Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3402
25.07.2008р. |
Високовольтний союз: виробництво комутаційних апаратів
Міжнародний холдинг з виробництва високовольтної апаратури ЗАТ «Високовольтний союз» об’єднує підприємства, що мають майже півстоліття досвіду виробництва комутаційної апаратури середнього класу напруги - ВАТ «Рівненський завод високовольтної апаратури» (м. Рівне, Україна) та ВАТ «Нижньотуринський електроапаратний завод» (м. Нижня Тура, Свердловська обл., Російська Федерація).

Впевнений поступ холдингу на сучасному електротехнічному ринку базується на вагомих підвалинах, що їх закладено кількома поколіннями фахівців-електротехніків з Рівного та Нижньої Тури. Багаторічний досвід виробництва високовольтного обладнання, помножений на сучасні інформаційні та промислові технології, у підсумку дають „союзникам” серйозні підстави претендувати на лідерство у галузі. Розглянемо один з чинників такого прогресу – переваги високотехнологічного підходу до процесу виробництва вакуумних вимикачів. Оскільки до певної міри РЗВА та НТЕАЗ є братами-близнюками, а за спільної роботи у межах холдингу їх виробничі потужності набувають ще більшої уніфікації, то для ілюстрації помандруємо цехами лише Рівненського заводу, як більш близького вітчизняному споживачеві.

Отже, з чого починається вимикач на РЗВА? Свого часу, коли підприємство виробляло великими партіями маломасляні та електромагнітні апарати кількох серій, вироби надходили на склад, звідки відвантажувалися у сотнях напрямках – споживачам в усіх республіках колишнього СРСР та на об’єкти в багатьох країнах Європи, Азії та Африки. Певною мірою, процеси виробництва та планово-керований процес постачання були взаємонезалежні.

В умовах ринкової економіки алгоритми істотно змінилися. Нині підприємство випускає сотні типовиконань вакуумних комутаційних апаратів, які, хоча й уніфіковані та групуються у кілька серій – ВР, ВРС-10, ВРС-6 тощо, але усе ж різняться за багатьма параметрами. Зрозуміло, що працювати на склад за сучасних умов вже ніхто не бажає. Тому процес народження нового вимикача починається не в межах місячного, квартального чи то річного плану, як це практикувалося колись, а з отримання конкретного замовлення.

Після отримання маркетинговими підрозділами „Високовольтного союзу” замовлення чи то на КРП, чи на реконструкцію розподільних пристроїв із заміною застарілих типів комутаційних апаратів на сучасні вакуумні, чи на будівництво трансформаторної підстанції, розпочинається рух складного механізму виробництва, управління та логістики, і в результаті на його виході з’являються новенькі вимикачі.Заповнені замовником (самостійно чи за допомогою менеджерів „Високовольтного союзу”) опитувальні листи надходять на завод, після чого виробництво певної кількості вимикачів із заданими параметрами включається до виробничої програми. Хід виконання програми та проходження кожним виробом „контрольних точок” контролюється інформаційною системою підприємства, що сполучає десятки комп’ютерів у виробничих та адміністративних підрозділах заводу.

Щодо окремого вимикача, його виробництво проходить паралельно за чотирма напрямками, які на певному етапі виробництва перетинаються. Для виробництва корпусу апарату на склад матеріалів подається команда, і на виробництво відпускається листовий метал потрібної товщини. Звичайно, обробка цілого листа заради одного виробу була б нераціональною. Коли метал надходить до металообробного комплексу, комп’ютер планує розкрій листів таким чином, щоб, комбінуючи заготовки майбутніх виробів на площині листа, втратити якомога менше матеріалу. Зазвичай втрати на цій дільниці не перевищують 3-5% металу.

Штампувальний комплекс акуратно кроїть метал, після чого заготовки за схемою цехової логістики надходять до комплексу вигинання металу (також автоматизованого), потім до зварювальної дільниці і, довго не затримуючись на цій дільниці, відправляються до цеху нанесення порошкового покриття. Слід додати, що за сучасної технології, обсяги зварювання мінімальні і, де це можливо, його замінено на гвинтові та клепані з’єднання.

Перед нанесенням покриття вироби проходять складну процедуру підготовки: їх поверхні фосфатуються, пасивуються та промиваються демінералізованою водою. Шар полімеру товщиною 60-90 мікрон наноситься шляхом електростатичного напилювання, після чого полімеризація порошку відбувається у спеціальній камері за температури 160-240 °C. Зрозуміло, що і на цьому етапі технологічний процес максимально автоматизовано. З цієї дільниці корпуси вимикачів надходять до складального цеху, куди вже надійшли комплектуючі майбутнього вимикача.

Зокрема, полюси. Їх виготовлення відбувається паралельно із виготовленням корпусу, а також приводу та плат керування. Спочатку суміш для приготування епоксидного компаунду готується у спеціальному міксері. Точні вагові частки компонентів компаунду в умовах вакууму проходять кілька стадій очищення та перемішування, після чого компаунд під тиском за високої температури подається до формувальної машини (клаш-машини). В цій машині розміщено прес-форми, в яких вже встановлено вакуумні камери. Компаунд рівномірно заповнює форму навколо камери та застигає. Після чого полюси ще певний час поступово охолоджуються у спеціальній камері. Зайве казати, що увесь процес керується комп’ютером.

Одночасно з корпусом та полюсами на окремих дільницях виробляються електромагнітний привод та плати керування. Привод до відправлення у складальний цех проходить випробування на зусилля спрацьовування. Плати окремих вимикачів виконуються відповідно до умов конкретного замовлення.На складальній дільниці зливаються чотири потоки – корпуси та механічна частина, електронні плати, полюси та приводи. Рухаючись цехом, за логістичною схемою продукт набирає свого кінцевого вигляду. Але перш ніж вийти за межі цеху, йому доводиться пройти процедуру напрацювання механічного ресурсу – виконання певної кількості комутаційних операцій без навантаження для перевірки працездатності та підготовки контактів. Фінальним акордом для апарату стають високовольтні випробування для перевірки надійності ізоляції.

Після того шляхи щойно виготовлених вимикачів розходяться. Одні прямують в цехи, де виготовляються КРП, монтуються на візки викотних елементів. Інші монтуються на візки або у модулі Ретрофіт, що призначені для реконструкції КРП. Ще частина постачається разом з універсальними монтажними комплектами для реконструкції КРП та КЗО.

Важливим чинником ефективності роботи підприємства є оперативність виконання замовлень. Увесь досить складний процес виготовлення вимикачів здійснюється у досить стислі терміни. Під час процесу багато виробничих процесів відбуваються паралельно у часі та просторі. Одночасно з виготовленням вимикачів здійснюється постійний контроль виконання кожного замовлення та проходження контрольних точок виробничого процесу. За результатами випробувань комп’ютерною системою генерується унікальний паспорт кожного вимикача. Надалі, за номером вимикача експлуатаційники можуть звертатися до виробника, і в лічені хвилини інформація про конкретний виріб буде надана сервісним службам.

Приблизно так виглядає народження вимикача 6-10 кВ на РЗВА. Для повноти картини уявіть, що одночасно виконуються десятки замовлень, різних за термінами, обсягом та складом постачання. Звичайно ж, є й певні особливості при виготовленні великих за габаритами вимикачів 35 кВ. Вони складаються у окремому цеху. Також додається виробнича кооперація між двома заводами. Адже полюси з кремнієорганічною ізоляцією до вимикачів 35 кВ зовнішнього встановлення постачаються до Рівного з Уралу. У зворотному напрямку їдуть виготовлені на РЗВА блоки приводу. Логістика комплектуючих оплетена складним павутинням інформаційних потоків, в тенетах яких окрім виробничих майданчиків – РЗВА та НТЕАЗу, містяться також і інжинірингові центри, конструкторські та маркетингові підрозділи, регіональні представництва та сервісні служби „Високовольтного союзу”.

Наразі, успішна побудова складних бізнесово-виробничих процесів є вагомою ринковою перевагою „Високовольтного союзу”. За сучасними технологіями, окрім комутаційних апаратів, холдинг виробляє розподільне обладнання 6-35 кВ різноманітного призначення, трансформаторні підстанції, здійснює виконання комплексних проектів „під ключ” тощо. Позаяк для того, щоб досягти успіху у сучасному мінливому світі, треба бути сучасним та готовим до змін.За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги и ключевые фразы
установка високовольтна УВ-16-100, завод з виробництва високовольтних комутаційних апаратів, високовольтні апаратів це, високовольтні апаратів, характеристика технологічного процесу цеху з виготовлення високовольтних елегазових вимикачів, порядок виробництва високовольтної і низьковольтної комутаційної техніки, високовольтний союз рівне, високовольтний завод рівне апарати високої напруги, високовольтний завод рівне, Ввод високовольтний ГКТІІ45-330/2500 цена


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.