Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

15213
14.02.2007р. |
Точніше лічити – менше платити. Огляд ринку багатотарифних лічильників

Для оптимізації стрімкого зростання енергоспоживання у побутовому секторі, у промисловості в нинішніх умовах постала проблема впроваджувати системи обліку на базі багатотарифних лічильників. За таких систем ціна на спожиту електроенергію нараховується за диференційними тарифами, які залежать від часу доби.
"Електротема" № 23 (55) 2004 року

Споживачам економічно вигідно перейти на диференційний тариф, та основна вигода буде тоді, коли споживання буде сплановано таким чином, що максимальне використання електроенергії перейде у зону з низьким тарифом. Для організації таких систем обліку застосовуються електронні багатотарифні лічильники, які прийшли на зміну електромеханічним лічильникам індукційного типу. Ці прилади компактні та надійні, забезпечують високу точність вимірювань та мають багато функцій.

Тарифи

У розвинених країнах діють блочні (ступінчаті) тарифи, складені з урахуванням того, що вартість електроенергії збільшується із зростанням питомого споживання на одиницю населення.

Блочна тарифікація передбачає встановлення норми споживання, наприклад, за 100 кВт споживач платить ціну у 2 рази нижчу від собівартості; при споживанні, припустимо, від 100 до 200 кВт ціна електроенергії прирівнюється до її собівартості, а при споживанні понад 200 кВт – ціна у 8 разів вища від собівартості. Окрім того тарифні ставки диференційовані залежно від часу доби, коли споживається електроенергія.

Споживання електроенергії протягом доби нерівномірне і має, звичайно, три режими: мале, середнє та максимальне.

Диференційована тарифікація передбачає використання різних тарифних ставок (тарифних коефіцієнтів) за електроенергію, які залежать від часу доби. Відповідно до цих режимів енергоспоживання, доба розбита на зони споживання електроенергії:мінімального – години нічної тарифної зони, середнього – години півпікової тарифної зони, максимального – години пікової зони. Однією з основних підставзапровадження диференційних тарифів є вирівнювання графіку навантаження в енергосистемах, що дозволяє відкладати введення нових генеруючих потужностей за рахунок зменшення енергоспоживання у години максимуму.

Лічильники

Нині в Україні експлуатуються близько 20 млн. застарілих електромеханічних лічильників індукційного типу низького класу точності, системи дистанційного зняття показів широко не використовуються, система тарифів не є досконалою. Застарілі моделі лічильників мають велику похибку вимірювань, і цілком можливо, що споживач платить за електроенергію більше, ніж на її справді споживає. В нашій країні облік за диференційними тарифами застосовується рідко, і ввести його, не змінивши систему та прилади обліку, неможливо.

В останні роки у споживачів з`явилась можливість придбати за більш низькою ціною сучасні вимірювальні прилади – лічильники, що реєструють енергоспоживання за тарифними зонами. Це електронні прилади, які суміщають в одному корпусі багато функції. Основними перевагами цих приладів є висока надійність та точність (класи точності 0,2; 0,5; 1,0; 2,0), низька чутливість до змін температури навколишнього середовища (функціонують при температурі від -40°C до +60°C), можливість передачі інформації цифровими та імпульсними каналами, облік електроенергії за тарифними зонами. Лічильники вимірюють як активну, так і реактивну енергію. Вони можуть автоматично перераховувати споживання електроенергії на первинній стороні, тобто з урахуванням коефіцієнтів трансформації вимірювальних трансформаторів струму та напруги. За допомогою вбудованих внутрішніх годинників лічильники перемикаються на різні тарифні зони відповідно до заданого розкладу. Можливе задання від одної до чотирьох тарифних зон. У приладах передбачено можливість автоматичного переходу із зимового на літній час і навпаки. Також є можливість задання режимів для вихідних та святкових днів, що також вигідно для споживачів, якщо у вказані дні використовується пільговий тариф відносно робочих днів. Уся комерційна інформація знімається безпосередньо з рідкокристалічних індикаторів і зчитується з оптичного порту або за цифровим інтерфейсом. Крім розбиття споживаної електроенергії, лічильники фіксують максимальну потужність за розрахунковий період, наприклад, за місяць, на 30-хвилинному проміжку часу у кожній тарифній зоні з зазначенням дати та часу фіксації максимальної потужності. Це може бути корисним у випадку виникнення суперечливих ситуацій з енергопостачальною організацією.

Закордонні виробники

Elster Метроника – російське підприємство, що входить до складу концерну АВВ.

Лічильники ЄвроАЛЬФА та АЛЬФА цього виробника вимірюють такі параметри мережі: струми, напруги, потужності, частоту тощо. Користуються попитом прилади більш простого виконання - лічильники Дельта, А100 та А1000, які вимірюють енергію з великою точністю, з урахуванням тарифних зон, мають суттєво меншу ціну і застосовуються для технічного обліку електроенергії. Впровадження лічильників серії АЛЬФА завдяки їх високому класу точності 0,2S та 0,5S дозволяє отримувати більш достовірну інформацію про енергоспоживання, тому можливе точне зведення балансу та виявлення втрат. Тільки на цьому економія може складати від 2 до 5 %. Підприємства, що використовують лічильники АЛЬФА, суттєво понижують витрати на електроенергію, які щомісяця можуть сягати 30%. Термін окупності лічильників - від одного до декількох місяців. Пониження витрат на електроенергію досягається як за рахунок переходу на диференційний тариф, так і за рахунок більш високої точності обліку електроенергії. Усі лічильники Elster Метроника мають числоімпульсний інтерфейс з двома гальванічно розв’язаними виводами, а мікропроцесорні лічильники, крім цього, мають вбудовані годинники та пам’ять, призначену для запам’ятовування графіку зміни потужності. Такі лічильники мають свої недоліки: відсутність уніфікації протоколів та циклів доступу до інформації.

АТ Skaiteks – литовське підприємство, продукція якого представлена на українському ринку ЗАТ Elgama-electronika. До його продукції належать серії електронних лічильників EPQS, LZQM та EMS.

Лічильники EPQS класом точності 0,5 вимірюють повну, активну та реактивну енергію у чотирьох квандрантах. Точність вимірювань забезпечується електронним конвертером AC/DC. Лічильник вмикається через трансформатор струму та напруги у три- та чотирипровідну мережу. Кожній вимірювальній величині відповідає код, який вказує значення та параметр вимірювання. Прилади також реєструють усереднені максимуми потужності, накопичують профілі навантаження. Крім цих величин, лічильник може показувати на індикаторі та передавати через інтерфейси зв’язку накопичувані у вільнопрограмованих каналах значення фазної та лінійної напруги, струмів, миттєвих значень активної, реактивної та повної потужності, частоти мережі. Для тарифікації даних енергії потужності може бути активовано до восьми тарифів енергії та стільки ж максимумів потужності, структура тарифного модуля дозволяє використовувати лічильник практично для усіх існуючих тарифних програм. Для передачі даних лічильник має два незалежних інтерфейси зв’язку. Для локального зчитування даних призначений інтерфейс оптичного зв`язку. Виконуються різноманітні модифікації лічильника EPQS, вони можуть відрізнятися номінальним струмом, напругою, типом вмикання, а також програмною та апаратною версією лічильника.

Електронний лічильник LZQM призначений для вимірювання використовуваної та поверненої активної та реактивної потужності, енергії у колах змінного струму, середньої потужності періодів інтегрування у три- та чотирипровідних мережах, а також у системах автоматизованого обліку електроенергії. Електронний лічильник з вбудованим мікроконтролером вимірює, обробляє та передає на зовнішній пристрій інформацію про значення струму, потужності, енергії, коефіцієнта потужності та частоту мережі. Параметризація та збір показів лічильника здійснюється персональним комп’ютером через оптичний інтерфейс програмою LZPEMS, яка працює у середовищі Microsoft Windows. Інтерфейс “струмова петля” дозволяє отримувати дані через двопровідні лінії зв’язку, включаючи міжмодемний телефонний зв’язок. Лічильник має дворядовий рідкокристалічний індикатор, який призначений для виводу даних. На цьому індикаторі регулярно виводяться вимірювані параметри. За допомогою довгих та коротких світлових імпульсів здійснюється підсвічування фототранзистора, який розміщено на передній стінці лічильника, і на індикатор послідовно виводяться вимірювальні дані, які зберігаються у лічильнику чи вимірюються у реальному часі.

Електронний лічильник EMS збирає, обробляє та зберігає дані про споживання активної, а також споживання та генерацію реактивної електричної енергії, максимуми потужності періодів інтегрування, профіль навантаження для обліку в одно- та багатотарифному режимах у трифазних мережах змінного струму. Аналогові сигнали струму та напруги у кожній фазі, які отримуються через прецизійні трансформатори та резистивні подільники напруги, потрапляють у шість каналів перетворювача. З перетворювача цифрові сигнали потрапляють у мікроконтролер, який помножує миттєві значення струму та напруги кожної з фаз та забезпечує середню потужність P(t) як часову функцію. Реактивна потужність Q(t) розраховується перед помноженням сигналів при повороті фази напруги на 90°. Інтегруються отримувані значення активної та реактивної енергії P(t) та Q(t), які обробляються тарифним модулем. Мікроконтролер лічильника керує також і рідкокристалічним індикатором, інтерфейсом зв`язку, світлодіодами метрологічних імпульсів, фотодатчиками перемикання вікна рідкокристалічного індикатора, датчиком зовнішнього магнітного поля, годинником, релейним виходом. Програма керування лічильника зберігається у внутрішній пам’яті. Константи лічильника: коефіцієнти калібрування потужності та зсуву фаз, межа чутливості, константа виходу зберігаються у програмованій пам’яті EEPROM. У пам’яті EEPROM також зберігаються дані обліку, константи параметризації. У нормальних умовах дані, які накопичуються у лічильнику, будуть зберігатися у лічильнику не менше 10 років при вимкненні мережі.

EMS вимірює споживану активну енергію, реактивну енергію в обох напрямках, індукує миттєву потужність незалежно від напрямку протікання струму у вимірюваних колах. Має вбудований автономно функціонуючий годинник, який визначає реальний час вимірювання.

Лічильник ION-8500 є розробкою концерну ABB та канадської компанії Power Measurement.

Лічильники ION-8500 призначені для вимірювання активної та реактивної енергії та потужності у двох напрямках з класом точності 0,2S. За деякими оцінками, нині це доволі досконалий лічильник, має потужну мікропроцесорну систему, пам’ять до 4 МБ для збереження до 320 вимірювальних параметрів, два цифрових інтерфейси для одночасного віддаленого доступу до лічильника з 2 різних місць, гнучку тарифну систему. Вимірювальний прилад відповідає усім вимогам ринку електроенергії. Лічильники вимірюють енергію та потужність у двох напрямках, вищі гармоніки (до 63 включно), струм у нульовому проводі і проводять розрахунки для компенсації втрат у трансформаторі. Найбільшою мірою відповідають вимогам ГОСТ 13109-97 і можуть використовуватись не тільки для обліку, а також з метою аудиту електроенергії. Технологія ION виводить аналіз та контроль якості електроенергії на принципово новий рівень. Лічильники цієї серії аналізують усі параметри якості електроенергії (крім флікеру) та роботи електромережі. Цей прилад не тільки аналізує параметри електроенергії, але й контролює їх та сигналізує про усі зміни та відхилення параметрів мережі від нормальних допусків. Прилади можуть використовуватись також як аварійні осцилографи з роздільною здатністю до 160 мкс для фіксації параметрів під час аварії.

Прилади обліку електроенергії M2X, Centron MC3, Indigo+, SL7000 французької компанії Schlumberger Industries.

Електронні лічильники Indigo+ - одна з останніх розробок компанії, мають максимальну універсальність застосування, розроблені для задоволення зростаючих потреб як енергопостачальних організацій, так і кінцевих споживачів електроенергії. Для уникнення аварійних ситуацій та спроб розкрадання електроенергії лічильник має набір спеціальних функцій. Завдяки розширеним комунікаційним можливостям та відкритості протоколів інформаційного обміну, лічильник легко адаптується у інформаційно-вимірювальні системи АСКОЕ. Лічильники мають класи точності 0,5S або 1,0S.

Багатофункційні трифазні лічильники електричної енергії серії SL7000 компанії Schlumberger Industries - це програмовані електронні прилади, що дозволяють, крім вимірювання параметрів енергоспоживання, проводити ряд додаткових вимірювань якості електричної енергії. Лічильники мають розширені функційні можливості, які дозволяють організовувати багатотарифний облік на підприємствах енергетики та промисловості, автоматичне зчитування та архівацію розрахункових параметрів. Лічильники серії SL7000 виготовляються з класами точності 0,2S; 0,5S або 1,0.

Лічильники серії М2Х - це однофазні лічильники активної енергії, класу точності 2,0. Прилади призначені для обліку споживання активної енергії у двопровідних колах змінного струму. Лічильники мають покращену конструкцію пристрою відліку та повністю відповідають вимогам стандарту МЕК 521 та ГОСТ 6570. Конструкція лічильника розроблена з врахуванням необхідності роботи у складних умовах експлуатації. Лічильник може мати двотарифний пристрій відліку який керується сигналом зовнішнього тарифікаційного блоку.

Centron MC3 – новий трифазний електронний лічильник активної енергії класу точності 2,0 або 1,0. Має вивід інформації у стандартні системи АСКОЕ, пристрій відліку барабанного типу та захист від розкрадання електроенергії. Вимірювальний прилад призначений для обліку споживання активної енергії. Також розроблений для складних умов експлуатації. Повністю відповідає вимогам МЕК 61036. Може мати двотарифний пристрій відліку, який керується сигналом зовнішнього тарифікаційного блоку.

Вітчизняні виробники

Лічильники МГК “ОБЛІК” (м. Дніпропетровськ) реалізовані з принципово новою технологією дискретних вимірювань трифазних струмів та напруг, яка отримала назву “принцип подвійного сканування”. Ця технологія вимірювань дозволяє повністю усунути похибки, пов’язані з неодночасністю замірів. Лічильники призначені для вимірювання спожитої та генерованої активної і реактивної електроенергії, проводять реєстрацію імпульсів за 8-ма чисельно-імпульсними вимірювальними каналами, реєстрацію спожитої електроенергії за поточними календарними періодами. Вимірюють та передають у реальному масштабі часу параметри електромережі: діючі значення струмів, фазні та лінійні напруги, частоту змінного струму. Прилади здатні діагностувати власні несправності, автоматично реєструвати стан приєднань: обриви фаз, вимкнення напруги живлення, фіксувати дати несправностей.

На базі таких лічильників можна ефективно реалізувати автоматизовану систему диспетчерського керування (АСДК) режимами енергоспоживання підприємства. Застосування таких лічильників дозволяє отримати економію на 1,5 % за рахунок збільшення точності вимірювань, за рахунок оперативного керування перетоками електроенергії - на 5 % та на 12 % за рахунок тарифів, диференційованих по часу доби. Термін окупності капітальних витрат споживача при впровадженні в експлуатацію даної системи залежить від потужності установлених енергоспоживачів та умов експлуатації і складає від 0,8 до 2,5 року. Питомі витрати електроенергії при цьому понижуються від 1,5 до 5 разів.

Трифазні електронні лічильники “Каскад”, виробництва ВО “Київприлад”, застосовуються у мережах трифазного змінного струму напругою від 0,4 до 110 кВ, локальних та дистанційних системах комерційного обліку перетоків електроенергії. Прилади збирають уніфіковану вимірювальну інформацію і ретранслюють її у системи керування енегроспоживанням. Пам’ять лічильників зберігає усереднені на заданому інтервалі значення активної та реактивної потужності з глибиною 15 - хвилинних значень за 4-ма каналами не менше 80 діб. Лічильники оснащені рідкокристалічними індикаторами, які дають можливість переглядати поточну та архівну інформацію протягом різних періодів. Індикатор може працювати як у нормальному, так і в допоміжному режимах, які різняться відображуваними величинами, що задаються при програмуванні. Прилад також може виконувати синхронні вимірювання з іншими лічильниками, самодіагностування та індикації відхилень від нормального режиму роботи, захист даних від несанкційного доступу.

Електронні багатотарифні лічильники “Енергія-9”, виробництва ТзОВ “ТЕЛЕКАРТ ПРИЛАД” (м. Одеса), дозволяють організовувати комерційний та технічний облік споживання електроенергії в умовах диференційних тарифів. Лічильники вимірюють активну, реактивну та повну потужність, енергію у мережах однофазного та трифазного змінного струму в одному та у двох напрямах. Прилади можуть використовуватись автономно або у складі автоматизованої системи контролю електроенергії.

Для роботи у складі автоматизованої системи обліку електроенергії лічильники мають послідовний інтерфейс та телеметричний вихід. Прилад має свої особливості: облік та індикацію споживання електроенергії за останні 12 місяців за усіма тарифами, зняття показів лічильника з допомогою пристрою зміни параметрів або електронної карти.

Системи обліку електроенергії

Впровадження систем обліку необхідно для організації нових взаємовідносин зі споживачем енергоресурсів, безпосереднього доступу до інформації про енергоспоживання, що дозволить запропонувати нові послуги клієнтам, наприклад, надати абоненту постійний доступ до даних про його власне енергоспоживання у реальному масштабі часу, сприятиме поверненню абонентських заборгованостей, оптимізації функціонування, що призведе до зменшення вартості експлуатації системи, створення єдиних систем обліку газу, електроенергії, води, що збільшить конкурентоздатність постачальника енергоресурсів в умовах демонополізації ринку, забезпечить більш жорстке керування піковим навантаженням, що дозволить повніше використовувати потенціал розподілення мережі. Впровадження системного обліку дозволяє визначати, де виникають втрати енергії, та пропонувати способи їх усунення.

Системи обліку енергоресурсів поділяються на такі основні категорії: система збору платежів, мобільні інформаційно-вимірювальні системи, мережеві інформаційно-вимірювальні системи. У системі обліку важливим завданням є можливість відслідковування надходження грошових коштів за спожиту населенням електроенергію.

Сучасні системи комерційного обліку для дистанційного отримання інформації з лічильників використовують цифрові інтерфейси. Особливий інтерес викликають канали зв’язку, за якими може передаватись комерційна інформація про енергоспоживання. Канали зв’язку призначені для передавання інформації від АСКОЕ суб’єктів гуртового ринку, повинні задовольняти вимогам щодо пропускної здатності, надійності та інших експлуатаційних характеристик. Вони можуть бути побудованими на основі цифрових, аналогових, супутникових, радіо- або мобільних систем зв’язку. Технічні характеристики каналів повинні забезпечити швидкість передачі інформації у каналі не нижче 24 кБіт/сек при коефіцієнті надійності каналу 0,9. При використанні мобільних систем зв’язку допускається робота при швидкості 9,6 кБіт/сек.

Через зростання вартості енергоносіїв ресурсо- та енергозбереження стає дедалі важливіш завданням як для комерційних і державних підприємств, так і для побутових споживачів електроенергії. Головним методом вирішення цієї проблеми є впровадження сучасних приладів обліку. Використання електронних лічильників дозволяє відмовитись від оплати за розрахунковими показами споживання та платити тільки за реально отриману електроенергію. Сучасні інтелектуальні лічильники можна інтегрувати у єдину інформаційну систему, що дозволяє проводити облік електроенергії автоматично, у тому числі – у випадку застосування обладнання, що регулює режими роботи енергомереж.

За матеріалами підприємств-виробників публікацію підготував

Юрій ІВАНОВ.

Теги и ключевые фразы
Еm-точна потужеiсть, Трьохтарифний лічильник електроенергії огляд, ціни,, ставки трифазного тарифу по годиннам, як нараховується електроенергія для населення при наявності електронних лічильників, значення одиниці в інтерфейсі із струмовою петлею, багатофункційні лічильники ціни львів, личильники імпульсів, де у Львові можна купити багатофункційний лічильник, що показує електронний лічильник, характеристика багатотарифного електронного лічильника


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
Предложения, которые могут Вас заинтересовать
 25/11/2019
27
Більше пропозицій за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.