Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3975
27.06.2006р. |
Достовірність та точність вимірів. Перший вітчизняний портативний прилад для комплексного тестування схеми обліку електроенергії без відімкнення навантаження та без роз’єднання електричних кіл

Ефективний моніторинг стану систем обліку електроенергії безпосередньо на місці їх встановлення є однією з нагальних проблем, з якою щоденно стикаються фахівці-енергетики. Ефективність та достовірність комплексного тестування систем обліку значною мірою залежить від приладів, які використовуються при його проведенні.
"Електротема" № 8 (40) 27 квітня - 10 травня 2004 року

Одним із таких приладів, покликаних суттєво поліпшити результативність і полегшити кропітку працю фахівців енергетичних галузей, є прилад “Експерт-3Ф-КТ”. Цей прилад розробили інженери ЧЕлтК у співпраці з науковцями Академії наук України та при активній підтримці провідних фахівців Черкаського регіонального ЦСМС. Прилади дослідної серії в 2003 році пройшли польові випробування на підприємствах обленерго України.

В приладах “Експерт-3Ф-КТ” узагальнено досвід роботи інженерно-технічного персоналу підприємства-розробника з монтування та налагодження електроустановок, а також враховані рекомендації фахівців обленерго за підсумками випробувань у реальних умовах. Він став першим, розробленим в Україні, портативним приладом, призначеним для комплексного тестування схеми обліку електроенергії безпосередньо на місці встановлення без відімкнення навантаження та без роз’єднання електричних кіл.

“Експерт-3Ф-КТ” визначає працездатність схеми обліку електроенергії, значення систематичної складової основної відносної похибки обліку електричної енергії лічильниками різних типів, вимірює реальний коефіцієнт трансформації (КТТ) зовнішніх трансформаторів струму, задіяних в схемі обліку.

Прилад складається із вимірювального блоку, до якого входить сучасна цифрова вимірювальна система (еталонний лічильник), вмонтованих еталонних трансформаторів струму, мікропроцесорного вузла, а також комплекту кліщових перетворювачів та адаптерів, призначених для під’єднання приладу до схеми обліку.

Загальна методика комплексного тестування схеми обліку та визначення метрологічних характеристик (похибки) лічильників за допомогою приладу базового виконання передбачає застосування програм тестування, а саме:

Програма 1. «Фазування за напругою». Тестування та перевірка правильності з’єднань у схемі обліку кіл напруги та послідовності чергування фаз.

Програма 2. «Фазування за струмом». Тестування та перевірка правильності з’єднань у схемі обліку кіл струму та під’єднання вторинних кіл струму безпосередньо до лічильника.

Програма 3. «Вимір КТТ». Вимірювання реального коефіцієнту трансформації зовнішніх трансформаторів струму, задіяних у схемі обліку.

Програма 4. «Тест за обертами та світловими імпульсами». Тестування метрологічних характеристик за кількістю обертів диску індукційних лічильників, або кількості світлових імпульсів електронних (електронно-механічних) лічильників.

Програма 5. «Тест через імпульсні виходи». Тестування метрологічних характеристик електронних (електронно-механічних) лічильників через вмонтовані в них телеметричні виходи.

Програма 6. «Тест W-активна». Тестування лічильників методом порівняння показників обліку спожитої енергії між еталонним лічильником, вмонтованим у прилад, і лічильником, який підлягає тестуванню впродовж часу, визначеного оператором.

Керуючись вимогами відповідної програми тестування, хід якої відображається в текстовій формі на LCD індикаторі вимірювального блоку, оператор отримує результати тестування, а саме значення кутів зсуву між напругою та струмами відповідних фаз, числове значення коефіцієнту трансформації зовнішніх трансформаторів струму, задіяних в схемі обліку, похибку обліку лічильника електроенергії (від’ємну чи додатну) тощо.

Основні технічні характеристики приладу “Експерт-3Ф-КТ-01” (базова модель)

• Відносна похибка обліку еталонного лічильника при обліку активної електричної енергії в нормальних умовах у діапазоні струмів складає:

- при безпосередньому під’єднанні вторинних струмових кіл до вмонтованих еталонних трансформаторів струму і струмові 0,25 – 6 А у діапазоні значень коефіцієнта потужності (cosφ) від 0,8 С до 0,5 L - не більше ± 1,5 %;

- при під’єднанні струмових кіл схеми обліку через кліщові перетворювачі і струмові 0,25 – 6 А у діапазоні значень коефіцієнта потужності (cosφ) від 0,8 С до 0,5 L) - не більше ± 3 %.

• Відносна похибка приладу у режимі пофазної перевірки значень коефіцієнту трансформації зовнішніх трансформаторів струму у діапазоні струмів в первинному колі 30-600 А - не більше ± 2%.

• Відносна похибка при вимірюванні кута зсуву між струмом і напругою у режимах фазування електричних кіл - не більше ±2°.

• Відносна похибка при вимірюванні кута зсуву між струмом і напругою при фазуванні первинного і вторинного кола струму у режимах визначення коефіцієнту трансформації зовнішніх трансформаторів струму - не більше ± 3°.

• Маса приладу – не більше 3,5 кг.

• Прилад призначений для експлуатації в таких кліматичних умовах:

- температура навколишнього повітря – від –20 до +55 °С,

- відносна вологість повітря до 90% при температурі +30 °С.

Наступна за базовою моделлю серія приладів не тільки зберегла свої функціональні можливості, а й поліпшила метрологічні характеристики вбудованого еталонного лічильника електроенергії, що дозволило підвищити клас точності вимірів похибки обліку електроенергії з 1,0 S до 0,5 S або 0,2 S, при безпосередньому під’єднанні струмових кіл схеми обліку, а при під’єднанні струмових кіл схеми обліку через кліщові перетворювачі з класу 2,5 до 1,0 S або 0,5 S залежно від модифікації приладу.

Це дозволило наблизитись за якістю вимірів до аналогічних приладів імпортного виробництва, зберігаючи при цьому доступну ціну (в 2 – 4 рази дешевше від закордонних аналогів). Важливим є також той факт, що прилад розроблено таким чином, що всі виміри виконуються послідовно за заданим алгоритмом, для чого потрібно лишень керуватись зрозумілими опціями меню та підказками; це дозволило звести до мінімуму час на навчання роботі з приладом технічного і оперативного персоналу. Для перевірки і налагодження схеми обліку достатньо мати мінімум знань про режими роботи електроустановок і відповідну групу допуску з електробезпеки.

На базі портативних приладів серії “Експерт” розроблені стенди - автоматизовані робочі місця “Експерт-АРМ-1” із вбудованими навантажувальними пристроями, призначеними для коректного тестування індукційних і електронних приладів обліку електроенергії після ремонту, перед здачею в повірку органам ДЦ СМС, після транспортування, перед встановленням, для прийняття попереднього рішення про доцільність застосування конкретного лічильника в якості приладу обліку. Тестування проводиться в умовах стаціонарного розміщення стенду в підрозділах енергопостачальних, ремонтно-сервісних, торгових організацій тощо.

Теги и ключевые фразы
прилад для тестування електронних схем, індикатор працездатності схем обліку, розрянісь пульта індикатора перевірки працездатності обліку електроенергії, індикатори працездатності схем обліку електроенергії, з чого складається прилад обліку електроенергії, Індикатор працездатності схем обліку цена, пристрий для облику електроенергии, Індикатори працездатності схеми обліку електричної енергії, індикатор працездатності схем обліку електроенергії ціна, еталонний лічильник електроенергії
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.