Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

6332
04.08.2006р. |
На ринку лічильників є ще вільні ніші для докладання рук

Українські споживачі ще з радянських часів добре пам’ятають індукційні лічильники електроенергії АТ Skaiteks. Продукція цього виробника, але вже не ті простенькі прилади обліку, а електронна апаратура і системи обліку енергії, і нині присутня на вітчизняному ринку. Тут його представляє фірма "Скайтекс-Елгама". Наше інтерв’ю з її директором Олексієм Сафроновим.
"Електротема" № 18 (50) 28 вересня - 11 жовтня 2004 року

- Олексію Івановичу, розкажіть, будь ласка, про напрямки діяльності вашого підприємства.

- Наше підприємство понад сім років представляє литовських виробників електролічильників, які мають глибокі традиції в цій галузі. Перші лічильники електричної енергії марки СО вони випустили ще в далекому 1948 році. Рік у рік, збільшуючи обсяг виробництва, завод зміцнював і зміцнює свої позиції на ринку приладів обліку для енергетики. Загалом з початку виробничої діяльності підприємство виготовило і поставило споживачам понад сто мільйонів лічильників різних модифікацій, чимала частина яких працює на території України. Нині АТ Skaiteks здійснює експорт продукції в двадцять країн світу, серед яких Україна посідає одне з провідних місць.

У 1992 році в Литві розпочали виробництво електронних лічильників електроенергії багатотарифного обліку. Залучення інвестицій німецької фірми EMH Elektrizitatszahler Gmb&Co KG дозволило в найкоротші терміни створити спільне підприємство EMH-Elgama і налагодити випуск сучасних приладів обліку, що найбільш удало вирішують питання енергозбереження. На підприємстві впроваджена і сертифікована система керування якістю за міжнародним стандартом ISO 9001, а вся продукція підприємства атестована і має сертифікати міжнародної лабораторії KEMA Registered Quality B.V. (Голландія), що є гарантією якості та точного дотримання усіх вимог міжнародних стандартів.

З 1999 року продукція СП EMH-Elgamaз`явилася в Україні, де знайшла широке застосування на підприємствах народного господарства. В даний момент підприємство перетворене в ЗАТ Elgama-Elektronika. Від 1992 року в різних країнах світу експлуатується вже понад сто тисяч електронних лічильників, у тому числі понад три з половиною тисячі в Україні. Гнучкий підхід до відновлення продукції, швидке технологічне переоснащення підприємства дозволяє заводу оперативно реагувати на потреби ринку споживачів електричної енергії і бути одним з перших серед тих, хто пропонує засоби обліку, яких потребує ринок.

Як офіційний представник АТ Skaiteks і ЗАТ Elgama-Elektronikaв Україні ми активно беремо участь у технічному переоснащенні парку засобів обліку України – пропонуємо вітчизняним споживачам цілу гаму принципово нових типів багатотарифних електролічильників, здійснюємо легалізацію продукції, метрологічне забезпечення, гарантійний ремонт, технічне обслуговування. `Скайтекс-Елгама` має у власному розпорядженні метрологічний перевірочний стенд фірми МТЕ Meter Test Equipment AG (клас точності 0,05). Це дозволяє нам здійснювати перевірку будь-яких електронних лічильників класу 0,2 і нижче.

- Яке ваше бачення ринку приладів для обліку електроенергії в Україні?

- Якщо говорити про ринок, то він зараз, в останні п’ять-сім років, поступово наповнюється електронними лічильниками, усуваючи індукційні, як одно-, так і трифазні. Зацікавленість основних покупців – електророзподільних компаній, як от наші обленерго, схиляється саме до електронного обладнання. Тому частка індукційних лічильників на ринку щораз зменшується. Більшого розповсюдження набувають «розумні» лічильники - ті, що дозволяють облікувати електроенергію за допомогою внутрішнього тарифікатора, диференціюючи за часом доби, місяця, року тощо, особливо на великих підприємствах, де споживається багато електроенергії, саме їм вигідний такий облік, навіть створення систем обліку, починаючи із встановлення такого лічильника, а згодом і самих систем. Щодо наповнення українського ринку багатотарифними і «розумними» електролічильниками, на базі яких будуються системи, то тут найактивніше діють, напевно, два-три вітчизняних гравці, зокрема, одеський завод “Телекарт-прилад”, дніпропетровська корпорація “Облік” та “Київприлад”, і традиційно присутні закордонні фірми, як от Landis&Gyr, ElsterMetronika, Actaris та наша Elgama-Electronika.

Не хотів би аналізувати в процентному співвідношенні поділ ринку, це доволі важко зробити. А от загальну кількість «розумних» лічильників, необхідних для нашої країни, для задоволення попиту, можна, з певною похибкою, вирахувати. Скажемо так: пропозиція достатня. Поява нових гравців на ринку багатофункціональних лічильників навряд чи можлива. Адже ті виробники, що вже тут діють, так просто не підуть, хоч би через те, що лічильник є доволі складним приладом і потребує супроводу: щороку змінюється програмне забезпечення, через кожних шість років проводиться метрологічна перевірка тощо.

Інша справа, що є ще ніші, які треба заповнювати. За прикладом не треба далеко ходити: вугільна промисловість. Там облік дуже погано налагоджений, і про це всі добре знають. З цією проблемою безпосередньо зіштовхнулося державне підприємство “Укренерговугілля”, яке недавно створене Мінпаливенерго спеціально для енергозабезпечення шахт. Лічильники там сорокалітньої давності, які треба замінювати і замінювати. При тих величезних обсягах споживання енергії рахувати її індукційним лічильником, якому сорок років, – це вже не облік. То навіть не вчорашній, а позавчорашній день. Тобто є ще місця, де можна докласти руки. І відповідно, якщо встановлюються новітні лічильники, треба з найбільшою віддачею використовувати їхні можливості, тобто пам’ять, інформацію, яка в них накопичується. Для цього й будуються автоматизовані системи – технічного обліку, комерційного, диспетчерського керування. Усе це ми пропонуємо.

Але не все так просто, а навпаки доволі хитро сплетено. Підприємству, яке має два-чотири лічильники, потрібна система одного виду. На такому локальному рівні, рівні невеликого підприємства, завдання у нас вирішують ті фірми, які я називав. Вони обв’язують ці лічильники, тобто створюють системи локального рівня. А ось такі підприємства, як наприклад, обленерго, де багато внутрішніх підстанцій, де передається енергія з однієї області в іншу й тому подібне, потребують автоматизованих системи вищого рівня. І тут про повне задоволення попиту говорити ще зарано – не оране поле, працювати і працювати. У зв’язку з цим ми й пропонуємо системи обліку, прототипом яким є литовський варіант, який литовці давно у себе запровадити на рівні наших обленерго і національного. І до них у нашій країні виявляють великий інтерес, зокрема у Дніпропетровську, Донецьку. Звичайно, річ ця дуже дорога, не сперечаюсь. І відразу, зопалу, її не візьмеш. Навіть якщо завтра ми замінимо всі лічильники на більш розумні, то щоб поставити систему обліку, потрібні великі інвестиції. Але практика свідчить, що їх треба робити, інакше – край. Нема обліку, то нема нічого. Щоб рухатися далі, потрібний аналіз того, що є нині, бачити, реагувати в режимі on-line на надану цим лічильником інформацію.

Інша група лічильників, яка пропонується на ринку, призначена для дрібних споживачів, наприклад, автозаправних станцій, пекарень та інших малих підприємств чи офісів, де необхідний тарифний облік. Тут і клас точності вимірювання нижчий, скажімо, 1 клас, а не 0,5 чи 0,2. Всі виробники, яких я назвав раніше, випускають і таку групу лічильників. Вони просто коштують дешевше, ніж ті, що потрібні для великих підприємств, обленерго.

Третя група лічильників – для побутових споживачів. Це – лічильники електричної енергії індукційні й електронні одно- і трифазні. На жаль, наша нормативна база ще не стимулює споживачів, які під’єднані до однієї фази, брати на себе витрати на придбання та встановлення багатотарифних лічильників. Він ніколи не окупиться. Вартість електроенергії у нас за світовими мірками досить низька, скажімо, у чотири рази нижча, ніж у Литві, а тарифна політика, яку пропонує наше законодавство, не гнучка. Візьмемо для прикладу двотарифний режим. У нас передбачено, що нічний тариф – з 23.00 до 6.00 – на 30% дешевший за денний як в робочі, так і у вихідні й святкові дні. У тій же Литві, порівняйте, пільговий тариф становить не 70, а 60%, триває до 7.00, і діє цілу добу в суботу, неділю та свята. Тобто людина може якось перерозподіляти свою роботу і задля економії в грошах зацікавлена встановити тарифний лічильник. Для наших мешканців встановлення багатотарифного однофазного лічильника у звичайній квартирі – гроші на вітер. Хіба десь у заміському будинку з теплицею, лазнею, що бере багато електроенергії, чи є електричне опалення, то ще можна щось зекономити. Інакше ніяк не вигідно. Але ми до цього дійдемо, не багато залишилось, весь світ за тарифами живе, це зручно.

- Хто є вашими клієнтами?

- Нема жодного обленерго, яке не було нашим клієнтом - разовим чи постійним, усі, напевно, у нас щось купували, лічильники чи запчастини. Ми знаємо всіх. Усі мали з нами справу. Хто більше, хто менше. Найбільшим нашим покупцем є «Дніпрообленерго». Лічильники найвищого рівня для великих підприємств найбільше купують промислово потужні схід, південь та центр країни – це металургійний комбінат в Алчевську, Сєверодонецький азотний, у Дніпропетровську - комбінат ім Петровського, “Дніпроспецсталь” та багато інших. Лічильники середнього класу ідуть рівномірно по всій країні. Ними переважно займаються монтажні організації. Наші лічильники встановлені на багатьох автозаправках “ТНК” і “Лукойл”, київські “Макдональдси” теж обрали наші прилади. На заході країни, зокрема у Львівській та Івано-франківській областях, багато малих підприємців підвели три фази до своїх споруд, встановили наші тарифні лічильники і економлять на оплаті. Немало такихпокупців. Багато купують монтажні організації, які виступають, з одного боку, неначе посередники, і водночас, беруть їх для себе як комплектуючі, щоб встановити в точці обліку на певному малому підприємстві. А однофазні лічильники, зокрема індукційні, беруть практично тільки обленерго, і щораз менше та менше. Цього року ми завезли їх сюди близько п’яти тисяч. Це дуже мало для України. Колись із заводу у Вільнюсі, а він був єдиним у Союзі, сюди завозили понад 700 тисяч індукційних лічильників на рік. От така різниця. Тобто, індукційних лічильників встановлюють щораз менше, електронних однотарифних наше підприємство не випускає, а багатотарифних, через згадувану вже політику, йде мало.

У кількісному відношенні реалізацію важко оцінити. Якщо говорити про однотарифні лічильники, які йдуть до трифазних виводів, то це, умовно, близько п’ятнадцяти тисяч на рік. Стосовно «розумних» лічильників, то все залежить від попиту на даний момент. Буває одна тисяча, а деколи і декілька, наприклад, якщо ми виграємо великий тендер. Багатофункційні лічильники продаються під конкретне замовлення, клієнт довго вибирає то в одного виробника, то в іншого, якась функція подобається в одного, якась в іншого. Це не магазинний варіант, де людині сподобався товар, його їй загорнули, і вона пішла. Тут покупець присилає фахівця, той подивиться, помацає, все перевірить. Багато залежить від того, які лічильники стоять в тому обленерго, де міститься покупець, оскільки воно рекомендує брати лічильники певного виробника, і це зрозуміло, адже полегшується обслуговування. Хоча клієнт має право брати лічильник на власний розсуд за умови, що цей прилад занесений в реєстр засобів електровимірювальної техніки України.

- Які характерні особливості властиві приладам литовського виробництва?

- Передусім, ми можемо запропонувати окремі позиції груп лічильників за меншу ціну, ніж коштують подібні вироби з тими ж функціональними можливостями і такою ж якістю інших закордонних виробників.

А щодо іншого, то іноді кажуть, що з нами зручно працювати через те, що ми беремо на себе жорстке технічне обслуговування. Тобто, якщо з лічильником трапиться щось незрозуміле, то наша реакція блискавична – впродовж доби замінюємо лічильник, а вже потім розбираємось, що з ним трапилось. У багатьох областях маємо дилерську мережу, з якою працюємо за схемою «сьогодні–на завтра». Щойно надійшов сигнал (а ми не можемо терміново вирішити проблему, бо лічильник таки розумний) пропонуємо зняти лічильник, а на заміну кур’єрською службою надсилаємо інший. А тоді самі розбираємось, що з ним. Переважно все закінчується тим, що клієнт (і він погоджується), не туди дивився і прилад не туди прикрутили. Якщо випадок не підлягає гарантійному обслуговуванню, а ставсяз вини клієнта – пропонуємо інший прилад з обмінного фонду.

За своїми функціональними можливостями всі лічильники практично однакові. Якщо брати порівняльні характеристики, то треба розглядати не метрологічні властивості лічильників (якщо написано на лічильнику в класі 0.5S, то всі вони такими і будуть при перевірці на стенді), швидше відіграють роль традиції виробника, тобто ім’я. Від багатьох ми чули, що вони реагують на назву “Скайтекс-Елгама”. “Скайтекс” – це стара назва заводу, який випускав ще індуктивні лічильники, “Елгама-електроніка” – це виробник нових багатофунціональних лічильників. Ми й взяли таку подвійну назву, щоб люди знали, що ми пропонуємо найновіші електронні прилади в найкращих традиціях якості та надійності. Після розпаду Союзу багато хто взявся випускати лічильники, але навіть на добрій технічній базі не вдається зробити якісний продукт, треба просто робити його сто років. Знаєте, як в тому анекдоті, коли запитують в англійця, як йому вдалось зробити такий гарний газон. Та дуже просто, відповів той, посадили траву і регулярно підстригаємо. І так чотириста років. Литовці з 48 року випускали свої лічильники. Виросло вже ціле покоління людей, яких знають в енергетиці, які авторитетні в сфері обліку електроенергії. І електронні багатофункціональні лічильники з’явились не на пустому місці. Це ж ті самі люди. Спочатку вони створювали системи на базі старих перших електронних лічильників, а тепер створюють нові системи, які вміщаються в одній маленькій коробочці. Вони пройшли все це, вони відчувають їх.

- Яка структура розповсюдження вашої продукції?

- Ми на ринку працюємо з 1995 року, лічильників нинішнього рівня тоді ще не було. Їхні системи змінюються кожних два роки. Тоді ми поставляли індукційні лічильники і обслуговували підприємства обленерго. Адже у кожному обленерго є цехи з ремонту старих індукційних лічильників, яких у нас понад 18 млн. однофазних, 3-4 млн. – трифазних. Проводиться ремонт, перевірки, планові заміни. Ми й займались постачанням цієї продукції. Коли з’явились електронні лічильники, взялись за них. З тими людьми, фірмами, яких раніше знали, будували свою дилерську мережу. В цей бізнес – монтаж, ремонт лічильників – випадкові люди з вулиці не приходять, всі були якимись чином пов’язані з енергетикою і є спеціалістами в цій галузі. Є фірми, які працюють тільки з нашою продукцією, а є такі, що співпрацюють з різними виробниками. Ми не маємо жорстких договорів. Зараз поширеною формою налагодження співпраці стають тендери, які проводять, зокрема, обленерго. Ми відслідковуємо всю інформацію по тендерах, відбираємо запити. Недавно виграли, наприклад, тендер, оголошений “Укренерговугілля”, на встановлення понад трьох сотень «розумних» лічильників на шахтних підстанціях. Доведеться напружитись і протягом місяця забезпечити виконання замовлення.

Бесіду вів Петро Баландюх.

м. Київ

Теги и ключевые фразы
реєстр лічильників дозволених встановлювати в україні, індукційний лічильник обленерго, купити двотарифний електролічильник в івано-франківську, Трифазні багатотарифні лічильники ціни київ, трифазний лічильник івано франківськ ціни, Скількі коштує трьохфазний лічильник у Івано-Франківську, тарифи на електроенергію для багатотарифного лічильника з 01.07.2014 в дніпропетровській обл., Іванофранківськобл енерго, тарифи за електроенергію при двотарифному лічильнику київ з 1 липня 2014, трьохфазний лічильник з подвійним тарифом купити у львові ціна
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.