Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

7347
05.08.2009р. |
Прилади контролю якості електроенергії

Широке впровадження сучасних типів телекомунікаційного устаткування, засобів радіо- і електрозв'язку, чутливих до зниження якості електроенергії, висуває на перший план необхідність контролю й забезпечення якості електроживлення.

Реєстратори-аналізатори АКЭ-823, АКЭ-824 дають змогу реєструвати, оцінювати й аналізувати показники якості електроенергії (ПЯЕ). Ці прилади можна застосовувати для вирішення таких завдань:

- вивчення навантажень - перевірка стану й можливостей системи електропостачання перед вмиканням додаткових навантажень;

- кількісна оцінка споживання енергії до й після вдосконалення систем для визначення ефективності пристроїв енергозбереження й пристроїв компенсації реактивної потужності (КРМ);

- виявлення проблем, пов'язаних з гармоніками, які можуть стати причиною неполадок у роботі або ушкодження чутливої апаратури;

- контроль короткочасних знижень і підвищень напруги, що призводять до збоїв в апаратурі й небажаного спрацьовування автоматичних вимикачів.

Аналізатори здатні вимірювати: напругу, струми, всі види потужності й енергії, коефіцієнт потужності, THD% та інші параметри аналогових або імпульсних сигналів (макс. до 251 параметра). Варто підкреслити, що всі ці можливості забезпечуються, як в трифазній енергосистемі всіх типів виконання, так і в однофазній електромережі.

Аналізатор за своїм виконанням є 9-канальним осцилографом (4 струмових входи і 5 потенційних) з максимальною частотою дискретизації до 200 кГц. В АЦП всі вхідні сигнали (напруга й струм) перетворяться на 256 відліків (семплів) за 1 період f=50 Гц і збираються в модулі. Зберігання в приладі всіх даних, з огляду на частоту дискретизації, вимагало б величезного обсягу внутрішньої пам'яті. Розроблювачі реалізували спосіб стискування інформації. Як єдино можливий був обраний метод інтегрування: після закінчення інтервалу часу (період інтегрування) прилад вибирає із усього масиву оцифрованих (семплірованих) даних тільки такі:

- мінімальне значення за період інтегрування (крім гармонік);

- середнє значення параметра за період (сер. арифм. всіх значень);

- максимальне значення за період інтегрування (крім гармонік).

Основні вимірювальні можливості:

У режимі «Аналізатор»:

- детектування аномалій напруги від 10 мс (відхилення й коливання, провали напруги);

- детектування імпульсів напруги (voltage spikes) від 5 мкс до 2,5 мс і амплітудою до 6 кВ (тільки АКЭ-824 );

- детектування стрибків струму (inrush current) від 10 мс і амплітудою до 3 кА, пікові значення;

- реєстрація відхилень частоти, вимірювання дози флікера;

- реєстрація гармонійних спотворень (до 49-ї гармоніки) за напругою й струмом;

- побудова векторних діаграм і графіків, статистичний аналіз;

- вимірювання коефіцієнта несиметрії напруг зворотної і нульової послідовності для трифазної мережі.

У режимі «Реєстратор даних»:

- запис поточних значень контрольованих параметрів (TRMS значень сигналів довільної форми).

У випадку виявлення аномалій напруги прилади фіксують у зведеній таблиці за період запису: їхня загальна кількість, № фази події, полярність, дату й час, тривалість, максимальне значення.

При обсязі штатної внутрішньої пам'яті 16 Мб тривалість автономного запису 251 параметра (інтервал усереднення 15 хв.) становить понад 90 діб. Є можливість збільшення внутрішньої пам'яті за рахунок застосування compact-flash (до 512 Мб). Дані, на вибір оператора, відображаються у вигляді таблиць чисельних значень, графіків (гістограм) або векторних діаграм. Налаштування можна виконувати безпосередньо в рядку меню на сенсорному кольоровому дисплеї.

Завдяки знімним гнучким струмовим перетворювачам, наявності маркування вимірювальних проводів і вхідних гнізд, наявності кольорового дисплея підготовка реєстратора до роботи займає не більше 1 хвилини.

Програмне забезпечення TopView з комплекту приладу дає змогу керувати режимами вимірів, вибирати параметри реєстрації й аналізувати результати.

Головна особливість старшої моделі в серії АКЭ-824 - можливість детектування короткочасних імпульсів напруги (voltage spikes).

Аналізатор для реєстрації під'єднується до тестованої енергосистеми відповідно до рис. 1. Для наочності наведені два найпоширеніших варіанти підключення. Усього в меню приладу доступний вибір з 4 типів енергосистем.

Рис. 1. Під'єднання приладу до трифазної (вище) або однофазної (нижче) системи.

Прилад аналізує всі можливі події, пов'язані з фазною напругою, що відповідають таким критеріям і умовам:

- швидка зміна крутості наростання кривої сигналу напруги (більше від заданої);

- перевищення порогу, заданого користувачем;

Максимальна кількість записуваних подій - 4 імпульси за половину періоду f=50 Гц. Максимальна загальна кількість реєстрованих подій - до 20000. Для пояснення можливостей аналізу наведений приклад типового імпульсу напруги (рис. 2):

Рис. 2. Типовий імпульс напруги

Прилад на вході безупинно перевіряє й перетворює за допомогою двох 16-бітних АЦП напругу сигналу одночасно двома внутрішніх паралельними трактами з різною частотою дискретизації:

- SLOW / повільно: оцифрування із частотою 256 вибірок за період 50 Гц;

- FAST / швидко: оцифрування із частотою дискретизації 200 кГц.

При виникненні на вході події, прилад автоматично перевіряє її на відповідність одній з наступних умов:

- d/dt > 100В/5мс > FAST;

- d/dt > 100В/78мс > SLOW,
які виконуються під час інтервалу реєстрації, обумовленого як:

- 32 x 5ms = 160 мс;

- 32 x 78ms = 2,5 мс.

Позитивний і негативний розкид (DELTA + і DELTA -) визначаються, якщо амплітуда імпульсу перевищує умовне «сито», задане користувачем.

Після закінчення запису на дисплеї приладу відображається загальна кількість зареєстрованих подій.

Після завантаження в комп'ютер файла збережених даних з використанням стандартного TopView доступні для аналізу й обробки відомості:

- Num. Tot - загальна кількість зареєстрованих подій;

- Limit - межа напруги, що задається користувачем;

- Phase - номер фази, на якій трапилася подія;

- Date/Time - час/дата;

- Up/Down - індикатор наростаючого (UP) або спадаючого (DOWN) фронту;

- PEAK+ - макс. «+» додатне значення імпульсу за період реєстрації;

- PEAK- - мін. «-» від’ємне значення імпульсу за період реєстрації;

- DELTA+ - макс. «+» додатня амплітуда імпульсу щодо основного сигналу;

- DELTA- - мін. «-» від’ємна амплітуда імпульсу щодо основного сигналу;

- F/S - тип події: F = швидке (Fast), S = повільне (Slow).

Істотною відмінністю серії АКЭ-82 x від аналізаторів попередньої серії АКЭ-9032, АКЭ-2020, є наявність режиму реєстрації кидків струму (inrush current). Новинки здатні в реальному часі детектувати події пов'язані зі стрибками струму, що звичайно проявляються у вигляді пускових струмів електроустаткування, двигунів, механізмів і приводів. Типовий вид форми пускового струму показаний на рис. 3.

Рис. 3. Параметри, що характеризують стрибок струму

Однак стрибки струму можуть бути пов'язані й з іншими ситуаціями: маневрування навантаженнями, перемикання фідерів електроживлення, спрацьовування захисних пристроїв, коливання струмів до сталого значення (осциляція, рис. 4) тощо.

Рис. 4. Параметри, що характеризують пульсації після стрибка струму.

Прилад виявляє й реєструє як «пусковий струм» всі такі події, при яких поточне TRMS значення струму перевищує встановлений оператором поріг (ліміт). Максимальна кількість збережених подій 1000 стрибків. Під час встановлення параметрів безпосередньо перед початком реєстрації в режимі «Реєстрації стрибків струму (inrush current)», користувач може змінювати налаштування.

Аналіз результатів можливий тільки після передачі файла збережених даних на комп'ютер за допомогою програмного забезпечення.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги и ключевые фразы
електрощечик качественой електроенергии, АКЭ-823 купити україна, купити прилад контролю якості електроенергії, контроль характеристик качества электроэнергии, визначення сер.арифм.значення всіх вимірювань, прибори для визначення якості електроенергії, Прилад для контролю якості електроенергією, прилади регистрации качество електроенергии, прилади по качества электроэнергии, прилади визначення якості електроенергії


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.