Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

5547
13.05.2009р. |
DIRIS A – нове рішення для обліку та контролю якості електроенергії

На нинішній день перед підприємствами всіх галузей промисловості стоїть актуальне завдання впровадження автоматизованої системи контролю і обліку енергоресурсів (АСКОЕ), метою якої є організація енергетичного моніторингу на підприємстві. Створення і впровадження АСКОЕ є реальним шляхом до зменшення витрат на енергоресурси та більш чітким контролем за їх використанням.

Зазвичай, АСКОЕ підприємства має рівневу структуру. На нижньому рівні реалізуються системи збирання інформації головним чином від приладів контролю якості та обліку електроенергії, а також від лічильників витрат теплової енергії, газу, води та інших енергоресурсів. На верхньому рівні - сервер для централізованого збирання та збереження даних, що надходять від приладів. Далі проводять аналіз даних, які надає АСКОЕ,Ю та після виявлення ділянок технологічного процесу з нераціональним споживанням електричної енергії роблять висновки або щодо впровадження енергоощадних технологій на підприємстві, або щодо оптимізації режимів роботи обладнання.

Одним з останніх досягнень французької компанії SOCOMEC є нові цифрові аналізатори параметрів мережі серії DIRIS A підвищеної точності. Інтеграція в одному приладі DIRIS функцій обліку електроенергії та контролю показників її якості дає змогу сумістити комерційний облік електроенергії та контроль за її якістю. Багатофункціональність нових приладів та наявність розвинутого комунікаційного інтерфейсу (зв’язок через порт RS485 з протоколами зв’язку JBUS/MODBUS або PROFIBUS-DP) дають можливість використовувати мультиметри DIRIS для реалізації АСКОЕ.

Характеристики мультиметрів DIRIS

Серія DIRIS А представлена трьома приладами DIRIS А20, DIRIS А40 та А41. Мультиметри DIRIS А40/41 забезпечують контроль за якістю електроенергії в однофазних, двофазних та трифазних (3- або 4- провідних) мережах низької і високої напруги до 500 кВ, облік усіх видів енергії і потужності в 4- тарифних зонах, вимірювання гармонійних спотворень кривих струмів і напруг з можливістю накопичення вимірюваних даних для наступної обробки. За допомогою приєднання додаткових модулів можливе розширення функціональних можливостей приладів. З основними можливостями приладів DIRIS А40/41 можна ознайомитися в таблиці 1. DIRIS А41 має всі функції DIRIS А40, а також додатково оснащений чотирма входами для приєднання чотирьох трансформаторів струму та призначений для мереж, що зазнають сильного впливу гармонік. У випадках коли немає необхідності в глибокому аналізі параметрів мережі використовується економ версія DIRIS A20, що дає змогу проводити вимірювання основних параметрів мережі та вести облік позитивної активної і реактивної енергії в мережах низької напруги.

Однією з сильних сторін DIRIS А, що вирізняє цей прилад поміж аналогічних, запропонованих на ринку від інших виробників, є підвищена точність вимірювання завдяки використанню мікроелектронних компонентів, виконаних за власною запатентованою ASIC-технологією. Прилади забезпечують похибку вимірювання струму і напруги рівну 0,2%, частоти - 0,1%, потужності і коефіцієнта потужності - 0,5%. Точність обліку активної енергії відповідає класу 0,5S (IEC 62053-22), а реактивної - класу 2S (IEC 62053-23).

Особливістю дизайну цієї серії є те, що відображення вимірюваних параметрів здійснюється не окремими світлодіодними індикаторами, а одночасно на одному LCD-дисплеї з високою розрізнювальною здатністю та підсвічуванням, що значно поліпшує візуалізацію і наочність процесу вимірювання. Керування приладами здійснюється за допомогою багатофункціональних клавіш, розташованих безпосередньо на передній панелі (4 клавіші для відображення та програмування в DIRIS A20 та 6 – в DIRIS A40/41). Вбудована функція самодіагностики повністю виключає неправильне підключення фаз до приладів.

Для контролю за якістю електроенергії необов'язково вимірювати всі нормовані показники її якості. Достатньо контролювати найбільш актуальні з погляду завдання фінансових збитків. За виключенням дози флікера (рівень мерехтіння ламп накалювання внаслідок коливання напруги), функціональні можливості приладів DIRIS А40/41 дають змогу розрахувати всі нормовані ГОСТ 13109-97 "Электрическая энергия. Совместимость технических средств электромагнитная. Нормы качества электрической энергии в системах электроснабжения общего назначения" показники якості електроенергії і, відповідно, визначити такі властивості електричної енергії, як відхилення напруги, коливання напруги, несинусоїдальність напруги, асиметрію трифазної системи напруг, відхилення частоти, провали напруги, імпульси напруги і тимчасові перенапруги.

Однією з корисних функцій приладів DIRIS A40/41 є можливість вимірювання вищих гармонійних складових кривих струму і напруги до 51 гармоніки включно. Така функція особливо актуальна при наявності в мережі нелінійних електроспоживачів. Крім очевидного спотворення синусоїдальності напруги живлення, вплив споживачів з нелінійним навантаженням може призводити до істотних негативних наслідків. Так, вищі гармоніки струму викликають перегрів проводів нейтралі, що часто призводить до помилкового спрацьовування захисних пристроїв. Вищі гармоніки істотно збільшують втрати в електродвигунах і викликають додаткові втрати в трансформаторах, призводячи до перегріву, що різко скорочує строк їхньої служби. Для обмеження перегріву доводиться зменшувати потужність, що передається, або свідомо завищувати встановлену потужність самого трансформатора. При несинусоїдальному струмі сильно погіршується робота конденсаторних батарей компенсації реактивної потужності. Навіть незначний рівень напруг вищих гармонік може викликати великі струми і перегрів конденсаторів. Зі зростанням частоти гармоніки збільшуються додаткові втрати і перегрів, що призводить до пробою ізоляції конденсаторів. Оскільки навантаження мережі звичайно має індуктивний характер, то при застосуванні установок компенсації реактивної потужності і наявності нелінійних електроспоживачів різко зростає ймовірність появи резонансних режимів на вищих гармоніках.

Без оперативних і достовірних даних про рівень гармонік у мережі, енергопостачання залишатиметься в стані підвищеної небезпеки, і як енергопостачальні організації, так і споживачі часто будуть вимушені вживати заходів вже після аварій. Прилади DIRIS A40/41 мають функцію аварійної сигналізації та можливість підключення двох реле, що дає змогу оперативно отримати сигнал про небезпечне збільшення рівня гармонік та вчасно дати команду на відключення аварійної ділянки мережі.

Табл. 1. Стандартні (базові) функції аналізаторів мережі DIRIS A40/41


МУЛЬТИВИМІРЮВАННЯ МИТТЄВИХ (СЕРЕДНЬОКВАДРАТИЧНИХ) ЗНАЧЕНЬ

Фазні струми I1, I2, I3 і струм в нейтралі In (В DIRIS A41 – 4 входи для 4 трансформаторів струму)
Струм первинної обмотки трансформатора струму 5…10000 А, вторинної – 1 та 5 А

Фазні напруги V1, V2, V3 і сумарна åV, міжфазні напруги U12, U23, U31 і сумарна åU
Пряме вимірювання напруги 700 V AC та через трансформатор напруги з максимальною первинною напругою 500 кВ AC та вторинною 60, 100, 110, 115, 120, 173 і 190 В AC

Частота F

Активна потужність по фазах Р1, Р2, Р3 і сумарна åР, реактивна потужність по фазах Q1, Q2, Q3 і сумарна åQ, повна потужність по фазах S1, S2, S3 і сумарна åS

Коефіцієнт потужності по фазах PF1, PF2, PF3 і сумарний åPF з індикацією характеру навантаження L/C (індуктивне або ємнісне)

Гармонійне спотворення (до 51 гармоніки включно) фазних струмів I1, I2, I3 і струму в нейтралі In, фазних напруг V1, V2, V3 і міжфазних напруг U12, U23, U31

МУЛЬТИВИМІРЮВАННЯ СЕРЕДНІХ І МАКСИМАЛЬНИХ ЗНАЧЕНЬ ЗА ПРОГРАМУВАЛЬНИЙ ПЕРІОД

Фазні струми I1, I2, I3 і струм в нейтралі In, інтегровані за час усереднення 5…60 хв.

Активна сумарна потужність ±åР, реактивна сумарна потужність ±åQ, повна сумарна потужність åS, інтегровані за час усереднення 5…60 хв.

ОБЛІК ЕНЕРГІЇ

Активна енергія ±кВт·год, реактивна енергія ±кВАр·год, повна енергія кВА·год, програмувальний лічильник часу (1/100 години). Облік усіх видів електроенергії забезпечується в 4 тарифних зонах

Табл. 2. Опціональні функції для розширення можливостей аналізаторів мережі DIRIS A40/41


ДОДАТКОВІ PLUG&DISPLAY МОДУЛІ

ПРИЗНАЧЕННЯ ТА РЕАЛІЗОВАНІ ФУНКЦІЇ

Модуль імпульсних виходів

2 конфігурованих імпульсних виходи для обліку активної ± кВт·год, реактивної ± кВАр·год і повної кВА·год енергії (від 0,1 кВт·год/кВАр·год/кВА·год до 1 МВт·год/МВАр·год/МВА·год)

Модуль імпульсних виходів і можливості вимірювання гармонік

2 конфігурованих імпульсних виходи для обліку активної ± кВт·год, реактивної ± кВАр·год і кВА·год енергії (від 0,1 кВт·год/кВАр·год/кВА·год до 1 МВт·год/МВАр·год/МВА·год)
Спектральний аналіз гармонійних спотворень (до 25 гармоніки включно) для 3I, In, 3V і 3U

Комунікаційний модуль JBUS/MODBUS

Зв’язок через RS485 порт із протоколом JBUS/MODBUS і швидкістю передачі даних до 38400 бод

Комунікаційний модуль PROFIBUS-DP

Зв'язок через RS485 порт із протоколом PROFIBUS-DP і швидкістю передачі даних до 1,5 Мбод

Модуль аналогових виходів

2 конфігурованих аналогових виходи для 3I, In, 3V, 3U, F, ±åP, ±åQ, åS, åPF (L/C) з допоміжним джерелом живлення 30 В DC
Можна встановити максимум 2 модулі, що становить 4 аналогових виходи

Модуль 2 входи/2 виходи

2 виходи для моніторингу 3I, In, 3V, 3U, F, ±åP, ±åQ, åS, åPF (L/C), гармонік: 3I, In, 3V, 3U, лічильник часу (збереження 3 останніх аварійних сигналів) і віддалене керування
2 імпульсних входи для обліку енергії
Можна встановити максимум 3 модулі, що становить 6 входів/виходів

Модуль пам'яті

Збереження за останні 62 дні значень позитивної/негативної активної та реактивної потужностей (P+, P-, Q+, Q-) із зовнішньою або внутрішньою синхронізацією з інтеграцією за час усереднення 5…60 хв.
Збереження 10 останніх аварійних сигналів
Збереження останніх мінімальних і максимальних миттєвих значень 3I, In, 3V, 3U, F, ±åP, ±åQ, åS, гармонік: 3I, In, 3V, 3U
Збереження 10 останніх провалів напруги, перенапруг, відключень напруги
Збереження за останні 60 днів середніх значень 3U, 3V і F

Розширення функціональних можливостей мультиметрів DIRIS

Модулі. Пристрої DIRIS A40/41 дозволяють опційне встановлення додаткових plug&display модулів (7 типів) для сигналізації, вимірювання гармонік, передачі та збереження інформації, керування та ін. Таке рішення дає змогу легко розширювати функції приладу, встановлюючи тільки додаткові модулі залежно від поточних вимог, не вдаючись до заміни самого приладу. З усіма додатковими модулями та їхніми можливостями можна ознайомитися з таблиці 2. Зазначимо, що DIRIS А20 працює тільки з двома типами модулів: модулем імпульсного виходу та комунікаційним модулем JBUS/MODBUS. Допускається одночасне встановлення 4 модулів у пристрої DIRIS А20, А40 і 3 – в DIRIS А41. З’єднанням через RS485 порт з протоколами зв’язку JBUS/MODBUS та PROFIBUS-DP забезпечується об’єднання мультиметрів DIRIS та інших лічильників (наприклад, приладів COUNTIS) в єдину мережу та можливість моніторингу вимірюваних ними параметрів на персональному комп’ютері.

Програмне забезпечення. Зручну і централізовану роботу з пристроями DIRIS забезпечує спеціальне програмне забезпечення. DIRIS VISION – це полегшений варіант програмного забезпечення для візуалізації параметрів відображуваних пристроями DIRIS, а пакет CONTROL VISION є потужним засобом для комунікації з усіма пристроями DIRIS у мережі, створення і ведення баз даних у режимах ручного й автоматичного сканування та централізованого керування АСКОЕ.

DIRIS VISION забезпечує можливість відображення всіх вимірюваних електричних величин, зняття показів втрат енергії потокової лінії або промислової печі. Користувач може експортувати в Excel усі результати електричних вимірювань.

Програмне забезпечення CONTROL VISION дає змогу:

- віддалено конфігурувати пристрої DIRIS;
- відображати всі вимірювані електричні параметри, покази електроенергії, індекси, аварійні сигналізації, гармоніки і конфігурацію всіх приладів;

- накопичувати на носіях інформації і автоматично роздруковувати дані;
- для кожного пристрою DIRIS відображати в стилізованому аналоговому або цифровому форматі миттєві значення вимірюваних величин, рівні гармонік, зміну стану входів/виходів.

Відповідно всі перераховані вище функції можуть здійснюватися як щодо одного, так і щодо всіх пристроїв DIRIS, включених у мережу.

Загальна характеристика приладів DIRIS та перспективи їх використання

Мультиметри DIRIS A40/A41 є представниками нової серії мікропроцесорних приладів для обліку електроенергії та контролю за її якістю в мережах низької та високої напруги, розроблені із застосуванням спеціальних мікроелектронних компонент. Це гарантує високу надійність приладів і точність вимірювань, що особливо важливо для приладів, розрахованих на роботу в складі автоматизованих інформаційно-вимірювальних систем обліку і контролю енергоресурсів. Основним призначенням приладів DIRIS A40/A41 є мультивимірювання параметрів електричної мережі й облік активної, реактивної і повної енергії в чотирьох тарифних зонах у складі сучасних АСКОЕ.

Функціональні можливості нових мультиметрів відповідають вимогам європейських стандартів, ДСТУ та ГОСТ. Шляхом встановлення додаткових модулів можна істотно розширити можливості приладів.
Серед інших переваг мультиметрів DIRIS окремо слід відзначити високий ступінь захисту від зовнішніх впливів. Мультиметри DIRIS мають захист від: зарядів статичної електрики (рівень III за IEC 61000-4-2), радіочастотного випромінювання (рівень III за IEC 61000-4-3,), короткочасних поштовхів та пульсацій (рівень IV за IEC 61000-4-4), від імпульсів (рівень IV за IEC 61000-4-5), високочастотних магнітних полів (рівень IV за IEC 61000-4-8), прилади несприйнятливі до падіння напруги та короткочасних електромагнітних завад (IEC 61000-4-11).

За своїми високими характеристиками та надійністю серія DIRIS рекомендована для обліку електроенергії та контролю за її якістю і відповідністю стандартам на високовольтних підстанціях, у розподільних мережах, на промислових підприємствах, в офісних та торговельних центрах.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги и ключевые фразы
DIRIS A40 аналізатор параметрів мережі, чи можливо мати кілька приладів обліку електроенергії за однією адресою, розробка автоматизованої системи обліку електроенергії на базі diris a20, DIRIS A20 аналізатор параметрів мережі чорний, чи можна підключити плейстейшен до smart kino, вимірювальний пристрій diris киев, системи збирання та передачі даних приладів обліку теплової енергії, diris a20 цена, різко змінні навантажень на прилади обілку електроенергії, модуль комунікаційний АСКОЕ


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.