Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кабельная ТЕМА №2
21.05.2013р.

Редакция газеты «ЭлектроТЕМА» уже вторично готовит...

Продукция фирмы OEZ возвращается в Украину
25.08.2011р.

В середине 2011 года OEZ выбрал своим дистрибьютором на...

«С-инжиниринг» первой в Украине получила право на освоение новой технологии Sivacon S8
04.08.2011р.

Компания «С-инжиниринг» (SE Group Int.) стала первой в...

КОНФЕРЕНЦИЯ «УКРСТРОЙЭЛЕКТРО-2011» ОБМЕН ОПЫТОМ СОСТОЯЛСЯ!
18.03.2011р.

16 марта 2011 года впервые состоялась Всеукраинская...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

39109
11.10.2010р. |
Прилад, що здатен економити електроенергію. Міф чи реальність?
Не так давно, на наших базарах , в інтернеті, в деяких друкованих виданнях і навіть на телебаченні, з'явилася реклама диво-приладу, який, за словами рекламників, здатний економити до 30-35% електроенергії. Що ж це за прилад? Як він працює? І невже це правда, що він здатний економити стільки енергії?

Приблизно в один час, в різних регіонах, ці прилади з'явилися під різними назвами. Ось яскраві назви цих самих приладів: SberBox, smartBox, Energy Saver, Saving-box тощо За словами виробників, і відповідно розповсюджувачів, прилад досить просто увіткнути в розетку, і він починає працювати, тобто, економити наші кровні.

Вартість даного девайса, в залежності від регіону розповсюдження і «щедрості» продавців, коливалася від 10 $ до 70 $. У самому простому виконанні, прилад розрахований на 15 кВт навантаження для однофазної мережі, тобто на середній будинок. Також існують прилади і для трьох фазних мереж. Наприклад, прилад, розрахований для роботи в трьох фазної мережі, та навантаження до 48 кВт, має розміри зі звичайну пачку від прального порошку.

Отже, ми придбали один із таких приладів, для того, щоб спробувати розібратися з ним. Що ж він із себе представляє. Це невелика коробочка, що нагадує звичайний зарядний пристрій, на передній панелі знаходитися світлодіод. У більш просунутих моделях, в пристрій для економії електроенергії вбудований ще й іонізатор повітря.

Взявши на себе сміливість, ми спробували зазирнути всередину цього чудо-приладу. Що ми побачили всередині? Усередині був конденсатор невизначеної ємності і невеликий блок живлення, від якого харчувався світлодіод. І .... власне все. Так за рахунок чого відбувається економія електроенергії. А ось тут доведеться зануритися трохи в теорію, без цього нікуди. Спробуємо викласти все простою, зрозумілою мовою.

Отже, енергія буває активна і реактивна. Зупинятися на вищих гармоніках, перешкоди в електромережі, зрушеннями по фазі і інших премудростях, ми не станемо, розглянемо лише те, з чим дійсно можна зіткнутися в реальному житті, в побутових, так би мовити, умовах.

Звичайні побутові споживачі електрики, тобто, ми з Вами, платимо за споживання активної енергії. Великі підприємства оплачують ще й реактивну енергію. Для цього у них встановлені спеціальні лічильники, які підраховують цей самий реактив.

Насправді вони, підприємства, не споживають, вони її виробляють. Тобто, обладнання з великою індуктивної складової, виділяє реактивну енергію, яка додатково навантажує мережі. Для того щоб «розвантажити» електричні мережі від негативної навантаження, існують спеціальні Пристрої-Компенсатори Реактивної Потужності, тобто КРП.

Ці самі КРПи, досить громіздкі та складні пристрої, причому, вони спочатку розраховуються під певне навантаження. А цей диво-прилад, про який власне зараз і йде мова, якщо й може щось заощадити, теоретично, то тільки при строго певному навантаженні. А підрахувати це саме навантаження практично нереально.

Багато сучасних приладів вже зразу оснащені приладами для компенсування реактивної складової. Так, наприклад, практично всі комп'ютерні блоки живлення оснащені Passive PFC, що дозволяє скоротити споживану енергію на 5-10%. Але в даному випадку, номінали ємності, дроселя і іншого заліза, дуже ретельно підраховувалася, що і дозволило скоротити споживання електрики.

З усього, що було написано вище, можна зробити висновок, що компенсувати, що-небудь в домашніх, побутових умовах - безглуздо.

Але, справедливості заради, проведені нами експерименти на виробництві, показали, що, при застосуванні трифазного статичного КРМ, дало деякі результати. А саме, дозволило стабілізувати перекіс за фазами на 10-15%, тобто, рівномірно розподілити навантаження між фазами. Але це на виробництві, де навантаження були відносно постійні. Так що, Висновки робіть самі.

 

 

Теги и ключевые фразы
енергозберігач - купити, купити енергозберігач, анергозберигач, прилади що економлять електроенергію, які.є прилади що економлят енергію світла, прилади які економити світло, енергозберіч, енергозберігач для світла, енергозберігач до 45/, енергозберігач в різєтку
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати


Mark | 20.12.2011 11:21:59

Лохотрон. И этот Пейнт-ЗУМ -ДЕРЬМО!!!! Всех разработчиков и торговцев дерьма на КАТОРГУ на 25лет.Тогда и планета чище станет.

[Ответить]
Владимир | 16.04.2011 15:27:38

предлагаю розничные и оптовые поставки энергосберегающих устройств!

на данный момент в наличие есть приборы мощностью 15кВт

розничная цена 250 грн.

бесплатная доставка курьером по Украине 1-2 дня

все предложения vovka2107@inbox.ru

[img]http://i.pixs.ru/storage/8/3/8/64898power_3036351_2042838.jpg[/img]

[Ответить]
Владимир | 05.03.2011 18:02:12http://www.elec.ru/forum/forum8/thread1695/page31.html

[Ответить]
Sergey | 15.02.2011 13:31:20

Уважаемые следопыты авторы, может и ерунда этот прибор, но статья для такого раследования, мягко говоря ерунда полная. Где те фотографии внутренностей прибора? Вы же разбирали его!? Где результаты иследований, цифры где?! Так написали "абы було". Отдельное спасибо людям, которые в коментариях дали более детальную характеристику принципам "работы" електроенергии.

[Ответить]
Павло | 15.02.2011 13:54:27

Стаття не являє собою розслідування. В ній просто описується теоретичний принцип роботи даного типу приладів.

[Ответить]
HAOS | 11.02.2011 16:59:27

Там кроме кондера и диода ничего нет-однозначно развод.Если б он что-то делал,он был большой,как минимум с двумя трансами,n количеством дроселей и прочей радиотехничной начинкой.

[Ответить]
Марина | 10.02.2011 15:58:48

Спасибо, что разъяснили, а я вот на рекламу по телеку повелась, и заказала этот прибор, хорошо, что у брата спросила - он понимает в этом,он и дал мне ссылочку на этот сайт. Теперь прийдёт посылка - пойду откажусь.
Спасибо всем за коментарии.

[Ответить]
Сергей | 07.02.2011 20:11:10

http://www.elec.ru/forum/forum8/thread1695/page28.html

[Ответить]
Вадим | 07.02.2011 15:21:03

Я не специалист, но знаю, что счетчики в быту считают Активную энергию, ту за которую платит бытовой потребитель, расчетным путем, как разницу между Общей потребленной энергией и Реактивной.
Акт. = Общая - Реактив.
Таким образом, уменьшить активную и как следствие показания на счетчике, можно за счет увеличения Реактива.
Делает ли это этот прибор я не знаю. Но по другому найти логическое объяснение я не могу.

[Ответить]
лео | 31.03.2011 23:00:32

народ,любую єнергию нужно произвести, если вы её берёте- нужно заплатить.

[Ответить]
Саня | 30.01.2011 10:47:18

А на електронному лічильнику і не повинен, звичайній електронній лічильник рахує тільки активну енергію.
Скоріш за все той прибор являє собою батарею конденсаторів, який в теорії мав би піднімати cosφ, а на практиці там не все так просто, і для максимального ефекту конденсаторі мають бути розраховані під конкретне значення реактивної потужності.
При використанні таких штук може з'явитись і не дуже хороша річ, така як резонанс, тоді замість помогать, така штука буде шкодить

[Ответить]
kulibin | 28.01.2011 12:09:31

это все лохотрон.

[Ответить]
лео | 31.03.2011 23:02:55

точно. там даже не подключено ничего.

[Ответить]
Василий | 28.03.2013 10:48:55

настоящий обман. Я вчера приобрел - включил в ближайшую от щетчика розетку, посмотрел на щетчик, он как мотал так и мотает, на безпепебойнике от которого питаэться компьютер напрежение не успокоилось - колеблиться от 211 до 219 вольт.

[Ответить]

   Страницы: 1 [2]Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.proelectro.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.