Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

8549
15.06.2006р. |
Струм у домівку, або як змонтувати електропроводку у власному будинку

Монтаж електропроводок у житлових будинках треба починати з визначення потужності, яка буде встановлена у самому будинку та допоміжних будівлях. Від цього залежить, який ввід необхідно виконувати: однофазний чи трифазний. Однофазний, як правило, виконується при потужності споживачів до 3-х кіловат. При трифазному вводі, потужність регламентується технічними умовами, які видаються енергопостачальною організацією, тому на ньому не будемо зупинятись .
"Електротема" № 6 (38) 23 березня -12 квітня 2004 року

При однофазній схемі з максимальною потужністю до трьох кіловат необхідно придбати ввідний щиток з однофазними автоматичними вимикачами (чи запобіжниками) на робочий струм не більше 16 А та провідникову продукцію у необхідній кількості: мідні дроти перетином 1,5 - 2,5 мм2 (алюмінієві

дроти для внутрішніх проводок `Правилами будови електроустановок` не регламентуються), відповідну кількість вимикачів, розеток тощо.

Електромережа

Внутрішня електромережа виконується трипровідною: фазний провід, нульовий робочий та нульовий захисний провідники, причому нульовий робочий та захисний забороняється підключати під спільний контактний затискач. Електропроводку слід виконувати прихованою з можливістю її заміни: в трубах, коробах тощо. Допускається й відкрита проводка, але у спеціальних пластмасових коробах. На кухнях, ванних, душових, санвузлах відкрита проводка заборонена!

Прокладання дротів по горючих основах виконується у трубах чи коробах. Допускається відкрите прокладання дротів на відстані не менше 10 мм від горючих основ.

Внутрішнє електрообладнання

Штепсельні розетки повинні бути із захисним контактом і на струм не менше 10 А. Встановлення розеток у ванних, душових та санвузлах забороняється, за винятком приєднання їх до мережі через роздільні трансформатори або мережі, захищеної пристроєм захисного вимкнення з номінальним струмом не більше 30 мА та на відстані не менше 0,6 м від ванни чи дверного прорізу душової кабіни. Відстань від газопроводів до розеток та вимикачів повинна бути не менше 0,5м.

Вимикачі рекомендується встановлювати на стіні з боку дверної ручки на висоті 1 м.

Ввідний пристрій

Ввідний пристрій, як правило, складається зі щитка чи спеціального контейнера, куди встановлюється електролічильник та комутаційні прилади: автоматичні вимикачі чи запобіжники.

Ввідний пристрій може встановлюватися як на зовнішній стіні будівлі у спеціальному контейнері, так і всередині будинку у доступному для обслуговуванні місці, на висоті 1,4 - 1,7 м від підлоги.

Прилади обліку мають бути придбані, встановлені та підключені енергопостачальною організацією, а їх вартість та вартість послуг оплачені забудовником.

Для безпечної заміни електролічильника перед ним має бути встановлений комутаційний апарат для зняття напруги. За лічильником повинен встановлюватись апарат захисту (автоматичний вимикач чи запобіжники), причому вони встановлюються тільки у фазні проводи!

Дозволяється встановлення автоматичних вимикачів у фазний та нульовий робочий провідник за умови, що вимикач має одну привідну ручку на розмикання та вмикання обох полюсів автомата.

Ввід від вуличної мережі до будинку та встановлення електролічильника виконує енергопостачальна організація. Забудовник повинен забезпечити встановлення ввідних ізоляторів на висоті не менше 2,75 м від землі на підшиві чи трубостійці та передбачити механічний захист спуску за допомогою труби чи короба.

Заходи безпеки

При виконанні монтажу електропроводок та при встановленні електроприймачів необхідно передбачити захисні заходи безпеки:

● Всі відкриті металеві корпуси електроприладів повинні бути приєднані до нульового захисного провідника трипровідної лінії.

● На електролінії рекомендується встановлювати пристрій захисного вимкнення (ПЗВ) із струмом вимкнення не більше 30 мА. (У зоні дії ПЗВ робочий нульовий провідник не повинен мати з`єднання з заземленими елементами і захисним провідником).

Встановлювати ПЗВ рекомендовано у ввідному щитку. Після виконання монтажу споживач повинен укластити договір з електропостачальною організацією про користування електричною енергією.

Микола ГНЕДКОВ,

Директор навчально-курсового комбінату ВАТ `Черкасиобленерго`.

Теги и ключевые фразы
електропроводка у власному будинку, трифазний чи однофазний ввід, електропроводка в власному будинку, встановлення та підключення електропроводки в власному будинку, какие автомати встановлюють на електропроводку, схема власного будинку, схеми електропроводки власного будинку, електропроводка двохповерхового будинку, трифазні щита обліку із пластмаси, електропроводка будинку


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.