Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3011
21.06.2007р. |
Неперервний контроль ізоляції

Випуском приладу CCM-6 ВАТ «ВВФ Вібро-Центр» розпочинає виробництво серії нового діагностичного устаткування, призначеного для неперервного контролю при робочій напрузі стану ізоляції високовольтних кабельних ліній.
"Електротема" № 2 (58) 2005 року

Прилад CCM-6 (Cables Condition Monitor) призначений для постійного контролю стану ізоляції силових високовольтних кабельних ліній під робочою напругою. Прилад має шість рівноцінних вхідних каналів для реєстрації ЧР (часткових розрядів), що дозволяє йому одночасно контролювати стан ізоляції до шести кабельних ліній, які перебувають під напругою. За допомогою одного приладу марки CCM-6 можна одночасно контролювати дві розподілені по фазах кабельні лінії.

Часткові розряди – ознака дефекту.

Всім аварійним порушенням ізоляції кабелів передує виникнення локальних дефектів, подальший розвиток яких супроводжується підвищенням загального рівня часткових розрядів.

Є два найважливіших параметри оцінки рівня часткових розрядів у кабелях – поточна інтенсивність розрядів в ізоляції та ріст їх інтенсивності в процесі експлуатації кабельної лінії. Наявність часткових розрядів постійного рівня в ізоляції кабелю не завжди однозначно говорить про дефект в ізоляції, вона може залежити від властивостей ізоляційних матеріалів. Ріст інтенсивності часткових розрядів практично завжди вказує на розвиток і зростання дефекту. Рівень (амплітуда) часткових розрядів в ізоляції не перевищує десятих частин, у граничних випадках, одиниць вольт, що істотно ускладнює їхню реєстрацію в лініях, які знаходяться під високою робочою напругою. Крім того, дуже актуальним є визначення коректного місця виникнення часткових розрядів.

Реєстрація й аналіз амплітудно-фазового розподілу імпульсів усередині одного періоду промислової частоти відіграє важливу роль у діагностиці стану ізоляції кабелів. Доповнивши їх графічним представленням амплітудно-частотного розподілу імпульсів ЧР, можна досить упевнено виявляти місце виникнення дефекту в ізоляції кабельної лінії. Для проведення такої діагностики в програмному забезпеченні моніторингу ізоляції має бути передбачене збереження графічних образів розподілу імпульсів при дефектах, які найчастіше зустрічаються в кабельних лініях.

Робота приладу CCM-6 ґрунтується на реєстрації й аналізі рівня амплітудного і фазового розподілу імпульсів часткових розрядів в ізоляції кабельних ліній, що дозволяє виявляти виникаючі дефекти на початкових етапах розвитку. Можливість проведення ранньої діагностики дефектів ізоляції в режимі «on-line» є відмінною рисою цього приладу. Для підвищення вірогідності результатів у приладі реалізовані діагностичні алгоритми аналізу вхідних імпульсів, які працюють у режимі реального часу. Основними з цих алгоритмів є:

- аналіз частотних властивостей і форми кожного вхідного імпульсу;

- використання матриць перехресного наведення імпульсів з однієї кабельної лінії на іншу. Практично це виглядає як синхронне порівняння амплітуд імпульсів ЧР у контрольованому кабелі з амплітудою імпульсів ЧР, у поруч розташованих кабельних лініях;

- аналіз часу запізнення, чи випередження, приходу імпульсу з контрольованого кабелю, порівняно з імпульсами поруч розташованих кабельних ліній;

- аналіз і порівняння полярності імпульсів, що прийшли із сусідніх вимірювальних

каналів.

Використання цих алгоритмів аналізу вхідних імпульсів ЧР дозволяє, навіть при наявності поруч прокладених кабельних ліній, які підключені до загальних точок шинопроводів, виявляти дефектну лінію з імовірністю, що перевищує 90%.

Убудований у прилад і постійно працюючий рефлектометр (опція приладу CCM-6R) для локалізації зони виникнення дефекту використовує не тестові імпульси, а сигнали від виникаючих в ізоляції часткових розрядів. За різницею часу приходу прямого і відбитого імпульсів рефлектометр визначає зону дефекту з точністю не менше 1% від довжини контрольованого кабелю.

Первинні датчики часткових розрядів.

Для реєстрації ЧР, що виникають у кабельній лінії, використовуються спеціально розроблені датчики часткових розрядів марки SCM-1 і SCM-2. Вихідний сигнал датчика SCM-1 містить у собі дві складові: сигнал струму промислової частоти, спричинений наявністю струмів витоку, і сигнал від імпульсів ЧР. Додаткова реєстрація струму витоку кабельної лінії зумовлена необхідністю автоматичного визначення наявності напруги в контрольованому кабелі. Якщо кабель перебуває під напругою, то в ньому завжди є ємнісний струм витоку. Це дає можливість, не використовуючи спеціальних сигналів і ліній зв`язку, уникати проведення `діагностики` ЧР у відімкненому кабелі, тобто підвищити загальну вірогідність роботи системи моніторингу ізоляції.

Кількість контрольованих одним приладом кабельних ліній не перевищує шести. На кожному контрольованому кабелі, у розриві заземлюючої жили, монтується один датчик марки SCM-1 чи SCM-2. За допомогою цього датчика контролюється ізоляція вихідної кабельної лінії та всіх електричних пристроїв і апаратів, підключених до неї. Такими пристроями й апаратами є з’єднувальні муфти, високовольтні вимикачі і статори електричних машин, які безпосередньо, без трансформаторів і реакторів, підключені до кабельної лінії. Ефективна довжина контрольованої ділянки схеми електропостачання залежить від ступеня згасання часткових розрядів у силовому кабелі, але зазвичай не перевищує 2000 метрів.

Рефлектометр – опція приладу

Оптимальним рішенням для локалізації місця дефекту є використання приладу версії CCM-6R, оснащеного убудованим рефлектометром. Цей прилад відрізняється від стандартного тим, що в ньому змонтована додаткова електронна плата, яка дозволяє визначати різницю в часі приходу в прилад імпульсів ЧР, з точністю, достатньою для виявлення зони дефекту з похибкою у 1 метр.

Убудований у прилад рефлектометр має істотні переваги перед переносними рефлектометрами. По-перше, рефлектометр приладу CCM-6R проводить вимір часу між приходом імпульсів у процесі роботи кабелю, що робить цю функцію оперативною. По-друге, для локації місця виникнення дефекту використовуються не спеціально створені й інжектовані в кабель імпульси, а вже наявні в кабелі імпульси часткових розрядів, які виникли в зоні дефекту.

За допомогою убудованого рефлектометру прилад CCM-6R в автоматичному режимі визначає наявність зон дефектів у всіх шести контрольованих кабельних лініях. Для більш ефектного діагностування місця дефекту в кожній кабельній лінії, у пам`яті приладу зберігаються зареєстровані з початку моніторингу стану ізоляції рефлектограми. Порівняння поточної рефлектограми з початковими дозволяє зменшити вплив на діагностику сторонніх сигналів.

Технічні параметри приладу CCM-6

Кількість контрольованих кабельних ліній

до 6

Робоча напруга кабельних ліній

6 - 70 кВ

Довжина контрольованої ділянки кабельної лінії

до 2 км*

Припустима довжина коаксіальних кабелів від датчиків типу SCM до приладу CCM-6

до 100 м

Частотний діапазон реєстрованих імпульсів ЧР

0,5 - 10 МГц

Динамічний діапазон реєстрованих імпульсів ЧР

70 d

Фазова точність визначення моменту виникнення імпульсу щодо синусоїди промислової частоти

7 град

Похибка визначення місця виникнення ЧР у кабелі за допомогою убудованого рефлектометра

1% від довжини кабелю

Виносний датчик температури навколишнього середовища

Pt100

Виносний датчик контролю вологості навколишнього середовища

0-100%

Зовнішній інтерфейс (один на вибір) для включення приладу в систему АСК-ТП

RS-232,

RS-485,

TCP/IP,

радіоканал

Зовнішній інтерфейс для підключення переносного комп`ютера

USB

Обсяг пам`яті для збереження архіву виконаних вимірів ЧР у кабелях

32 MB,

або 2 роки роботи

Кількість убудованих вихідних реле керування (сухий перекидний контакт)

4

Параметри контактів вихідних реле

~250 В, 6 A

Напруга живлення приладу

~220 В **

Споживана приладом потужність з мережі

6 Вт

Діапазон припустимих зовнішніх робочих температур, при роботі без термостата

-40 - +70 градусів

Габаритні розміри приладу, мм

270 x 155 x 40

Маса приладу

3 кг

(*) - Довжина контрольованої ділянки кабелю може сягати 4000 метрів, але при вдвічі більшій похибці виміру ЧР.

(**) - можливе джерело живлення, що має комбіновану вхідну напругу 85-265В змінного струму і 100-220 В постійного струму.

Підготував Василь ЯРЕМА.

Теги и ключевые фразы
пристрій автоматичного контролю ізоляції, контроль стану ізоляції під робочою напругою, Прилади для контролю ізоляції, прилади іпристрої для контролю справності ізоляції, контроль за станом ізоляції, схеми контролю ізоляції, схема контролю ізоляції, контроль ізоляції, пристроями випереджаючого контролю ізоляції, интерактивные обои для с голыми девушками галакси с 2


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.