рішеннями. Але враховувати треба не тільки вартість компонентів, але й те, що її застосування дозволяє забезпечити виконання найрізноманітніших функцій керування, реалізація яких на основі традиційної техніки просто неможлива. Є і ще одна незаперечна перевага – можливість поетапного розширення, доповнення і гнучкої зміни конфігурації системи. А заощаджувати електроенергію, використовуючи традиційні рішення, досить складно.

Система Instabus GIRA забезпечує в цьому випадку значно більші можливості, ніж при реалізації функції центрального керування освітленням і жалюзями. Доповнивши систему функцією регулювання опаленням, можна буде здійснювати регулювання температури окремо для кожного приміщення. Система Instabus GIRA має незаперечну перевагу в тих випадках, коли, крім перерахованих вище, з`являються функції контролю приміщень і систем будинку автономною охоронною сигналізацією, контролю наявності напруги, витоку води, пожежної сигналізації і т.п. Хоча вартість складових системи перевершує вартість звичайних компонентів, але вартість інсталяційних робіт у цьому випадку значно нижче порівняно з витратами на проектні, електромонтажні і налагоджувальні роботи з традиційної технології автоматизації.

Висновок простий – чим вище вимоги, тим більш рентабельним буде використання системи Instabus GIRA. При цьому варто враховувати, що використання системи не тільки дозволить істотно знизити експлуатаційні витрати, але і продовжить термін служби електромережі і приладів, зробить їхню експлуатацію надійною і безпечною.

Загалом, той, хто цінує комфорт і має що заощаджувати, не помилиться, якщо встановить систему Instabus GIRA.

Підготував Микола ЦАП.

Теги и ключевые фразы
автоматизоввна система керування булинком, автоматизована електросистема вбудинку, Как видеоадаптер Intel(R) G33/G31 Express Chipset Family переключить на Opengel, Як вмикати веб-камеру на ноутбуці"asus x55a", электронный тахометр т 520 продажа волгодонск магазин белла, планшет explay surfer 10.11 не включается модем Е173, системи керування будинком, система керування будинком, пристрої керування будинком, Автоматизована система освітлення будинку


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.