Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

5073
09.03.2006р. |
Багатофункціональний лічильник «Каскад» - новий рівень

Багатофункціональний лічильник «Каскад», виробництва ВО “Київприлад” - це завжди точний, достовірний і повноцінний облік електроенергії, у тому числі в реальних робочих умовах експлуатації електричних систем, коли можливі значні відхилення показників якості енергії від їх нормованих стандартних значень і виникнення додаткових втрат електроенергії, зумовлених несинусоїдальністю кривих струмів і напруг і несиметрією мережі живлення, а також нелінійністю, несиметрією і нестаціонарністю режимів споживання.
"Електротема" № 8 (16) 22 квітня - 12 травня 2003 року

Багатофункціональний лічильник «Каскад» - основа побудови сучасних розподілених багаторівневих систем обліку і керування електричною потужністю й енергією, що реалізують перспективну концепцію - інтелектуальний лічильник і не інтелектуальний пристрій збору даних.Перелік вимірюваних лічильником величин є цілком вичерпним для вирішення завдань комерційного обліку електроенергії і потужності за тарифами, що залежать від часу, класів напруги і якості електроенергії; технологічного регулювання електропостачання; комерційного керування електро- і теплоспоживанням і керування якістю електричної енергії в темпі реальних процесів.

Лічильники «Каскад» являють собою інтелектуальний багатофункціональний засіб вимірювання нового покоління, відкритий для нових застосувань і технологій, що виконує роль єдиного уніфікованого джерела одержання точної і достовірної вимірювальної і оповіщувальної інформації про контрольований об`єкт і ретранслятор командної інформації в таких системах керування:

- автоматизованих системах контролю й обліку електроенергії (АСКОЕ);

- системах керування електро- і теплоспоживанням;

- автоматизованих системах диспетчерського керування (АСДК);

- системах контролю і керування якістю електроенергії;

- автоматичних системах керування електроприводом та інших.

Лічильники задовольняють усі сучасні вимоги до лічильників активної і реактивної енергії відповідного класу точності з одночасним виконанням функцій ряду вимірювальних перетворювачів:

- активної і реактивної потужностей;

- струмів і напруг;

- частоти;

і реалізують наступні додаткові функції:

- індикації повної потужності і коефіцієнта потужності;

- формування, видачі і ретрансляції команд керування комутаційними апаратами приєднання;

- телесигналізації стану комутаційної апаратури приєднань.

Лічильники реалізують новий прогресивний підхід до вирішення завдання забезпечення вимірювальною інформацією комплексних систем автоматизації електроенергетичних об`єктів, що полягає в розширенні спектра вимірів з одночасним зменшенням кількості засобів вимірювання.У результаті такі системи набувають нових властивостей і переваг, порівняно з існуючими, побудованими на основі великої кількості вимірювальних засобів, що відрізняються принципами дії, виконанням і метрологічними характеристиками.

Лічильники виконані на сучасній цифровій елементній базі провідних світових фірм-виробників і розміщені в безпечному прямокутному корпусі зі ступенем захисту ІР40.

Лічильники здійснюють виміри активної енергії прямого і зворотного напрямків і реактивної енергії в чотириквадрантній площині в режимі багатотарифності із записом профілю навантаження в трифазних три і чотирипровідних електричних мережах при трансформаторному ввімкненні.

Вимірювальна інформація про параметри режимів представляється лічильником у вигляді поточних та інтегральних значень.

Поточні значення:

- діючі значення фазних струмів і напруг;

- активні, реактивні і повні потужності;

- коефіцієнти потужності фаз;

- частота мережі

характеризують режим і стан об`єкта в даний момент часу і можуть бути використані для оперативно-диспетчерського керування режимом.

Інтегральні значення - усереднені значення активної, реактивної і повної потужностей на фіксованому тимчасовому інтервалі.

Результати інтегрування чи усереднення поточних значень вимірюваних величин на заданих тимчасових інтервалах можуть бути використані для обліку і контролю вироблення і споживання електроенергії, діагностування електроенергетичного устаткування, вирішення завдань коротко- і довгострокового планування. Лічильник здійснює автоматичний перехід на літньо-зимовий час.

Лічильники фіксують такі вимірювані величини на розрахунковому інтервалі і час їхнього досягнення по кожній з тарифних зон:

- максимальні поточні активні потужності;

- максимальні усереднені активні і реактивні потужності;

- значення поточної реактивної потужності в момент фіксації максимальної поточної активної потужності.

Вісім дискретних входів лічильника можуть бути запрограмовані для виконання таких функцій:

- реєстрації стану комутаційної апаратури приєднання;

- прийому імпульсної інформації.

Для видачі результатів вимірів в імпульсному вигляді, керування навантаженням і тарифами зовнішніх пристроїв у лічильнику є 8 дискретних виходів.

Для зв`язку й обміну інформацією в лічильнику використовуються цифрові інтерфейси:

RS-485 при роботі в складі системи;

RS-232 при роботі з комп`ютером через СОМ-порт.`

У пам`яті лічильника зберігається ретроспектива значень таких вимірюваних величин за різні часові періоди:

- отримана і відпущена активна енергія і реактивна енергія в чотириквадрантній площині по кожній з тарифних зон;

- максимальна усереднена активна і реактивна потужності, дата і час їхньої фіксації;

- максимальна поточна активна потужність, дата і час її фіксації.

У пам`яті лічильників забезпечується збереження значень, усереднених на заданому інтервалі активної і реактивної потужностей обох напрямків із глибиною збереження 15-хвилинних значень по 4-х каналах, не менш 80 діб.

Рідкокристалічний індикатор (РКІ, 4 рядки по 20 символів кожен) забезпечує можливість перегляду в алфавітно-цифровому вигляді як поточної, так і архівної інформації за різні тимчасові періоди.РКІ може працювати в нормальному або допоміжному режимах, що відрізняються переліком відображуваних величин, що задаються при параметруванні лічильника. При виявленні помилки в роботі лічильника РКІ переходить у режим індикації коду помилки.

Лічильник здійснює синхронні виміри з іншими лічильниками, самодіагностику з індикацією відхилень від нормального режиму і захист даних від несанкціонованого доступу, працює при наявності живлення хоча б на одній з фаз.Лічильник реєструє час і дату вмикання, вимикання, несанкціонованого доступу, параметрування, корекції часу (50 останніх подій кожного виду), зміни кількості підключених фаз напруги (100 останніх змін).

Лічильники призначені для використання в електричних мережах змінного трифазного струму напругою 0,4 - 110 кВ, локальних і дистанційних системах комерційного обліку перетоків потужності й електроенергії в енергопостачальних та генеруючих компаніях, локальних і регіональних системах керування енергоспоживанням, системах керування енергетичними підстанціями й електричними мережами, на залізничному транспорті, у сільському і комунальному господарстві, а також у побуті.

Алгоритми роботи лічильників забезпечують практичну незалежність точності вимірів від випадкових перешкод, зміни частоти в межах робочих умов і гармонійного складу вимірюваних сигналів.

Лічильники зареєстровані в Державному реєстрі засобів вимірювальної техніки під номером У1478-02.

Основні технічні характеристики лічильників

Діапазон виміру струмів, А - 0,05 - 6,0

Діапазон виміру напруг, В - 46 - 250

Діапазон робочої частоти, Гц - 47,5 - 52,5

Номінальна фазна робоча напруга, В «Каскад» -57,7

«Каскад-04» -220

Діапазон робочої температури, °С --20° - +60°С

Клас точності лічильника активної і реактивної енергії - 0,5

Споживана потужність на фазу, не більше, ВА - 2,0

Максимальна кількість часових зон за добу - 48

Клас точності вимірювальних перетворювачів, що інтегруються лічильником, струму, напруги, активної і реактивної потужності, частоти - 0,5

Коефіцієнт передачі імпульсного виходу, імп/кВт·год «Каскад» -10000

«Каскад-04» -3000

Протокол зв`язку МЕК 1107

Термін зберігання даних і календаря за відсутності живлення, років - до 5

Габарити, мм - 183x305x89

Термін служби, років- не менш 25

За матеріалами ВО “Київприлад” підготував Микола ЦАП.

Теги и ключевые фразы
електролічильник каскад, лічильник каскад 4, багатофункціонального лічильника в селі, каскад -04 лічильник, каскад лічильник, Лічильник Каскад-4, Лічильники Каскад, лічильник каскад 4, активні і реактивні лічильники, електролічильник "Каскад


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.