Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2757
06.06.2006р. |
Контроль обладнання без відімкнення від мережі

Безперебійна робота високовольтного електроустаткування без контролю над ним довгий час неможлива, адже безконтрольна робота викликає великі аварії і відмову устаткування. Сьогодні актуальності набуло питання діагностики електроустаткування. Несправність електроустаткування загрожує не тільки відімкненням електроенергії, що може викликати економічні збитки, але й виникненням пожежі.
"Електротема" № 3 (35) 10-23 лютого 2004 року

Практично всі несправності електроустаткування розвиваються поступово і супроводжуються підвищеним виділенням тепла в місці дефекту. На початковому етапі перевищення температури в місці дефекту може складати від десятих часток до одиниць градуса, що вже сигналізує про наявність несправності. Для усунення такої несправності буває достатньо підтягти болт чи зачистити контакт. Якщо ж дефектне місце не вдається вчасно знайти, то несправність починає прогресувати, і через певний час величина перегріву може досягати вже десятків і сотень градусів, що призводить до вигоряння контактів, оплавлення ізоляції, коротких замикань і загорянь.

Дедалі ширше застосування для ранньої діагностики високовольтного електроустаткування одержують теплові методи контролю, основані на безконтактному методі виміру температури (тепловізійна діагностика). Теплові методи контролю дозволяють здійснювати контроль теплового стану устаткування в процесі його експлуатації, тобто не вимагають його відімкнення на період проведення контролю.

Застосування тепловізійної діагностики засноване на тім, що деякі види дефектів високовольтного устаткування викликають зміну температури дефектних елементів і, як наслідок, зміну інтенсивності інфрачервоного (ІЧ) випромінювання, що може бути зареєстровано тепловізійними приладами.

При проведенні діагностики необхідно враховувати коефіцієнт випромінювання поверхні обстежуваного об`єкта і кут між віссю тепловізійного приймача і нормаллю до випромінюючої поверхні об`єкта. При проведенні вимірів однотипних предметів необхідно розташовувати тепловізійний приймач на однаковій відстані і під однаковим кутом до оптичної осі до поверхні об`єкта.

При проведенні ІЧ-обстеження електрообладнання істотне значення має вплив і усунення систематичних і випадкових похибок, що впливають на результати виміру. Систематичні похибки закладені в конструкції вимірювального приладу, а також залежать від відповідності приладу точності вимірів. Випадкові похибки, що виникають при проведенні ІЧ-контролю, спричиняють такі фактори: вплив сонячної радіації, вибір випромінювальної здатності й ін. При проведенні ІЧ-контролю повинні враховуватися наступні чинники:

- коефіцієнт випромінювання матеріалу;

- сонячна радіація;

- швидкість вітру;

- відстань до об`єкта;

- значення струмового навантаження;

- теплове відбиття тощо.

Тепловізійна діагностика електроустаткування

Роз`єднувачі

Найбільш частими причинами підвищеного нагрівання елементів контактної системи є мала надійність покритих міддю контактних виводів з алюмінієвих сплавів, окислення контактних поверхонь, ослаблення контактного тиску у результаті втрати жорсткості пружин та інше. При ІЧ-контролі роз`єднувачів, поряд з визначенням нагрівання контактів і контактних з`єднань, перевіряється стан опорно-стрижневих ізоляторів щодо виявлення подовжніх тріщин у порцеляні і зволоження армування фланцевих з`єднань.

Маслонаповнені вводи

При проведенні ІЧ-діагностики можна виявити такі види несправностей у вводах:

- нагріви в місцях приєднання зовнішніх провідників до затисків вводів;

- утворення короткозамкнутих контурів у розширниках герметичних вводів;

- нагріви внутрішніх контактних з`єднань вводів;

- зниження рівня масла у вводах;

- зволоження верхньої частини остова ввода.

Вентильні розрядники

Інфрачервоний метод діагностики вентильних розрядників дозволяє контролювати справність шунтуючих резисторів та іскрових проміжків, герметизацію елементів, ступінь рівномірності розподілу робочої напруги по елементах розрядників.

Трансформатори

Тепловізійний контроль трансформаторів дозволяє виявити неякісні контактні з`єднання (як зовнішні, так і внутрішні); дефекти роботи охолоджувачів, термосифонних фільтрів; місцеві перегріви баків; перегріви болтів. Чітко виявляються деякі дефекти вводів, не пов`язані, однак, зі збільшенням тангенса кута діелектричних втрат. У ряді випадків тільки тепловізійний контроль дозволяє виявити причину зростання газовмісту в маслі трансформатора. Тепловізійне обстеження трансформаторів має бути внесене в обсяг комплексного обстеження при їх ремонті.

Вимірювальні трансформатори струму (TС)

Дефекти ТС, що виявляються при тепловізійній діагностиці, пов`язані:

- зі зміною ізоляційних характеристик (tg δ основної ізоляції);

- з витковими замиканнями у обмотках;

- із залишковою намагніченістю після протікання струмів КЗ;

- зі зміною характеристик ізоляційного масла.

Тепловізійна діагностика дозволяє вирішувати такі завдання, які без неї було б неможливо виконати:

- масове обстеження величезного обсягу електрообладнання;

- виявлення значної кількості апаратів, що перебувають в передаварійному стані;

- виявлення таких дефектів, що не можуть бути виявлені жодними іншими методами.

Василь ЯРЕМА

Теги и ключевые фразы
діагностика та контроль вентильних розрядників, тепловізійний контроль презентація, ДЕФЕКТИ МАСЛОНАПОВНЕНИХ ВВОДІВ, види діагностики обладнення, Тепловізійний контроль трансформаторного обладнання, пщ, іч контроль електрообладнання, тарифи на електроенергію для населення 2011 київ, тепловізійне обстеження ЛЕП, збитки від відмов електроустаткування електростанцій


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
Предложения, которые могут Вас заинтересовать
 25/11/2019
27
Більше пропозицій за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.