Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3241
10.04.2009р. |
Високовольтні вимикачі потребують контролю

Для безрозбірного контролю й вимірювання часових і швидкісних характеристик оливних і електромагнітних вимикачів всіх типів і класів напруг під час перевірки й ремонту призначений прилад ПКВ/М5. Прилад є результатом докорінної переробки попередніх моделей, він увібрав досвід їхньої експлуатації, побажання фахівців ремонтних служб енергопідприємств і нові наробки конструкторів Іркутського СКБ електротехнічного приладобудування.

Функціональні можливості

ПКВ/М5 вимірює три групи параметрів вимикача:

• часові (час вмикання-вимикання кожного полюсу, повний час руху траверси, різницю часу);

• швидкісні (швидкість руху траверси в моменти вмикання-вимикання або на заданій відстані від цих моментів, максимальну швидкість, швидкість у будь-якій точці руху);

• параметри ходу (величину ходу до моменту вмикання, величину втискування, повний хід).

Завдяки двом датчикам - лінійному ДП11 і кутовому ДП21 - контролю доступні всі вимикачі, швидкість яких вимірялася раніше вібрографом. Часові витрати на одержання цифрових значень часу, ходу й швидкості для одного циклу приладом ПКВ/М5 значно (в десятки або в сотні разів) менші ніж вібрографом. Таким чином, автоматизація вимірювань значно прискорює контроль і дає змогу відмовитися від вібрографа, і усуває проблеми з одержанням й обробкою віброграм. Запуск вимикача при його контролі може проводитися як дистанційно - диспетчером, так і від кнопки “Пуск”, розташованої на передній панелі приладу. Місцевий пуск, безумовно, є зручним і заощаджує час.

Обмірювані параметри кожного циклу вимикача тепер не потрібно переписувати з дисплея на папір, тому що їх можна занести в одну з п'ятнадцяти комірок внутрішньої енергонезалежної пам'яті й зберігати до повернення з об'єкта. В офісі прилад може бути під'єднаний до комп'ютера або до принтера для передачі результатів контролю в архів і роздрукування для протоколу.

Автоматичне документування параметрів вимикача унеможливлює подальше їх коректування й підвищує ймовірність результатів ремонту.

Додатково прилад може бути використаний у режимі “Лінійка й кутомір” для вимірювання лінійних переміщень у діапазоні 0 - 900 мм і кутових - у діапазоні 0-3600.

Більша кількість вимірюваної інформації

Більша кількість інформації про стан вимикача корисна тим, що дає змогуточніше діагностувати несправні вузли й скоротити час ремонту.

Цифрова інформація, одержувана за допомогою приладу, зводиться у дві таблиці. Перша, яка викликається на екран дисплея одноразовим натисканням кнопки, містить основні параметри вимикача.

При повторному натисканні кнопки на екран може бути виведена друга таблиця, яка містить:

• різницю часу вмикання-вимикання між полюсами;

• “відскакування” траверси при зупинці;

• “переліт” траверси наприкінці руху.

Останні параметри необхідно вимірювати для електромагнітних вимикачів.

Інформація подається у вигляді трьох графіків:

• швидкість залежно від ходу [V = f(S)];

• швидкість залежно від часу [V = f(t)] і хід залежно від часу [S = f(t)] на тому ж екрані.

В обох випадках на екрані відображається також і процес замикання-розмикання контактів трьох полюсів.

Графічна форма подання забезпечує наочність і оперативність аналізу особливостей руху траверси, „деренчання” контактів і стану буфера. Наприклад, на рис. 2 більші коливання знака швидкості наприкінці ходу (спіраль) характеризують несправність оливного буфера вимикача. Особливості графіка можна розглянути, перейшовши на докладний масштаб зображення на дисплеї.

 

Висока точність вимірювань

Точність вимірювань часових параметрів задана високою стабільністю кварцового генератора. Дискретність їхнього відліку 0,1 мс, що перекриває існуючі вимоги до точності й забезпечує чітку фіксацію „деренчання” контактів.

Дискретність відліку ходу визначається конструкцією датчиків і дорівнює 0,5 мм для лінійного переміщення й 5,4 кутових хвилин - для кутового. Але сумарна похибка визначення ходу містить кілька складових, у тому числі й обумовлених конструкцією вимикача, тому максимальна підсумкова похибка ходу для лінійного датчика сягає 1 мм, а для кутового - 2 ÷ 3 мм.

Швидкість руху визначається як частка від розподілу значення шляху 0,5 мм на час, за який цей шлях проходить траверса, тобто швидкість визначається у всіх точках руху через кожні 0,5 мм. Одержувана при цьому крива містить різні випадкові неінформативні коливання, які при подальшій автоматичній обробці згладжуються, наприклад, методом усереднення за чотирма точками.

Верхня межа діапазону вимірювання швидкості – 20 м/с, що перекриває значення швидкості для всіх типів вимикачів. Похибка вимірювання не перевищує 2% у всьому діапазоні швидкостей існуючих вимикачів.

Адаптованість приладу

Адаптованість - здатність приладу працювати з будь-якими оливними й електромагнітними вимикачами без проблем для ремонтного персоналу. Користувачеві не потрібно думати, як закріпити датчик на конкретному вимикачі - прилад обладнаний всіма необхідними кріпильними пристосуваннями. Крім того, на кожен тип вимикача підготовані методичні вказівки з інструкцією зі встановленя датчика і описом операцій, які потрібно виконати саме для цього типу вимикачів.

Аналогічно прилад адаптований і до вимикачів, у яких доступне контролю тільки кутове переміщення (ВМТ-220, ВМ-35, ВК-10 тощо). У постійній пам'яті приладу зберігаються кінематичні схеми всіх цих вимикачів, і процесор перераховує за цими значеннями швидкість й хід контактів. Крім того, заводські інструкції на ці вимикачі орієнтовані на контроль за допомогою вібрографа із сектором, томурозраховуються значення швидкості й для сектора.

Простота й надійність обслуговування

Роботою приладу керують за допомогою шести кнопок, розташованих на його передній панелі, і дисплея, на якому відображаються різні режими приладу, підказки користувачеві і результати вимірювання.

Під час розробки конструктори розглянули різні ситуації, що виникають при експлуатації приладу. Для виявлених проблем були знайдені рішення, часом з внутрішнім ускладненням приладу, і користувач може навіть не догадуватися про них. Наприклад, обраний рідкокристалічний дисплей, на відміну від інших, підвищує яскравість зображення навіть на сонці; при поганій освітленості його заміняє внутрішнє підсвічування. Широкодіапазонне джерело живлення приладу (Vмережі = 90 ÷ 245 В постійної або змінної напруги) позбавляє турбот з встановленням потрібного діапазону напруги. Гальванічно розв'язані входи трьох каналів, до яких під'єднуються кабелі від контактів трьох полюсів вимикача, унеможливлюють переплутування полярності кожного кабелю, а індивідуальний їх колір забезпечує простий візуальний контроль відповідності полюсів і каналів. Типорозміри роз'ємів приладу обрані таким чином, що абсолютно не можливо переплутати входи і виходи. Для скорочення часу приєднання кабелів роз'єми мають і вставну (без різьби) конструкцію. Місцевий пуск вимикача від приладу, також полегшить роботу ремонтного персоналу.

Кліматичні умови

Для ПКВ/М5 елементна база вибиралася за умовами працездатності аж до температури -40...-600С. Але рідкокристалічних дисплеїв з такою температурою експлуатації не існує: їхня швидкодія швидко знижується вже при + 50С. Тому була розроблена система підігрівання й регулювання температури дисплея, що відсунула нижню межу до -25...- 300С. Час виходу дисплея на робочий режим після багатогодинної витримки приладу при температурі -300С не перевищує 30 хв. Верхнє значення температури експлуатації приладу дорівнює + 400С у тіні.

Велику проблему на холоді створюють кабелі з ізоляцією із ПВХ - вони стають твердими й ламкими. Для вирішення цієї проблеми були розроблені й виготовлені кабелі з ізоляцією із силіконової гуми, температурний діапазон експлуатації якої становить - 60...+ 1800С. Нові кабелі не втрачають своєї гнучкості: їх легко розмотувати й змотувати при будь-якому морозі.

Метрологія

Прилад під час експлуатації налаштовується автоматично, окрім контрастності дисплея для поліпшення якості зображення. Використані еталони мають високу часову й температурну стабільність, що гарантує сталість метрологічних характеристик приладу. У зв'язку із цим міжкалібрувальний інтервал становить три роки.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

http://www.eltema.com.ua/ 

Теги и ключевые фразы
вимикач карточка, до яких входів під'єднано вихід кварцового генератора, високовольтні щіти, Високовольтний вимикач реферат, віброграми вимикача, контроль параметрів контактів вимикачів, високовольтний вимикач, прилади для перевірки швидкості включення масляного вимикача, ремонт високовольтних вимикачів, вимикач ВР-27,5НС


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.