Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

6904
01.12.2006р. |
Система живлення ламп вуличного освітлення

Система "ІНТЕГРАЛ", яку виготовляє ТОВ НВФ "Інтегдиф", належить до енергозбережувальних технологій і призначена для регульованого високочастотного живлення натрієвих ламп вуличного освітлення. Живлення натрієвих ламп здійснюється за допомогою пуско-регулюючих пристроїв (ПРУ) “Інтеграл” струмом високої частоти (50-100 кГц) замість традиційних електронних пуско-регулюючих пристроїв (ЕМ ПРУ), що живлять лампи струмом 50 Гц. Високочастотне живлення має значні переваги в економії електроенергії й в ефективності вуличного освітлення.
"Електротема" № 21 (53) 2004 року

У системі “Інтеграл” споживана потужність і світловий потік стабілізуються й не залежать від коливань мережевої напруги. При високочастотному живленні світлова віддача ламп збільшується на 20% порівняно з живленням струмом 50 Гц. Крім того, додаткова економія електроенергії досягається за рахунок введення режиму зниження споживаної потужності лампи в діапазоні від 50 до 100%, з огляду на можливість зниження освітленості вулиць (у нічний “ощадливий” час). Загальна економія сягає від 20 до 60% електроенергії. ПРУ “Інтеграл” споживає тільки активну потужність (косинус фі близький до 1), тоді як при живленні від ЕМ ПРУ косинус фі не перевищує 0,85.

При високочастотному живленні лампи значно довше працюють, зберігаючи високий рівень світлового потоку. Це забезпечується за рахунок стабілізації напруги живлення й усунення низькочастотної вібрації електродів лампи, які виникають при живленні від ЕМ ПРУ. Після 10000 годин лампа з високочастотним живленням зберігає 90% світлового потоку, тоді як з живленням від ЕМ ПРУ - менш 80%.

Виникнення короткого замикання в лампі або кабелі живлення лампи не призводить до перегріву кабелю або перегоряння запобіжників. Блок керування автоматично знімає живлення з лампи до усунення дефекту. Лампа й кабель високочастотного живлення гальванічно не з`єднані з мережею живлення, що робить експлуатацію системи безпечною й зручною. Основні несправності лампи, кабелю й ПРУ діагностуються автоматично. Легко виявляються лампи з погіршеними характеристиками. Після 2-3 циклів загасання й повторних запусків ПРУ автоматично знімає живлення зі зношених ламп. Для заміни ламп не потрібне відімкнення лінії живлення, тому що ПРУ забезпечує відімкнення проводів лампи від небезпечної напруги.

При високочастотному живленні ламп немає стробоскопічного ефекту й шуму (гудіння), властивих системам живлення струмом 50 Гц.

Система подачі живлення для ламп вуличного освітленняскладається з передавача команди зниження потужності, що розміщений у центральній шафі керування, від якого мережева напруга 220 В, 50 Гц надходить на групу ліхтарів по проводах живлення із загальним споживанням до 10 кВт при однофазному підключенні й до 20 кВт - при трифазному підключенні.

У кожному ліхтарі встановлене ПРУ, що забезпечує перетворення підведеної по загальному кабелю напруги 220 В, 50 Гц у струм високої частоти (50-100 кГц), який подається на лампу.

ПРУ забезпечує всі режими роботи лампи: запалювання, стабілізація струму, режим зниженої потужності, а також контролює коло живлення (коротке замикання, обрив у колі лампи, несправність лампи).

Після подачі живлення із центральної шафи ПРУ входить у режим пуску лампи, подаючи на неї напругу високої частоти й імпульси запалювання амплітудою 4,5 кВ. Режим запалювання триває до появи струму лампи, але не більше 3 хв. У міру розігріву лампи напруга на ній зростає до значення, що відповідає 100% потужності.

За потреби перемкнути освітлення в режим зниженої потужності, від передавача, розташованого в центральній шафі, передається команда (від таймера або натисканням кнопки), що сприймається всіма ПРУ системи освітлення. ПРУ забезпечують плавне зниження струму ламп (протягом 5 хв.) до рівня, індивідуально встановленого для кожного ліхтаря, відповідно до плану освітлення.

Пуско-регулюючий пристрій (ПРУ)

ПРУ складається з високочастотного генератора і схеми керування, що забезпечує режими роботи генератора й стабілізацію струму лампи при коливаннях напруги мережі та температури.

На лицьовій панелі блоку розміщений потенціометр встановлення рівня зниженої потужності й світлодіодний індикатор, що сигналізує про роботу блоку (нормальна робота - діод не горить, лампа горить; робота в режимі зниженої потужності - діод горить, лампа горить, коротке замикання в колі лампи - діод не горить, лампа не горить, незапалювання лампи після 3-х спроб - діод горить, лампа не горить). ПРУ містить також приймач команди переходу в режим зниженої потужності, що надходить від передавача.

До живильної мережі ПРУ підключається через зовнішній запобіжник, додатково може бути встановлений варистор для усунення можливих кидків напруги понад 300 В.

ПРУ розміщений у вологозахищеному корпусі і може бути встановлений у будь-якій частині стовпа або на стіні будинку. Максимальна довжина кабелю від ПРУ до лампи не повинна перевищувати 25 м. Варіанти виконання ПРУ відрізняються за вихідною потужністю генератора (70 Вт, 100 Вт, 150 Вт, 250 Вт, 400 Вт) і за способом встановлення (у нижній частині стовпа, на стіні будинку, усередині ліхтаря).

Технічні характеристики ПРУ.

- напруга живлення: від 170 до 265 В, однофазне 50 Гц;

- коефіцієнт потужності: косинус фі дорівнює 0,98;

- діапазон температур: від -40 0С до +40 0С;

- максимальна температура корпуса: +80 0С;

- клас захисту: IP65;

- габарити ПРУ:

потужність,Вт

70... 100

150..250

400

довжина, мм

215

245

300

ширина, мм

80

80

80

висота, мм

68

68

68

Передавач команди зниження потужності

Передавач містить генератор сигналу команди, таймер для встановлення часу подачі сигналу, кола з’єднання з лінією живлення ліхтарів і загороджувальні фільтри для розв`язки з основною мережею. Живиться передавач від основної мережі.

Передавач вмикається послідовно між контактором центральної шафи й лініями живлення ліхтарів.

Технічні характеристики передавача.

- варіанти виконання: однофазний і трифазний;

- максимальна потужність навантаження: 10 кВт (однофазний), 20 кВт (трифазний);

- частота сигналу команди: 200 кГц;

- діапазон установки таймера: від 1 до 4 годин;

- тривалість сигналу команди: 10 с.;

- габарити передавача: 250 х 350 х 90 мм (однофазний); 250 х 375 х 105 мм (трифазний).

Споживання електроенергії при високочастотному живленні лампи потужністю 150 Вт у режимі зниженого споживання

рівень зниження потужності, %

100

90

80

70

60

50

споживана потужність, Вт

138

124

110

96

83

69

За матеріалами ТОВ НВФ `Інтегдиф`

Підготував Василь ЯРЕМА

Теги и ключевые фразы
Характеристика енергоефективності натрієвих ламп вуличного освітлення, лампи для вуличного освітлення, передавач n команд, как устроени лампи вуличного освітлення, складання схеми керування установками вуличного освітлення, Великі лампочки вуличні, схеми автомата вуличного освітлення, лампа дроссельная вуличне освітлення, лампочка для вуличного освітлення, Електрична схема вуличне освітлення


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.