Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2635
11.06.2007р. |
Стаціонарна система моніторингу CVM рахує й оберігає

Доволі часто якість електроенергії, яку енергопостачальна компанія відпускає споживачам, не відповідає чинним нормативним документам, що призводить до аварійного виходу з ладу обладнання та інших небажаних наслідків. Визначити якість і кількість електроенергії допоможе стаціонарна система моніторингу CVM, сконструйована і виготовлена провідною іспанською компанією з розробки й виробництва обладнання для аналізу й оптимізації параметрів електричних мереж – Сircutor Grup.
"Електротема" № 1 (57) 2005 року

Система CVM застосовується в три- і однофазних мережах 220/380 В та у високовольтних мережах (за наявності вимірювальних трансформаторів) для:

- енергоменеджменту і енергозбереження;

- визначення причин відмов устаткування;

- оптимізації графіків енергоспоживання;

- диспетчерського керування споживачами енергії;

- автоматичного пікового лімітування;

- виведення і коригування договорів енергопостачання;

- обліку кількості електроенергії;

- моніторингу якості електроенергії.

Ядром системи моніторингу є багатофункційні вимірювальні й керуючі прилади для визначення параметрів електроенергії, які доповнені пристроями зв`язку, передачі даних, пам`яті, керування, конвертації сигналів тощо. Основними вимірювальними й керуючими приладами, з яких будується система, є майстер-модулі; периферійними пристроями системи є модулі, що одержують сигнали від майстер-модулів і виконують інші функції. У систему також можуть входити лічильники електроенергії (для організації комерційного обліку); комп`ютери (для обміну інформацією з майстер-модулями, аналізу, відображення й архівації даних, керування споживачами); контролери (для зв`язку системи CVM з іншими інформаційно-керуючими системами).

Майстер-модуль є комбінованим приладом, що одночасно реєструє безліч параметрів електромережі. Він підключається до мережі за допомогою вимірювальних трансформаторів струму.

Майстер-модулі можуть реєструвати такі параметри:

- струми в кожній з фаз і сумарний струм;

- фазні й лінійні напруги;

- потужності активні, індуктивні, ємнісні, повні, фазні і сумарні;

- cos φ у кожній фазі й середній;

- частоту мережі;

- спожиту й видану активну, індуктивну і ємнісну енергії;

- гармоніки струмів і напруг до 49 порядку;

- коефіцієнт спотворення синусоїдальності по кожній фазі;

- пікову потужність.

Перелік параметрів, вимірюваний конкретним приладом (майстер-модулем), залежить від його конфігурації; значення параметрів обновляються раз на секунду. Будь-який з параметрів може бути виведений на дисплей приладу й переданий на зовнішній запит (наприклад, на комп`ютер диспетчера).

До складу CVM входить енергонезалежний модуль пам`яті, що запам`ятовує із заданою періодичністю (від 1 сек. до 4 год.) будь-який набір параметрів, вимірюваних системою. Збережені дані можна вивантажити на комп`ютер. Є різні програмні засоби для передачі й аналізу даних, а також для керування споживачами через систему CVM.

Облік електроенергії

До складу системи входять одно- і трифазні лічильники активної й реактивної енергії з механічним і електронним індикатором, які дозволяють організувати комерційний і технічний облік у межах системи CVM. Всі лічильники мають уніфікований імпульсний вихід, що надає змогу вбудовувати їх у систему CVM, а також в інші автоматизовані системи обліку. Концентратор LM-24 дозволяє поєднувати лічильники в групи до 24 шт.

Пікові навантаження – під наглядом

Функція моніторингу пікового навантаження (Maximum Demand) дозволяє зафіксувати енергоспоживання в години піків. Контролювати можна один з параметрів на вибір:

- активну потужність;

- повну потужність;

- трифазний (сумарний) струм.

Тривалість пікового періоду може встановлюватися в межах від 1 до 60 хвилин. Пікове споживання визначається в режимі рухомого вікна або фіксованого періоду. Початок і кінець пікового періоду може визначатися за внутрішніми годинниками або за допомогою зовнішніх сигналів. Функція пікового навантаження дозволяє автоматично обмежувати енергоспоживання в години пік, що надає можливість уникнути штрафу за перевищення ліміту потужності. У випадку небезпеки перевищення ліміту потужності система автоматично вимикає споживачів в пріоритетному порядку. При зниженні навантаження або закінченні пікового періоду споживачі знову вмикаються. Із цією метою використовуються керуючі функції системи CVM.

На основі системи CVM можна будувати як пасивні системи моніторингу кількості й якості енергії, так і активні керуючі системи. Зокрема, у такий спосіб реалізується система автоматичного обмеження пікового навантаження.

Для керування використовуються такі сигнали:

- аналогові виходи. Кожен з майстрів-модулів може бути оснащений уніфікованими виходами по кожному з вимірюваних параметрів (загалом до 8 виходів на модуль);

- імпульсні виходи по енергії з довільним масштабом;

- релейні виходи для вмикання/вимикання споживачів. Умови спрацьовування реле програмуються залежно від величин параметрів, вимірюваних приладами CVM і стану зовнішніх сигналів, що подаються на входи системи;

- зовнішні аналогові й цифрові входи для сигналів, які можуть бути довільно використані в алгоритмі керування.

Кількість і тип входів і виходів системи визначається за технічним завданням замовника. Фізично входи й виходи можуть бути убудовані в майстер-модуль або виконані у вигляді окремих периферійних модулів, що входять до складу системи CVM.

Конструктивне виконання

Майстер-модулі CVM випускаються в трьох виконаннях, розрахованих на різні способи монтажу;

CVMk– модулі для щитового монтажу із квадратною лицьовою панеллю розміром 144х144 мм;

CVM-96– модулі для щитового монтажу із квадратною лицьовою панеллю розміром 96х96 мм;

CVM-BD– модулі для монтажу на стандартній DIN-рейці із прямокутною лицьовою панеллю розміром 140х45 мм.

Аналізатор якості напруги CVM-Q– новий модуль із серії CVM, спеціально розроблений для реєстрації характерних подій порушення якості підведеної до споживача електроенергії (напруги).

Конструктивно прилад виконаний у вигляді щитового модуля CVM з панеллю 144х144 мм. На лицьовій панелі розташовані три світлодіодних індикатори й 4 кнопки керування. Роз`єми для підключення до мережі й комп`ютера розміщені на задній панелі. Пам`ять для зберігання даних і налаштувань приладу підтримується внутрішньою літієвою батареєю. Прилад CVM-Q може використовуватися як самостійний аналізатор якості електроенергії або в комплексі з іншими модулями CVM.

Прилад реєструє такі параметри порушення якості:

- відхилення напруги від номінального значення;

-гармонійні спотворення напруги;

- перерви в подачі електроенергії – різке падіння напруги нижче 1% від номінального значення тривалістю від 0,01 сек. до 1 хв;

- провалинапруги до рівня від 1% до 90% від номіналу тривалістю від 0,01 сек. до 1 хв;

- короткочасні перенапруги – різке зростання напруги понад 110% від номіналу тривалістю від 0,01 сек. до 1 хв.

Прилад безупинно вимірює й записує в пам’ять такі параметри:

Параметр

Середнє значення

Максимум

Мінімум

напруга

+

+

+

частота

+

+

+

КСС - коефіцієнт спотворення синусоїдальності (сумарний коефіцієнт гармонік)

+

-

-

гармоніки до 30 порядку

+

-

-

Середнє, максимальне й мінімальне значення обчислюються за кожний період запису, тривалість якого встановлюється користувачем у межах від 1 сек. до 4 годин. Напруга, КСС і спектр гармонік записуються для кожної із трьох фаз. Кожний з вимірюваних параметрів може відображатися на індикаторах приладу (на 3 індикаторах відображаються 3 параметри на вибір) і періодично записуватися у внутрішню пам`ять.

Крім безперервного вимірювання параметрів прилад реєструє події порушення якості електроенергії. Кожна подія фіксується такими параметрами, записуваними у внутрішню пам`ять:

- тип порушення якості - переривання, провал або перенапруга;

- час початку події з точністю до 0,01 сек.;

- тривалість події з точністю 0,01 сек.;

- максимальна, мінімальна й середня напруги протягом події;

- напруга безпосередньо перед настанням події.

Напруги вимірюються методом TRMS (істинного середньоквадратичного). Період обчислення середніх, максимальних і мінімальних значень становить 0,5 циклу коливання (0,01 сек. при частоті 50 Гц). Інформація записується у внутрішню пам`ять приладу у файловому форматі. Обсяг пам`яті 1 Мбайт достатній для безперервного запису параметрів кожні 10 хв. протягом 50 діб й реєстрації 10000 подій порушення якості. Збережені файли можуть бути перенесені в персональний комп`ютер через інтерфейси RS232 або RS485. Прикладне програмне забезпечення здійснює обмін інформацією й налаштування приладу. Дані можуть бути представлені в табличному й графічному вигляді, збережені на дисках комп`ютера, експортовані у формати, сумісні з Microsoft EXCEL й іншими розповсюдженими програмами.

Дані, одержувані за допомогою електроаналізаторів системи CVM, дозволяють визначити всі параметри якості електроенергії, передбачені чинними стандартами.

За матеріалами Сircutor Grup

підготував Василь ЯРЕМА.

Теги и ключевые фразы
Сircutor CVM-96, стаціонарна система, пікові навантаження електромереж, Система моніторингу, резистори


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.