Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

22931
15.05.2006р. |
Як вибрати опалювальний електрокотел?

З проблемою вибору опалювального устаткування може зіштовхнутися як власник приватного заміського будинку, так і організація, що бажає обігріти офіс чи виробничий будинок. Основні характеристики котлів.
"Електротема" № 24 (32) 22 грудня 2003 року - 15 січня 2004 року

Основні характеристики котлів

Найважливішим елементом опалювальної системи є котел. Від нього нагрітий теплоносій (вода чи антифриз) за допомогою циркуляційного насоса (якщо система з примусовою циркуляцією) чи без нього (природна циркуляція) рухається по трубах і віддає тепло приміщенню через опалювальні прилади (радіатори чи конвектори). На ринку представлені сотні моделей найрізноманітніших котлів. Основні параметри, за якими можна класифікувати котли:

- потужність;

- кількість контурів (одноконтурний забезпечує тільки опалення, двоконтурний — опалення і гаряче водопостачання);

- матеріал, з якого виготовлений теплообмінник котла,

- спосіб встановлення (на підлогу чи на стіну),

Потужність

Незалежно від того, з якого матеріалу котел виготовлений, який спосіб його встановлення, на якому паливі котел працює, вітчизняний він чи імпортний, — у будь-якому випадку найважливішою характеристикою буде теплова потужність, яку він може забезпечити. Потужність котла, незалежно від виду палива, на якому він працює, виражається в кіловатах (кВт). Цей параметр говорить про те, яку площу котел може обігріти. Орієнтовно необхідну потужність котла можна порахувати за нескладною формулою: 1 кВт потрібно для опалення приблизно 10 м2 добре утепленого приміщення при висоті стель до 3 м.

Виробляються котли потужністю від декількох кіловатів (для опалення невеликих будинків) до декількох тисяч кіловатів (для опалення цілих груп будинків чи великих будинків), для опалення великих приміщень нерідко використовується схема з каскадним вмиканням декількох котлів, і в цьому випадку їх потужність додається.

Кількість контурів

Якщо котел забезпечує тільки опалення приміщення, він називається одноконтурним. Якщо, крім опалення, за допомогою котла можна забезпечити і гаряче водопостачання (ГВП), то його називають двоконтурним.

Варто відзначити, що до будь-якого одноконтурного котла можна підключити бойлер для нагрівання води. Одноконтурні котли, обладнані сучасною автоматикою, можуть забезпечити роботу й інших контурів (крім опалення і водопостачання), наприклад, теплих підлог, вентиляції тощо.

Двоконтурний котел може бути проточного типу чи з убудованим бойлером. Якщо котел використовується в приватному будинку і потреби в гарячій воді не дуже великі (приблизно 10—15 л/хв при нагріванні на 30° С), можна придбати двоконтурний котел проточного типу.

Більш комфортні умови гарячого водопостачання можна одержати, установивши котел з убудованим бойлером. Його основні плюси — це 45—80 літрів (залежно від моделі) гарячої води, постійно готової до використання. Крім того бойлер дозволяє мати на якийсь час запас гарячої води. Але, звісно, за комфорт доводиться платити, і деякі мінуси в котлі з убудованим бойлером теж присутні: це великі габарити і вага, а також незначне збільшення витрати енергії для підтримання постійної температури води в бойлері.

Якщо ж гарячої води потрібно багато, то можна до одноконтурного котла, як, утім, і до двоконтурного, підключити бойлер великого об`єму, наприклад 300 літрів.

Електричні котли

Очевидно, що електроенергія дорожча за газ, і тому електрокотли зазвичай використовуються в двох випадках: коли немає фізичної можливості використовувати газ як паливо, тому що газова магістраль проходить занадто далеко; та коли екологічні вимоги не дозволяють використовувати інші види котлів (наприклад, у великих містах).

Вищезазначений недолік (дорожнеча електроенергії) нерідко компенсується масою переваг електрокотлів. Серед них: невисока ціна, низькі витрати на монтаж, безпеку, простота в експлуатації; не потрібно окреме приміщення (котельня) і монтаж димоходу; безшумність, екологічність (немає шкідливих викидів і сторонніх запахів).

Ще один плюс електричних котлів — простота конструкції і, як наслідок, висока надійність. Основними елементами електрокотла є теплообмінник, що складається з бака з укріпленими в ньому електронагрівачами (ТЕНами), та блок керування і регулювання. Електричні котли деяких фірм поставляються вже укомплектованими циркуляційним насосом, розширювальним баком, запобіжним клапаном і фільтром. У цьому випадку не доведеться купувати ці елементи окремо, а крім того, буде простіше здійснювати монтаж.

Важливо відзначити, що електрокотли невеликої потужності бувають у двох різних виконаннях — однофазні (220 В) і трифазні (380 В). Котли потужністю понад 12 кВт зазвичай виробляються тільки трифазними. Переважна більшість електричних котлів потужністю понад 6 кВт є багатоступінчастими. Наявність декількох ступенів потужності дозволяє раціонально використовувати електроенергію і не вмикати котел на повну потужність у перехідні періоди — навесні і восени.

Автоматика і вузли безпеки електрокотлів

До основних елементів автоматики і безпеки котлів можна віднести:

— котловий термостат — регулює і підтримує температуру теплоносія;

— запобіжний термостат — захищає котел в аварійних ситуаціях (при перегріві теплоносія);

— датчик рівня чи датчик тиску теплоносія - вимикає котел при зниженні рівня теплоносія нижче норми;

— датчик температури промерзання — вмикає котел при спаді температури нижче 5—7° С;

— запобіжний клапан.

Залежно від моделі до складу котла можуть входити всі ці елементи чи тільки їхня частина.

Крім того, до котлів можуть підключатися кімнатний чи вуличний термостат, а також програматори. Кімнатний термостат дозволяє підтримувати задану температуру в приміщенні; вуличний термостат (датчик температури зовнішнього повітря) видає котлу інформацію про температуру за межами приміщення (це найбільше актуально для котла з декількома рівнями потужності); програматор дозволяє задавати необхідний графік роботи котла. Варто підкреслити, що регулятори, що працюють залежно від температури зовнішнього повітря (є вуличний термостат), дозволяють досягти найбільш комфортного регулювання температури усередині приміщення при мінливих погодних умовах.

Теги и ключевые фразы
як установити електрокотел, електричний котел кео-120 паспорт- схема, .електро котли работа, електрокотли для опалення однофазні двоконтурні на 120м2, який електрокотел кращий, двоконтурні електрокотли, електро автоматіка длякотлів деревяних, котел електричний двоконтурний, електричні котли двоконтурні характеристика і ціна у 2015р, електричні котли однофазні


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
Предложения, которые могут Вас заинтересовать
 25/11/2019
27
Більше пропозицій за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.