Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4958
08.08.2006р. |
ЗАТ «ІНЕТ»: контроль, облік й керування енергоспоживанням у різних галузях

Основним напрямком діяльності акціонерної компанії «ІНЕТ» є розробка, виробництво й впровадження пристроїв контролю й обліку виробітку, розподілу й споживання електричної енергії; пристроїв контролю й обліку якості електроенергії; комплексів диспетчерського контролю й керування режимами електроспоживання; пристроїв обліку різних енергоносіїв; автоматизованих систем контролю, обліку й керування енергоспоживанням (АСКОЕ).
"Електротема" № 18 (50) 28 вересня - 11 жовтня 2004 року

З часу свого заснування у 1990 році компанія «ІНЕТ» взяла курс на створення власних пристроїв обліку електричної енергії й інших енергоносіїв. Проаналізувавши існуючий парк технічних засобів контролю й обліку енергоспоживання і маючи на меті підвищення ефективності їхнього застосування, в 1995 році ми приступили до розробки серії програмно-апаратних комплексів під загальною назвою «Система інформаційних енергозберігаючих технологій» (СІНЕТ). Багаторічний досвід роботи на ринку АСКОЕ дозволив нам не тільки розробити серію надійних технічних засобів обліку, контролю й керування, а й виробити комплексні підходи до об`єднання розподілених АСКОЕ в єдину систему комерційного обліку.

Нині ми пропонуємо потенційним користувачам автоматизовані системи різної конфігурації, починаючи з порівняно недорогих комплексів контролю енергоспоживання невеликих підприємств і закінчуючи розподіленими АСКОЕ енергоємних промислових об`єктів, електричних мереж і електроенергетичних систем, побудованих на основі технології “Клієнт-Сервер” з використанням IP-технологій. Як базові, для побудови АСКОЕ застосовуються пристрої СІНЕТ, які виконані на основі РС-сумісних індустріальних мікрокомп`ютерів, виготовлених Octagon Systems Corp., Fastwell, ICP Electronics Inc. тощо. Розвинутий інтерфейс і РС-сумісність надають пристроям СІНЕТ можливість легко інтегруватися в діючі мережі й системи. Висока надійність і широкий кліматичний діапазон застосування базових модулів, разом з передовими програмними технологіями, дозволяють використати пристрої СІНЕТ для вирішення широкого спектра завдань, спрямованих на економію енергетичних ресурсів.

Відкривають серію СІНЕТ багатоканальні, багатотарифні інформаційно-вимірювальні пристрої контролю й обліку електричної енергії СІНЕТ-1 (реєстраційний №У752-97 у Державному реєстрі засобів вимірювальної техніки, допущених до застосування в Україні). Пристрої СІНЕТ-1 призначені для обліку виробітку, розподілу й використання електричної енергії на електростанціях, підприємствах електричних мереж, промислових підприємствах і в комунальній сфері, можуть застосовуватися як для технічного, так і для комерційного обліку електроенергії. За минулі роки ми розробили більше десятка модифікацій СІНЕТ-1 і ряд інших засобів контролю, обліку й керування енергоспоживанням, серед яких необхідно виділити маршрутизатори даних вимірів СІНЕТ-IPx, які забезпечують об’єднання приладів обліку різних типів в єдину АСКОЕ і підтримують обмін даними між безліччю пунктів вимірів і центрів обробки даних комерційного обліку із застосуванням мережевих технологій.

Користувачами наших систем є багато електроенергетичних і промислових підприємств: електроенергетичні системи; електричні мережі; цементні заводи; державні холдингові компанії з видобутку вугілля; гірничо-збагачувальні комбінати; металургійні комбінати і коксохімічні заводи; залізниця та багато інших енергетичних та промислових підприємств. Фахівці компанії розробили й здали в експлуатацію підсистему збору, зберігання й первинної обробки даних АСКОЕ Головного оператора оптового ринку електричної енергії (ОРЕ) України.

АСКОЕ СІНЕТ спроектовані таким чином, що дозволяють вирішувати кілька завдань на базі єдиного програмно-апаратного комплексу: комерційний облік електричної енергії, у т.ч. диференційований облік електроенергії по тарифних зонах і погодинний облік електроенергії відповідно до вимог енергоринку; оперативний контроль режимів виробітку, прийому, відпуску й споживання електричної потужності й енергії; аналіз режимів використання електричної потужності й енергії; інформаційне забезпечення завдань керування режимами енергоспоживання.

АСКОЕ електроенергетичних підприємств (електричні станції, електричні мережі, електроенергетичні системи), створені компанією “ІНЕТ”, дозволяють забезпечити комерційний облік прийому й відпуску електроенергії на межах балансової приналежності електричних мереж суб`єктів ОРЕ України відповідно до вимог енергоринку, виконувати аналіз режимів електричних мереж шляхом оперативного контролю балансу прийому й відпуску електричної енергії з метою виявлення нетехнологічних і наднормативних втрат електроенергії й своєчасного їхнього усунення. АСКОЕ Донбаської електроенергетичної системи (ДЕС), що функціонує з 1999 року, забезпечує передачу 3- і 30-хвилинних значень енергії з підстанцій Маріупольських магістральних електричних мереж (МЕМ) у Головний сервер АСКОЕ (м. Горлівка) у реальному часі. Параметри енергоспоживання формуються багатофункціональними електронними лічильниками електроенергії й пристроями СІНЕТ-1. Маршрутизатори СІНЕТ-IPx передають сформовані дані обліку каналами зв’язку ТКМ “Енергія”. Програмний комплекс СІНЕТ-SQL, що функціонує на Головному сервері АСКОЕ, приймає дані, що надходять від комплексів обліку на електричних підстанціях, формує й підтримує цілісність бази даних (БД) АСКОЕ, забезпечує тиражування даних на верхні рівні й в АСКОЕ суміжних з ДЕС суб`єктів ОРЕ, а також забезпечує доступ до БД із боку “клієнтів”. На основі 30-хвилинних значень енергії обчислюються годинні, добові й місячні величини прийому й відпустку електроенергії в ДЕС. Впровадження АСКОЕ ДЕС дозволило забезпечити оперативну доставку й автоматизовану обробку даних комерційного обліку електроенергії відповідно до вимог енергоринку.

При створенні АСКОЕ промислових підприємств насамперед розглядаються перспективи відшкодування витрат на впровадження системи (період її окупності). Тому основною метою впровадження АСКОЕ на промислових підприємствах є перехід на розрахунки з енергопостачальною компанією за використану електроенергію по тарифу, диференційованому за часом доби. АСКОЕ СІНЕТ дозволяють не тільки реалізувати комерційний облік електроенергії, а й виконувати ряд інших функцій, наприклад, забезпечують оперативний контроль поточних режимів енергоспоживання й прогнозування навантаження підприємства. АСКОЕ ДХК “Жовтеньвугілля” (створена в 1996 році) на момент впровадження дозволила компанії розраховуватися з постачальником електроенергії не за заявленим, а за фактичним значенням потужності, використаної в періоди максимальних навантажень енергосистеми. Економічний ефект від впровадження системи в 1997 році склав понад 300 тис. грн. Аналогічні АСКОЕ в 1999-2003 роках були впроваджені на шахтах інших вугільних підприємств: “Дзержинськвугілля”, ”Первомайсквугілля”, ”Олександріявугілля”.

АСКОЕ Здолбунівського цементного комбінату функціонує з 1997 року й забезпечує диференційований облік електроенергії по тарифних зонах. Використовуючи функції оперативного контролю й прогнозування електричного навантаження, служба головного енергетика комбінату зробила аналіз режимів енергоспоживання й, у тісному контакті з технологічними службами, розробила і впровадила план заходів щодо оптимізації режимів енергоспоживання. Після проведення цілеспрямованих організаційних і технічних заходів і переходу на розрахунки за використану електроенергію по диференційованому тарифу економічний ефект від застосування АСКОЕ склав понад мільйон гривень. Тут особливо слід зазначити, що на початку робіт із впровадження системи добовий графік електричного навантаження комбінату не дозволяв ефективно застосовувати тариф, диференційований по часу. В 2004 році була проведена модернізація діючої АСКОЕ з метою створення єдиної бази даних обліку енергоспоживання підприємства й дублювання в ній даних комерційного обліку електроенергії, сформованих безпосередньо багатофункціональними електронними лічильниками електроенергії типу EUROALPHA.

Автоматизована система обліку електричної енергії була впроваджена на металургійному комбінаті “Азовсталь” в 1999 році. Система забезпечила можливість проведення комерційних розрахунків за перетоки реактивної енергії за новою методикою Міненерго України. Економічний ефект від застосування АСКОЕ склав у середньому 200-250 тис. грн. на місяць. Нині на комбінаті завершене впровадження системи комерційного обліку активної енергії. За підрахунками енергослужби комбінату, економічний ефект від переходу на розрахунки за активну електроенергію по диференційованому тарифу може скласти від 450 до 500 тис. грн. на місяць.

В 1999 році впроваджена АСКОЕ Обухівського заводу силікатної цегли. Система охоплює облік електроенергії, води, пари, стисненого повітря. Також реалізований контроль технологічних параметрів енергоємних об`єктів, як от продуктивність млинів, завантаження печей випалу, режими роботи масопідготовчих установок тощо. Істотною особливістю АСКОЕ на базі пристроїв СІНЕТ-1 є можливість оперативного контролю вищевказаних параметрів не тільки менеджером, а й черговим персоналом зміни. При цьому начальник зміни й оператори енергоємних об`єктів несуть повну (як адміністративну, так і матеріальну) відповідальність за використання енергоносіїв у своїй зміні. Ефективне застосування можливостей програмного комплексу СІНЕТ дозволило впровадити на підприємстві “Положення про матеріальну зацікавленість осіб, відповідальних за раціональне використання паливно-енергетичних ресурсів”, завдяки автоматичному формуванню звітів про енергоспоживання конкретно по кожній зміні й розподілу відповідальності між співробітниками підприємства. Термін окупності АСКОЕ склав один місяць від початку експлуатації.

У складі АСКОЕ Київського пивзаводу “Оболонь” з 1998 року функціонують підсистеми обліку електроенергії, контролю стану комутаційної апаратури трансформаторних підстанцій і технологічного устаткування, обліку технічної й питної води й дистанційного керування глибинними насосами на насосній станції. Істотну економію забезпечує підприємству ефективне керування джерелами реактивної потужності й правильна організація обліку реактивної енергії, споживаної підприємством з мережі й генерованої у мережу. Результати роботи АСКОЕ ефективно використовуються для контролю й аналізу технологічних процесів, зокрема для контролю функціонування двигунів глибинних насосів, а також при проведенні режимних вимірів.

Корпорація “Казахмис” і компанія “ІНЕТ” співпрацюють в галузі створення автоматизованої системи контролю, обліку й керування енергоспоживанням з 1990 року. Сумарна приєднана потужність електроспоживачів корпорації перевищує 490 МВА. Річне споживання електричної енергії корпорації становить у середньому близько 2500000 МВт•год, а середнє електричне навантаження на годину - 290 МВт. Нині АСКОЕ корпорації “Казахмис” є розподіленою багаторівневою ієрархічною системою програмно-апаратних засобів виміру, контролю й обліку електричної енергії, що охоплює близько 1500 точок обліку на шести живильних і понад 30 розподільних підстанціях, забезпечуючи комерційний та технічний облік, оперативний контроль виробітку, перетоків і використання електричної потужності й енергії усередині корпорації й відпуску електроенергії стороннім споживачам.

Сьогодні ефективне керування енергоспоживанням корпорації “Казахмис” уже практично неможливе без застосування АСКОЕ. Система забезпечує формування енергетичного балансу корпорації й кожного з підприємств у реальному часі з інтервалами усереднення 3 і 30 хвилин. Цикл формування балансових величин по корпорації загалом не перевищує 3 хвилин (з урахуванням часу доставки інформації в будь-який пункт контролю). Швидкість реакції енергетичних служб корпорації при виникненні небалансу становить не більше 30 хвилин. Можливість паралельного контролю поточного електричного навантаження корпорації з боку енергодиспетчера корпорації й диспетчера KEGOC (м. Караганда) забезпечила ефективну взаємодію диспетчерських служб корпорації “Казахмис” і KEGOC при керуванні режимами національної електричної мережі Казахстану. АСКОЕ забезпечує тісну взаємодію енергетичних служб і усередині корпорації щодо регулювання режимів енергоспоживання рудників, збагачувальних фабрик і мідеплавильного заводу, а також дозволяє погоджувати їхні режими енергоспоживання з режимами роботи національної електричної мережі Казахстану, Жезказганської ТЕЦ, Жезказганських міських електричних мереж і Сатпаївського підприємства електричних мереж. Впровадження АСКОЕ дозволило знизити сумарну потужність, використовувану корпорацією в години максимальних навантажень енергосистеми на 15 МВт. Загальний економічний ефект від впровадження АСКОЕ корпорації “Казахмис” перевищує 100 тис. доларів США на рік.

АСКОЕ СІНЕТ також ефективно застосовуються для розрахунків за електроенергію постачальниками по нерегульованому тарифу. В останньому випадку системи забезпечують погодинний облік відпуску електроенергії споживачам, формування графіка відпуску/споживання електроенергії відповідно до встановленого періоду інтеграції й щодобову передачу сформованих даних в обласну електроенергетичну компанію. В 2004 році такі АСКОЕ були впроваджені й введені в експлуатацію на Стаханівському заводі феросплавів (СЗФ) і ТОВ «Волинь-шифер». АСКОЕ СЗФ забезпечує щодобову автоматичну передачу даних комерційного обліку в уніфіковану БД АСКОЕ Головного оператора ОРЕ й БД АСКОЕ ДЕС.

Наостанок варто сказати, що АСКОЕ СІНЕТ мають повне метрологічне забезпечення, включаючи інструкції з перевірки засобів вимірів, що входять у структуру АСКОЕ; програму й методику метрологічної атестації АСКОЕ СІНЕТ на об`єктах автоматизації; інструкцію з перевірки вимірювальних каналів (ВК) АСКОЕ СІНЕТ в експлуатації; робочі еталони для дослідження імпульсних ВК (імітатор сигналів ПИП ИСП-1). Акціонерна компанія “ІНЕТ” має Державну ліцензію для виконання спеціальних видів робіт АА №557459, виконує АСКОЕ “під ключ” і забезпечує авторський супровід впроваджених систем.

Слід зауважити, що автоматизовані системи контролю енергоспоживання самі по собі не економлять електроенергію, вони тільки надають інформацію, на підставі якої можна проводити енергозбережувальну політику.

А. Волошко, О. Коцар,

акціонерна компанія “ІНЕТ”.

м. Київ

Теги и ключевые фразы
контроль енергоспоживання це, інет аское, апаратне забезпечення системи обліку енергоспоживання, волошко аское, контроль і облік енергоспоживання, апаратне та програмне забезпечення систем обліку енергоспоживання, Розрахунок економічного ефекту від впровадження АСКОЕ., Методика атестації АСКОЄ, засоби обліку і контролю енергоспоживання, система диференційованого обліку електроспоживання АСКУЕ


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.