Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4295
20.03.2006р. |
Крали, крадуть. Але на те є рада

Витрата електроенергії на транспортування (технічні втрати) розподільними мережами складає різний відсоток, що залежить від стану цих мереж, таку мережах, що перебувають в доброму стані — 4—6%; у мережах, що перебувають у задовільному — 6—8%; у мережах, що перебувають у незадовільному — до 10%.
"Електротема" № 12 (20) 24 червня - 7 липня 2003 року

Розподільні мережі 6(10)-0,4 кВ в Україні є тією ділянкою, де комерційні втрати часом перевищують технічні.

На жаль, інформації про величину комерційних втрат у розподільних мережах загалом по Україні немає.Звичайно, стан мереж у багатьохмістах і селах жалюгідний, то ж в них великі технічні втрати. Друга складова загальних втрат (комерційні втрати)— це розкраданняелектроенергії і несплатаза використану електроенергію.

Проблеми обліку в приватному секторі

Найбільша кількість розкрадань відбувається в будинках приватної забудови,через технічні недоліки існуючої системи розподільних мереж:

- прилади обліку встановлені в приміщеннях;

- проводка від ізоляторів, установлених на будинках, до вузлів обліку найчастіше схована;

- лінії, що живлять будівлі, виконані голими проводами;

- лічильники підключені так, що при використанні «гарного» контуру заземлення не тільки дозволяють користатися електроенергією без обліку, але і «відмотувати» покази лічильника назад.

Сподіватися нині на наявність пломби енергопостачальної організації на лічильнику взагалі наївно, а довіряти класу точності лічильника нерозважливо, навіть якщо він опломбований.

З правової точки зору ніхто не має права проникати в житло проти волі мешканців крім випадків, установлених законом. Громадянин має право не допустити інспектора енергопостачальної організаціїу своє помешкання. Таким чином, дії з відімкнення комунальних і сільських неплатників енергопостачальними організаціями часто протизаконні.

Звідси можна зробити єдиний правильний висновок:

- вузол обліку має бути встановлений поза житлом (на стіні будинку чи на окремій стійці);

- вузол обліку має бути визначеної конструкції й обладнаний, крім приладу обліку — лічильника, і іншими приладами;

- вузол обліку має закриватися на спецзамок і пломбуватися.

У шафі вузла обліку має бути ввідний автомат для захисту мережі живлення й обмеження навантаження.Як ввідний дріп потрібно застосовувати тільки самонесучий ізольований дріт.Стійка чи сам вузол обліку повинна мати повторне заземлення, нульовий дріт повинен також повторно заземлюватися.За такої схеми організації обліку робити будь-які маніпуляції щодо зміни схеми підключення лічильника практично неможливо. Лічильник має бути електронний з імпульсним виходом і контролером, який по мережі 0,4 кВ передає інформацію на ТП-6(10)/0,4 кВ.Контроль відкриття і закриття вузла обліку має виконуватися автоматично і заноситися в енергонезалежну пам`ять.Таким чином, незалежно від наявності чи відсутності пломб, інформація про відкриття вузла обліку буде фіксуватися і вилучити її буде неможливо.

У багатоповерхових будинках

Систему обліку електроенергії в багатоповерхових житлових будинках варто розглянути окремо.Вузли обліку в “старих” будинках встановлені в коридорах квартир. Незважаючи на те, що понад 20 років тому було прийняте рішення про винос вузлів обліку на сходові клітки, дотепер кардинальних змін у цьому питанні не відбулося.Необхідно терміново ужити заходи для захисту лічильників, що розміщені в квартирах. Можна встановлювати на лічильник спеціальний кожух, що захищає прилад обліку від несанкціонованих впливів.Звичайно, краще заміняти індукційні лічильники на електронні з убудованим чи окремо встановленим контролером для передачі сигналу по АСКОЕ, захищені знову ж таки кожухом. На контролер покладається і завдання інформування про зняття кожуха. Автомати чи запобіжники при цьому кожухом не закриваються, і відповідальність за їхній стан покладається на споживача.

Розглянемо тепер варіант, коли лічильники розміщені в багатоповерхових будинках у шафі обліку на сходовій клітці. У шафі має бути ліквідоване розташування пакетних вимикачів перед лічильником і квартирними автоматами електричної мережі, що перешкодить установці перемичок для безоблікового користування електроенергією. Автомати захисту, пристрої захисноговідімкнення мають бути встановлені в житловій квартирі, і господар повинен чітко знати їхнє призначення. У поверховому щиті мають бути тільки апаративідімкнення, установлені перед приладамиобліку. Від приладів обліку провідникимають іти на щиток захисту квартири, при цьому жодних роз`ємівне повинно бути. Для скорочення витрат на підготовку до впровадження АСКОЕ в багатоповерхових будинках варторозглянути варіант заміни двох, трьох чи чотирьох індукційних лічильниківв одному щиті на багатоблочний електронний лічильник з убудованим контролером для передачі інформації по мережі 0,4 кВ.

В офісі і на виробництві

У споживачів усіх категорій, крім населення, вузли обліку мають встановлюватися в приміщеннях.У вузлах обліку з навантаженням вище 30 кВт має бути вимикаючий апарат (рубильник), роз`єднувач без захисту, трансформатори струму й електронний лічильник з убудованим модемом передачі інформації по мережі 0,4 кВ.Шафа пломбується, а її відкривання має фіксуватися.Для контролю за показами лічильника шафа повинна мати спеціальне вікно.

Існуючі ввідні розподільні пристрої різних модифікацій немов призначені для масового розкрадання електроенергії, томузазначені вузли обліку в діючихмережах мають бути встановленіперед ними.

Підбиваючи підсумки

Проаналізувавши причини аварійних відімкнень у мережах 6(10) і 0,4 кВ та комерційних втрат (розкрадання) у мережах 0,4 кВ, можна сформулювати технічні рішення для їхнього запобігання:

- прокладання повітряних ліній 0,4 кВ і 6(10) кВ тільки самонесучим ізольованим дротом;

- прокладування кабельних ліній 10 кВ кабелями з пластмасовою ізоляцією;

- встановлення сучасних трансформаторних підстанцій (ТП);

- встановлення розподільних пунктів, обладнаних системою телемеханіки;

- передача інформації від споживача 0,4 кВ,на ТП та від ТП на центральний сервер енергопостачальної організації.

Звичайно, наведені рішення є мінімальними, і вони не усунуть всіх проблем,але сподіватися на інвестиції зараз не доводиться.

Василь ЯРЕМА

Теги и ключевые фразы
заказ прибора для відмотування електролічильників, схема для відмотування лічильників, відмотування електро лічильника, чи відмотують електронні лічильники електроенергії, Скачати програму для нокії 5130 яка дозволяє через блютуз проникати в інші телефони, відмотування електролічильників, Пристрій для відмотування показів електролічильників, відмотування лічильника, трансформатори для відмотування електролічильника, proposition detail 10776


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
Предложения, которые могут Вас заинтересовать
 25/11/2019
27
Більше пропозицій за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.