Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4034
31.07.2006р. |
Білоцерківське УВП УТОС: нове покоління пристроїв електрозахисту

За статистикою, в Україні проживають 3 мільйони інвалідів. І кожен з них, хто має відповідні фізичні сили, вважає за щастя не бути зайвим у суспільстві, жити, наскільки можливо, активним життям, тобто мати роботу. На жаль лише 9% у нашій державі працевлаштовані. Переважна більшість – у навчально-виробничих підприємствах УТОСН. Білоцерківське навчально-виробничому підприємству українського товариства сліпих – 70 років. Його продукція – дефіцитна низьковольтна апаратура – розходилась по всьому колишньому Союзу.
"Електротема" № 17 (49) 14-27 вересня 2004 року

Кінцеві шляхові вимикачі були конче потрібні виробникам ліфтів, верстатів та кранів різноманітного призначення, інших механізмів. Біда настала в роки, коли оті виробники припинили свою діяльність. І якби не зусилля Анатолія Савчука, організатора перепрофілювання виробництва, незрячі люди втратили б роботу.

Здолавши неабиякі труднощі, підприємство сконцентрувало зусилля на виготовленні електровстановлюваних виробів – електровимикачів для зовнішньої та внутрішньої електромережі одно- та двоклавішних, звичайних та вологозахищених, тощо; електропатрони Е-27 та міні-патрони Е-14, патрони зі спеціальним пристроєм, який понижує напругу і завдяки якому електролампочки не перегоряють; штепселі; роз’єми; розетки всіх видів, в тому числі із заземленням. Попитом споживачів користуються нині модульні системи, завдяки яким можна створювати оптимальні композиції приладів. За побажанням клієнтів, вимикачі та розетки можуть постачатися розібраними, щоб не розбирати їх під час монтажу. Корпуси електровстановлюваних виробів виготовляються із спеціального пластику, який не горить, струмопровідні деталі – із матеріалів з високим вмістом міді.

Більшість продукції реалізується на російському ринку. Якісна й надійна, вона поступається продукції інших виробників лише одним показником – ціною. Втримувати ж ціну товару на невисокому рівні, в той час, коли дорожчають метал, пластифікат, полістирол, електроенергія та ПММ, дуже непросто. Доводиться працювати на 3-процентному, а іноді й на нульовому рівні рентабельності, рахувати кожну копійку, щоб заробити на зарплату 1100 робітникам, сировину та матеріали, утримання соціальної сфери – медичного закладу, клубу, бази відпочинку, їдальні, транспорту для перевезення незрячих робітників та ще й сплатити податки.

Інноваційний ПЗПН

Протягом тривалого часу Білоцерківське УВП УТОС забезпечує споживачів пристроями захисного виммкнення серії ПАР-10, ПАР-16, ПАР-25. Однак такі автоматичні запобіжники, як і всі існуючі вимикачі електричного захисту від тривалих перевантажень та коротких замикань, не забезпечують у повній мірі пожежо- та електробезпеку та захист побутової техніки від перенапруг, що з ряду причин виникають у розподільній мережі живлення 0,4кВ, не захищають споживачів від трагічних випадків, які можуть трапитись при збільшенні напруги в мережі понад допустимі значення. Вирішення цієї непростої проблеми визріло, як мовиться, на часі, по-перше, через інтенсивне оснащення будинків потужними електроприладами, по-друге, через малу пропускну здатність електромережі, особливо старого житлового фонду, 17-80% якого оснащено патронними запобіжниками, що вкручуються. У зв’язку з цим виникла необхідність надійного захисту населення від збитків, яких завдають перенапруги в мережі, а також захисту організацій, що експлуатують електромережі, від відшкодування збитків населенню.

Постійно працюючи над удосконаленням конструкцій серійних запобіжників ПАР, підприємство виготовило дослідні зразки “Пристрою захисту від перенапруги (ПЗПН)” на базі ПАР. Цей пристрій вперше розроблено в Україні. Як і все геніальне, він досить простий: розробники в звичайний однополюсний автоматичний різьбовий запобіжник серії ПАР вмонтували електронний модуль керування, в результаті чого він став виконувати три різні захисні функції. Він практично усуває можливість загоряння електроприладів та електропроводки в разі перенапруги в мережі вище від встановленої норми, забезпечує захист від перевантажень по струму та коротких замикань в колі. Не існує жодних труднощів установлення пристрою. Для цього потрібно викрутити з патрона на щитку обліку електроенергії старий різьбовий запобіжник, вкрутити зазначений вище та приєднати нульовий провід на “нуль” - і ви матимете потрійний захист.

Технічна характеристика пристрою захисту від перенапруги

Номінальна напруга - 220 В

Частота - 50 Гц

Кількість фаз - 1

Номінальний струм навантаження - 10 А, 16 А, 25 А;

Номінальна напруга відсікання - 260 В +/- 10 В;

Максимальний час вимкнення високої напруги - 0,5 сек;

Споживча потужність блока керування від мережі у вартовому режимі - 0,6ВА;

Гарантійний термін експлуатації - 2,5 роки.

“Дельта” – новітній пристрій захисту

Крім приладів захисту патронного типу, які поєднують функції ПЗВ та ПЗПН, підприємство розробило низьковольтні захисні прилади “Дельта”.

Двополюсний електронний прилад захисту від перенапруги “Дельта 1-2” призначений для захисту електропобутових приладів, радіоапаратури та іншого електрообладнання від виходу з ладу у випадках короткочасних або тривалих стрибків напруги в живлячій мережі, захисту однофазних електричних мереж від перевантажень та короткого замикання. Захист здійснюється шляхом відімкненення електроприладу від живлячої мережі.

“Дельта 1-2” вимкне електрообладнання від живлячої мережі у таких випадках:

– при появі в живлячій мережі стрибків напруги вище від допустимого значення;

– при короткому замиканні;

– при перевантаженні по струму в електрообладнанні.

“Дельта 1-2” стаціонарно встановлюється у вхідному розподільчому обладнанні, квартирних та поверхових щитках, у розподільному електрообладнанні житлових і громадських будинків, а також у промислових пересувних та стаціонарних однофазних електроустановках.

Двополюсний електронний прилад “Дельта 1-4”, окрім функції ПЗПН, виконує функцію ПЗВ. Цей прилад вимикає електроустановки від живлячої мережі в наступних випадках:

– при випадковому дотику до провідників не струмопровідних частин електроприладу (металевий корпус), що опинилися під напругою внаслідок пошкодження ізоляції або неправильних дій;

– при випадковому дотику до струмопровідних частин електрообладнання, провідників та кабелів, що стали доступними внаслідок пошкодження ізоляції;

– при появі в живлячій мережі стрибків напруги вище від допустимого значення;

– при короткому замиканні;

– при перевантаженні по струму в електроустановці.

Прилад застосовується в мережах із заземленою нейтраллю.

Окрім зазначених двополюсних електронних приладів, на підприємстві розроблені чотириполюсні трифазні “Дельта 2-2” з функцією ПЗПН та “Дельта 2-4” з функціями ПЗВ-ПЗПН, які розраховані на номінальну напругу 380/220 В.

Параметр

Двополюсне

Чотириполюсне

«Дельта 1-2»

(ПЗПН)

«Дельта 1-4»

(ПЗВ-ПЗПН)

«Дельта 2-2»

(ПЗПН)

«Дельта 2-4»

(ПЗВ-ПЗПН)

Номінальна напруга UН, В

220

220

380/220

380/220

Частота живлення f, Гц

50

50

50

50

Номінальний струм ІН, А

10, 16, 20, 25, 32, 40, 63

10, 16, 20, 25, 32, 40, 63

10, 16, 20, 25, 32, 40, 63

10, 16, 20, 25, 32, 40, 63

Уставка напруги вимкнення, В

260 ±10

260 ±10

260 ±10

260 ±10

Уставка струму витоку, А

-

0,03

-

0,03

Комутаційний ресурс (циклів ввімкнення-вимкнення)

20000

20000

20000

20000

Час спрацювання (за стумом витоку / за перенапругою), с

0,05÷0,15

0,04/0,05÷0,15

0,05÷0,15

0,05/0,04÷0,15

Для будь-яких умов

Серед новинок, розроблених на підприємстві, є й інші прилади. Серед них – вимикач безпеки ВБ-5. Виріб призначено для комутації електричних ланцюгів змінної напруги 110 В та 380 В, частотою 50-60 Гц, постійної напруги 220 В.Вимикач безпеки використовують для комплектації системи телескопічного та центрального відчинення дверей та шахт ліфтів.

Підприємство виробляє шляхові вимикачі серії ВПК-2000 та ВП 15К. Вони застосовуються в ліфто- та верстатобудуванні для вимикання, ввімкнення та перемикання електричних кіл під дією упорів (кулачків) у певних точках шляху контрольованого об’єкту. Час переключення контактів залежить від швидкості переміщення привідного механізму. Всі вимикачі розраховані на тривалу експлуатацію в різних кліматичних умовах (понад 4мільйони циклів спрацювань). Все це досягнуто завдяки використанню надійних матеріалів, з яких виготовлені корпус та контактна група, – стійких алюмінієвих сплавів, латуні, бронзи, срібла.

Петро ХОМИЧ.

м. Біла Церква

Теги и ключевые фразы
Білоцерківське УВП УТОС, білоцеоківський увп утос, білоцерківський увп утос, білоцерківський упп утос, бц увп утос, двополюсний автомат сіменс 50А купіть, Захист електроприладів від стрибків напруги, постачальники сировини УВП УТОС, захист від перенапруги 220в, Увп УТОС у білій церкві


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.