Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

7068
30.11.2006р. |
Комфортне вуличне освітлення та енергозбереження

Освітлення вулиць, площ, тротуарів, переходів, під’їздів є одним з важливих критеріїв безпеки руху. Разом зі світловою рекламою і архітектурною підсвіткою, вуличне освітлення створює також вечірній вигляд наших міст, формує їх штучне світлове середовище.
"Електротема" № 21 (53) 2004 року

Різке зростання інтенсивності руху на дорогах і вулицях створили додаткові проблеми щодо безаварійного переміщення автотранспорту. Відповідно, зросли норми освітленості вулиць, підвищились вимоги до яскравості полотна дороги і її розподілу; введено обмеження щодо засвітки житлових будинків і лікувальних закладів.

Враховуючи нинішній стан зовнішнього освітлення, необхідно визнати, що він, за невеликим винятком, є незадовільним для великих міст і майже критичним для районних центрів і сільських населених пунктів. Близько 90% вуличних світильників не відповідає вимогам сучасних нормативів.

В Україні для потреб зовнішнього освітлення задіяно 6,1 млн. світлових точок, із них 2,7 млн. - з лампами розжарення і 3,4 млн. - з газорозрядними лампами високого тиску, причому 70% з них – лампи ДРЛ.

Через низьку ефективність світильників і джерел світла питома вага витрат електроенергії в Україні в 1,7 раз вища, ніж в розвинутих країнах.

Освновними причинами такого стану є :

- експлуатація старих, фізично зношених світильників, в яких характеристики відбивачів і розсіювачів значно знизились (ККД 25¸40%);

- використання в світильниках малоефективних джерел світла (ламп розжарення і ламп ДРЛ);

- експлуатація світильників з нераціональним розподілом світла (косинусоїдальна крива сили світла замість широкої).

Тривалий час роботи вуличних світильників та постійне збільшення їх кількості протягом року зумовлює постійне зростання витрат електроенергії, а відповідно, і фінансових витрат.

Тому економія електроресурсів, особливо щодо зовнішнього освітлення, має стати однією із основних турбот комунальних служб.

Реальною можливістю значно зменшити енергоспоживання і підвищити рівень освітленості є заміна світильників з лампами розжарення і ДРЛ на світильники з натрієвими лампами високого тиску типу ДнаТ. Економія електроенергії досягається суттєвою різницею в світлових віддачах ламп ДнаТ і ламп розжарення та ДРЛ. Якщо світлова віддача ламп розжарення складає 18¸20 лм/Вт, ДРЛ – 60 лм/Вт, то максимальне значення цього параметра в лампах ДнаТ сягає 150 лм/Вт. Так, наприклад, при одних і тих же рівнях освітленості, заміна лампи розжарення потужністю 500 Вт на лампу ДнаТ потужністю 70 Вт зменшує витрати електроенергії в 3,3 раза, а заміна лампи ДРЛ потужністю 125 Вт на лампу ДнаТ 70 зменшить енергоспоживання світильника на 44%. Ще більшу економію електроенергії (до 50%) можна отримати при застосуванні в світильниках з лампами ДнаТ електронних пускорегулюючих апаратів. При цьому збільшиться в 1,5 раза термін служби ламп, стабілізується режим їх роботи при коливаннях напруги живлення від 160 до 260 В, лампи надійно запалюються, відсутня пульсація світлового потоку, підвищується коефіцієнт потужності до 0,95¸0,98, зменшується вага світильників в 2¸2,5 рази.

Ринок України і Росії почали завойовувати нові дзеркальні натрієві лампи типу ДнаЗ (Reflux). Це лампа з внутрішнім асиметричним багатофокусним відбивачем, яка поєднує в собі функції економічного натрієвого джерела світла і ефективну компактну оптичну систему з потрібним широким світлорозподілом. ККД оптичної системи нової лампи не менше 95%. Лампа ДнаЗ дозволяє отримати рівномірне якісне освітлення і, порівняно з традиційною натрієвою лампою ДнаТ, зменшити встановлену потужність в 1,2¸1,4 рази. Так, лампа ДнаЗ 150 може замінити лампи ДНаТ 250, ДРЛ 400; лампа ДнаЗ 100 – лампи ДнаТ 150, ДРЛ 250; лампа ДнаЗ 70 – лампи ДнаТ 100, ДРЛ 125.

Застосування нових джерел світла для зовнішнього освітлення усуває необхідність в традиційних відбивачах і розсіювачах, що своєю чергою дозволяє зменшити вагу світильників ще на 0,8¸1,2 кг та монтувати їх на легких опорах, здійснювати обслуговування з землі, а отже обійтися без спеціальних підйомників.

Як бачимо, досягнутий прогрес в розвитку джерел світла дає можливість покращити освітлення наших населених пунктів, підняти його рівень до рівня, який мають міста розвинутих країн Європи і Америки, при цьому навіть заощаджувати кошти. Для цього потрібно розробити типові проекти нового освітлення вулиць, доріг і майданів в залежно від їх категорій, прийняти необхідні нормативи, знайти кошти і провести кардинальну реконструкцію. Частково така реконструкція освітлення здійснена в деяких великих містах України (Київ, Дніпропетровськ, Донецьк, Харків, Одеса). При цьому визначено, що початкові витрати на покращення освітлення окупляться протягом 2,5¸3 років.

Надзвичайно своєчасним є розпорядження Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2004 р. №761-р “Про заходи щодо поліпшення освітлення населених пунктів”. Для вирішення проблем щодо енергозбережувального комфортного освітлення вулиць ТОВ “Патріарх Інвест”, м. Тернопіль, корпорації “Ватра” пропонує серійні освітлювальні прилади, в тому числі:

ЖКУ01У, РКУ01У

Світильники призначені для освітлення автомагістралей, вулиць, доріг з високою інтенсивністю дорожнього руху, майданів, транспортних розв`язок, місць паркування автомобілів, а також територій промислових об`єктів і житлових масивів.

Корпус виготовлений з алюмінієвого сплаву, кришка - зі сталевого листа з гальванічним і лакофарбовим покриттям, відбивач - із алюмінію високої чистоти, електрополірований, розсіювач - із загартованого скла. Пускорегулюючий апарат, компенсуючий конденсатор і імпульсний запалюючий пристрій убудовані в корпус.

Джерела світла: натрієві, ртутні лампи.

ЖКУ08В, РКУ08В

Світильники призначені для освітлення вулиць, доріг з високою інтенсивністю дорожнього руху, майданів, транспортних розв`язок, пішохідних переходів населених пунктів, відкритих просторів виробничого призначення. Складається зі світлотехнічного (IP65;IP23) і електротехнічного (IP43) блоків. Для підвищення корозійної стійкості корпусні деталі виготовлені з алюмінієвого профілю, відбивач - з алюмінію високої чистоти, його внутрішня поверхня електрополірована. Розсіювач виготовлений методом литва зі світлостабілізованого поліметилметакрилату або полікарбонату. Пускорегулюючий апарат, імпульсний запалюючий пристрій, компенсуючий конденсатор, клемна колодка змонтовані на спеціальній платі в електричному блоці.

Джерела світла: натрієві, ртутні лампи.

ЖКУ13, РКУ13

Світильники призначені для освітлення вулиць, доріг, площ, транспортних розв`язок, пішохідних переходів населених пунктів, відкритих просторів виробничого призначення. Складається зі світлотехнічного (IP54) і електротехнічного (IP23) блоків. Для підвищення корозійної стійкості корпусні деталі виготовлені з алюмінієвого сплаву, відбивач - з алюмінію високої чистоти, внутрішня його поверхня електрополірована. Розсіювач виготовленозі світлостабілізованого поліметилметакрилату або полікарбонату. Пускорегулюючий апарат, імпульсний запалюючий пристрій, компенсуючий конденсатор, клемна колодка змонтовані на спеціальній платі в електричному блоці. Світильники випускаються з розсіювачем (IP54) і без розсіювача (IP23).

Джерела світла: натрієві, ртутні лампи.

НКУ12В, ЛКУ13В

Світильники призначені для освітлення вулиць, доріг з неінтенсивним рухом, площ, пішохідних переходів населених пунктів. Світильники працюють від мережі номінальної напруги 220 В змінного струму частотою 50 Гц. Кліматичне виконання В, категорія розміщення 1. Клас захисту від враження електричним струмом 1. Світильники випускаються відкритими, без розсіювача. Тримач і відбивач, що виконує функції корпуса, виготовлені з алюмінієвого сплаву, внутрішня поверхня відбивача електрополірована.

Джерела світла: лампи розжарювання або компактні люмінесцентні лампи.

Наше світлотехнічне устаткування цілковито відповідає світовим стандартам як за якістю, так і за ресурсом, надійне в роботі, просте в експлуатації, високоефективне, забезпечує значну економію електроенергії.

М. КАЧАЛО,

головний конструктор корпорації “Ватра”.

Теги и ключевые фразы
вуличні фанарі, освітлення вулиць купить, Вулиличні фанарі в Вінниці, Освітлення вулиць, купити фонарі з кронштейнами для вуличного освітлення, купити недорого фонарі кобра зовнішнього освітлення, фонарі для освітлення вулиць ціна, Лампа Днат-125/купити в Тернополі, литво для вуличних світильників, ціни вуличні лампи які реагують на рух


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   Інші статті
05.02.2010р.

Фотоелектричні датчики - правильний вибір та експлуатація

Оптична схема звичайних фотоелектричних датчиків має три основних різновиди: на просвіт, на зворотне відбиття й на розсіяне відбиття. Якщо знати, як працює той або інший різновид фотоелектричних датчиків, можна правильно вибрати сенсор для вирішення конкретних завдань.

25.01.2010р.

Відкриті протоколи

Зараз є безліч протоколів обміну даними між пристроями, застосовуваними для автоматизації й диспетчеризації об'єктів різних масштабів. Є закриті "фірмові" протоколи компаній виробників устаткування, але вони вже менше популярні через те, що неможливо автоматизувати об'єкти на основі устаткуванні одного виробника. Тому зростає попит на відкриті протоколи, які підтримують виробники великої кількості устаткування автоматизації.

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.