Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4946
15.05.2009р. |
Комутаційно-розподільне обладнання TEL на захисті електромереж

Надійною енергомережею вважається та, в якої менша ймовірність пошкодження і від’єднання споживачів від енергоспоживання. Щоб підтримувати енергомережі у належному стані, необхідно реалізувати процеси їх автоматизованого керування. Особливо це стосується мереж середньої напруги 6–10 кВ, оскільки вони мають найбільшу протяжність і саме у них виникає більшість несправностей.

Мережі напругою 6–10 кВ живлять дуже широке коло споживачів. Це – промислові підприємства, залізниця, об’єкти сільського господарства тощо. Якщо виникає коротке замикання, то головний вимикач знеструмлює усіх споживачів під’єднаних до мережі. Оперативно–ремонтна бригада шукає і ремонтує несправність від кількох годин до кількох днів, оскільки мережі середньої напруги практично неоснащені комутаційними апаратами. На думку Олександра Карнаушенка, комерційного директора підприємства «Таврида Електрик Україна», застосування в електричних мережах реклоузерів дасть можливість не лише запобігти відімкненню всіх споживачів, але й вивести мережі на новий рівень автоматизації і керування.

– Якщо на ділянках повітряної лінії, що споживають приблизно однакову потужність, встановити реклоузери, то ці пристрої автоматично, без участі диспетчера, знеструмлять пошкоджену ділянку мережі у випадку виникнення аварії, – розповідає Олександр Миколайович. – Реклоузери можна застосовувати у повітряних лініях як однобічного так і двобічного живлення. У випадку однобічного живлення пристрій вимикає підпорядковану ділянку мережі, а у випадку двобічного – вимикає пошкоджену ділянку з обох боків.

Пристрій складається з високовольтного комутаційного модуля, що містить у собі вакуумний вимикач і прохідні ізолятори та шафу керування (автоматичного пункту секціонування), до якої надходять усі сигнали керування. Комутаційний модуль має покажчик положення головних контактів, механічно пов’язаних з валом вакуумного вимикача. Шафа керує комутаційним модулем, виконує функції релейного захисту, збирає і обробляє сигнали керування. Шафа також містить акумуляторну батарею, яка у випадку зникнення напруги живитиме пристрій протягом 48 годин.

Ці пристрої дають змогу зменшити збитки від недопостачання електроенергії споживачам, тому широко застосувуються у мережах енергокомпаній. Нині впроваджуються ще два проекти автоматизації повітряних ліній електропередач Чернігівобленерго та Севастопольенерго, також є програма на 10 років модернізації мереж Прикарпаттяенерго, яка передбачає встановлення реклоузерів. На нашому ринку ці пристрої ще вважаються новими, але досвід свідчить, що автоматизація розподільних мереж підвищує надійність енергопостачання споживачів, знижує вартість обслуговування мережі, зменшити час пошуку пошкоджених ділянок тощо.

У 2007 році підприємство «Таврида Електрик Україна» спільно з польською компанією «Електробудова» створили проект виробництва комплектних розподільних пристроїв серії “Класика” D–12P. З-посеред інших аналогічних пристроїв шафи відрізняються меншими габаритами, і при цьому вони повністю однобічного обслуговування. Шафи виготовляються зі сталевого листа з алюмінієво-цинковим антикорозійним покриттям.

Зі зростанням потужності, використовуваної споживачами, все частіше виникає потреба перевіряти відповідність параметрів обладнання умовам роботи в енергосистемі, за допомогою контролю навантажень споживачів і порівняння з номінальними даними обладнання. За роботою обладнання наглядає черговий експлуатаційний персонал. Для захисту обслуговуючого персоналу від випадкового дотикання до струмопровідних частин виробники КРП передбачили низку блокувань. Пристрої серії “Класика” мають інтелектуальну систему блокувань, що дає змогу усі операції з вимикачем, переведення його з контрольного у робочий стан, оперування заземлювальними ножами проводити лише при закритих дверях. Експлуатаційному персоналу для того, щоб відкрити відсік і отримати доступ до вимикача, спочатку необхідно його вимкнути. Кабельний відсік має індикацію напруги і електромеханічне блокування, що не дає змогу відчинити двері кабельного відсіку доти, доки кабель перебуває під напругою. Також у шафі передбачені замкові блокування для унеможливлення помилкових дій персоналу.

Комутаційними апаратами у шафах слугують вакуумні вимикачі ВВ/TEL. Широке застосування їх у мережах наругою 6–35 кВ зумовлене суттєвими перевагами порівняно з іншими типами вимикачів. Вакуумні вимикачі мають вищу надійність і термін служби, простіші в обслуговуванні, вибухо– і пожежобезпечні, мають підвищену стійкість до ударних і вібраційних навантажень. Нині вакуумну комутаційну техніку можна вважати достатньо розвиненою, оскільки її можна використовувати на струми до 100 кА.

Не менш важливою для промислових об’єктів є наявність пересувних комплектних трансформаторних підстанцій. Комплектні трансформаторні підстанції, створені на основі обладнання виробництва “Таврида Електрик Україна” нині широко використовуються на нафтохімічних гірничих об’єктах. Комплектні трансформаторні підстанції складаються з двох розподільних пристроїв напругою 35/6 (10) кВ та модуля силового трансформатора. Розподільний пристрій напругою 35 кВ містить один або два окремих модулі. Модуль – це металевий контейнер з теплоізоляцією, системами освітлення, обігрівання та вентиляції. На кожному модулі встановлюється блок повітряного вводу з триполюсним роз’єднувачем і трьома обмежувачами перенапруг. У контейнері встановлюється КРП “Класика” серії D–40P, що складається з шаф з вакуумними вимикачами і вимірювальними трансформаторами напруги на висувних елементах і шаф зі стаціонарно встановленими сухими трансформаторами для власних потреб напругою 35/0,4 кВ потужністю 63 або 100 кВА. Також контейнер містить комплектний розподільний пристрій живлення постійним оперативним струмом з акумуляторною батареєю і зарядними пристроями, щит власних потреб напругою 380/ 220 В.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги и ключевые фразы
пристрій комутаційно-пусковий комплектний el-217.00-01, застосування реклоузерів, комутаційно-розподільне обладнання систем звязку, комутаційно-пускові пристрої, вартість реклоузерів, як відкрити кришку плоншета Lenovo, скачать оперу мини на русском языке для филипс ксениум х623, повна гра шрек на телефон нокіа 5800, захист електромереж, вартість реклоузера


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.